TOPlist

Poznejte krásy Černé Hory

 

Jezdíte rádi do Chorvatska a jste milovníky Jaderského moře? Pak pro Vás máme hned několik tipů na příjemnou a možná i vítanou změnu. Ze zemí bývalé Jugoslávie nenabízí ubytování u Jaderského moře jen Chorvatsko, ale také Bosna a Hercegovina a stále oblíbenější Černá Hora. Zatímco Bosna má jediné přímořské letovisko (Neum), jež míjíme při průjezdu ze střední do jižní Dalmácie, jelikož se v těchto místech nachází několik kilometrů dlouhý úsek bosenského pobřeží, pak sousední Černá Hora nabízí poměrně dlouhé pobřeží a bohatý výběr letovisek, kde můžeme naši dovolenou strávit.

Černá Hora za Chorvatskem ničím nezaostává jak v nabídce ubytování a služeb, tak ani co se týče přírodního a historického bohatství. Příroda je v Černé Hoře také velmi krásná a během dovolené je rozhodně co navštívit. Zavítat můžete např. do národního parku Lovčen, případně na nádherné Skadarské jezero a to není zdaleka všechno, co tato země nabízí. Na své si zde přijdou i milovníci historie, jelikož o památky v Černé Hoře rozhodně není nouze. Jen Boka Kotorská na samotném severo-západě Černé Hory skrývá hned několik opravdových skvostů. Jako první musíme zmínit především městečko Kotor, po němž je celý záliv pojmenován a jehož historické jádro je zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Prohlédnout si ho můžete nejen v rámci procházek úzkými uličkami samotného starého města, ale také z hradeb, které šplhají vysoko do skal až k pevnosti Sv. Ivan. Tento výšlap dá ovšem zabrat i zdatnějším jedincům, jelikož je třeba zdolat bezmála 1500 schodů, což má v parném létě za následek nejedno propocené tričko. Tento výstup rozhodně doporučujeme především ve večerních hodinách, kdy už slunce tolik nepálí a je přecijen o něco menší horko.

To ovšem není zdaleka vše, co je v Boce Kotorské k vidění. Navštívit můžete také městečko Risan na opačné straně zálivu, které je naopak známé místními archeologickými vykopávkami. Pouhé 4 km od Risanu se nachází malé, ale překrásné historické městečko Perast, jehož jedinečnost dotváří ještě dva malé ostrůvky, které se nedaleko Perastu nachází. Tyto můžete navštívit v rámci mnoha lodních výletů a že to opravdu stojí za to. Ostrůvky Gospa od Škrpjela a Sveti Djordje jsou opravdovými klenoty kotorsko-risanského zálivu Boky Kotorské. Nejen díky zmíněným skvostům zavítá hodně turistů do Boky Kotorské, kde si zajistí ubytování v Risanu, Kotoru nebo jiném z místních městeček na pobřeží, odkud mohou vyrazit k dalšímu poznávání Černé Hory.

Mimo tento záliv můžete navštívit také historické jádro centra zdejšího turistického ruchu Budvy, cestou na jih se zastavit u milionářského poloostrůvku Sveti Stefan, zavítat do městečka Stari Bar nebo v rámci výletu do národního parku Lovčen navštívit městečko Njeguši, kde se nachází rodný dům jednoho ze známých černohorských vladařů, v němž je nyní umístěno muzeum.

Nejznámějšími letovisky, kde tráví svoji dovolenou tisíce lidí, jsou především Budva a sousední Bečiči, dále pak Petrovac na Moru, Sutomore, Bar a Ulcinj. Pokud hledáte klidnější místo s možností občasné večerní zábavy, pak se jeví jako nejideálnější dovolená v Bečiči. Klidnější letovisko s dlouhou písčitou pláží, které je ovšem pobřežní promenádou propojeno se sousední Budvou a tak se po zhruba 15-20 minutách chůze dostanete do víru zábavy v sousední Budvě. Krásném místě, které táhne množstvím restaurací, diskoték a barů přímo na budvanské promenádě!

Dovolená v Černé Hoře je rozhodně jedinečným zážitkem, na který budete nejen dlouho vzpomínat, ale také se do těchto míst velmi rádi vracet.

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
12 + 6 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY