TOPlist

O pohádkovém zámku Červená Lhota - Výlety a ubytování v okolí

 

Zámek Červená Lhota patří nejenom k jednomu z nejkrásnějších zámků v naši zemi, ale taky ve střední Evropě. Návštěvníky sice neudivuje výstavností ani zdobností, má však mimořádně romantickou polohu. Zámek totiž stojí na skalnatém ostrůvku uprostřed rybníka a s břehem je spojen pouze renesančním kamenným mostem. Nejdříve zde stála gotická kamenná tvrz, kterou Kábové z Rybňan nechali v polovině 16. století přestavět na renesanční zámek s věží. Renesanční zámek dostal název Nová Lhota. V 17. století byla šindelová střecha nahrazena cihlovou krytinou a ta dala zámku dnešní jméno. Nynější podoba zámku, zejména úprava průčelí a štítů včetně červeného nátěru fasád pochází z počátku 20. století. Přímo na ostrůvku u zámku je taky malá renesanční zahrada.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/zamek_cervena_lhota_mapa_1024x584.jpg
 

Na zámku si můžete prohlédnout pokoje posledních majitelů zámku knížat Schönburg-Hartenstein z počátku 20. století. Je zde například hostinský pokoj, Dittersův salonek, hostinská ložnice, pracovna, jídelna, dámská ložnice a pánská ložnice. Z obrazů je mezi návštěvníky nejpopulárnější podobizna ošklivé vévodkyně Markéty Pyskaté zvané Maultasch. Zámecké místnosti jsou zařízeny dobovým nábytkem, kachlovými kamny, sbírkou obrazů, cínovým nádobím, českou i anglickou kameninou, míšeňským a vídeňským porcelánem a předměty uměleckého řemesla.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/pohadkovy_zamek_cervena_lhota.png

 

Jsou zde taky zámecké pokoje šlechtických dětí s mnoha historickými hračkami. Na rybníku u zámku si můžete půjčit pramici a projet se na zámeckém rybníku. Na severovýchodním břehu rybníka se rozkládá menší zámecký park. Na návrší zámeckého parku stojí renesanční kaple Nejsvětější Trojice. Zámek je jedním z oblíbených filmových míst a často si jej vybírají především autoři pohádek. Nejznámější filmová pohádka, která se zde točila, je Zlatovláska režisérky Vlasty Janečkové z roku 1973.

 


TIPY NA: VÝLETY, UBYTOVÁNÍ, VODNÍ PLOCHY A ŘEKY

Ubytování v okolí - Jindřichův Hradec

Ubytování v oblasti - Jižní Čechy

Ubytování v oblasti - Třeboň


 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
3 + 4 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpgZAJÍMAVÉ ČLÁNKY