TOPlist

Ostrov Lošinj - Chorvatsko

Rád píšeš o cestování, kempování, stanování, nebo máš spoustu zážitků z dovolené o které se chceš podělit? Tak pojď psát pro nás a vydělávej a to až 50% podíl z reklam u článků. Inkasovat můžeš i ty a to ne jednorázově, ale opakovně . Více info

 

AKTIVITYKULTURACESTOVÁNÍ & DOVOLENÁSPORTOVÁNÍOSTATNÍ
Akce a srazyPamátkyCestování s karavanemKam na vodu - vodáci

Videa

Tipy na výletyKulturaDovolená v EvropěRybaření

Vinařství

Kam na horyHrady a zámkyTipy na ubytováníCykloturistika

Restaurace a stravování

Pro dětiPříroda

Stanování

Sportovní aktivity

Rozhovory

 

Řeky, jezera, přehradyRecenze Campingového vybaveníHoubařeníSrandičky a vtipy
  Hodnocení ubytování 

Zábava

  Kempování na divoko Vybavení pro karavany

 

Kdo již někdy navštívil chorvatské ostrovy, zná jejich opojnou krásu. Určitě při svých toulkách po Chorvatsku nevynechejte ani ostrov Lošinj, který vás doslova uhrane svou jedinečnou krásou. Mali Lošinj je největší město na ostrově Lošinj a toto správní centrum, přístav a zároveň velmi významné letovisko, má 6 600 obyvatel. Leží ve velkém a dobře chráněném zálivu se stejným názvem Mali Lošinj. Kromě zemědělství a cestovního ruchu se zdejší obyvatelstvo zabývá také rybolovem a stavbou nádherných lodí. V místě je také rušný přístav, loděnice a dva jachtařské přístavy. Ostrovy v Chorvatsku mají jedinečné kouzlo.

Ostrov Lošinj

Na stálé počasí Mali Lošinj je spolehnutí. Má velmi příjemné podnebí, hojnou vegetaci, obzvláště lesy. Pro příznivé podmínky byl již koncem 19. století doslova předurčen stát se jedním z nejoblíbenějších příznivě klimatických lázeňských středisek na východním Jadranu. Tehdy se zde stavěly vily příslušníků nejvyšší rakouské aristokracie a měl tu vilu i rakouský císař František Josef I., což je dnešní vila Karolina na Čikatu. Stavělo se ve většině v historizujících slozích. O rozvoj Malého Lošinje jako letoviska se zasloužil i Spolek pro zkrášlení a zalesnění M. Lošinje založený v roce 1886, který se stará o dnešní krásné lesy v zátokách Čikat a Sunčana uvala. I v současné době se sem jezdí na zimní i letní ozdravné pobyty, které jsou vhodné zejména pro alergiky, astmatiky a při častých poruchách imunity.

Mali Lošinj a ubytování

Ostrovy Chorvatska jsou nádherné a Ostrov Lošinj není výjimkou. Mali Lošinj nabízí hotely soustředěné kolem zátoky Čikat, vzdálené od centra asi 2 km a okolo zátoky Veli Žal - Sunčana uvala, vzdálené od centra asi 3 km. Velká je i zdejší nabídka ubytování v soukromí, čímž je Chorvatsko známé. Pro příznivce kempinku je zde kemp Polana, vzdálený 3 km severně. V místě je městský  jachtařský přístav Marina, pokud jste vášnivými jachtaři. Poljana je oblázková a betonová u auto-kempu Poljana, na ostrově Mali Lošinj v jeho nejjižnější části. Punta se nacházi přímo u hotelu Punta, asi 500 m od centra města Mali Lošinj. Pláž je chráněna proti větru a část je upravena betonem. Pláž Veli zal je před hotelem Aurora přibližně 1 km od centra města Mali Lošinj a je obklopena hustým borovicovým lesem s příjemným stínem.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 0 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY