Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Recenze kempu Strehla - kempování u koupaliště

Vsechny clanky_button

Další kempem na mé cyklotoulce kolem řeky Labe byl Saský kemp na městském koupališti Nixenbad Strehla. Tento kemp poskytuje ubytování v podobě kempových míst pro vlastní stany, karavany a obytné vozy ideálně na jaro a léto. Camping Strehla najdete v něměckém Sasku přímo u řeky labe. Veliky bonus tohoto kempu je vlastním bazén a další vodní atrakce spojené s bazénem - koupalištěm.

 

Kde se kemp nachází + mapa


Kemp je součástí menšího leč útulného městského koupaliště, které je situované za městem Strehla, které najdete na cyklistické stezce Labe. Přesná adresa kempu je Torgauer Straße. Recepce koupaliště a kempu je otevřena každý den od 10 do 20 hodiny. wink

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_strehla_map_800x425.jpg

 

První dojmy z kempu


Dopředu jsem věděl, že se jedná o kemp, který je součástí koupaliště. Mám tento typ kempů v oblibě, protože jsou cenově přijatelné a navíc v ceně kempu je možnost vykoupat se v bazénu cheeky. Obojí se v kempu Nixenbad Strehla potvrdilo, takže jsem byl celým pobytem na jednu noc zcela spokojen.

 

Vybavení kempu


Celkové vybavení kempu nebylo ani moderní ani luxusní, ale všude bylo čisto a vše fungovalo yes. K dispozici byly sociálky, malá kuchyňka, venku dostatek laviček a stolů k sezení. Kemp není vhodný pro dlouhodobější pobyt, ale pro jednu či dvě noci je naprosto ideální. Pro cyklisty (nebo karavanisty) ,kteří jedou na dlouhý trek / výlet, je tedy vyhovující a dostačující. Přidanou hodnotu vidím ve využití koupaliště, což každý cyklista po vydatném celodenním šlapání na kole ocení. Svaly na nohou totiž dostanou skvělou péči. Není nadto se na nějakou dobu ponořit do vody a nějakou dobu odpočívat a relaxovat. I když šlo o malé městské koupaliště, bylo to super.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_strehla_2.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_strehla.jpg

 

Zařízení pro obytné automobily a přívěsy


Je zde jedna chemická výlevka. Celkově je však kemp spíše připravený pro cyklisty nebo hosty, kteří přijedou osobním vozem.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_strehla_pro_karavany_0.jpg

 

Místa pro vlastní stany


V celém areálu je zhruba 50 míst pro stany. K dispozici jsou ještě 4 dvojlůžkové pokoje a 2 jednolůžkové.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_strehla_1.jpg

 

Koupaliště v kempu


Součástí kempu je koupaliště, které má bazén pro plavce cool. Tento bazén má celkem pět plaveckých drah. Dále je zde svižný modrý tobogán, který ústí do bazénu s četnými vodními atrakcemi. Nechybí zde ani bazén pro malé děti. V bazénu pro malé děti je pak růžová skluzavka v podobě slona. Kolem bazénu jsou rovněž travnaté plochy na opalování.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_strehla_bazen.jpg

 

Návštěva města Strehla


Strehla je malé saské město v okrese Meißen, česky tedy Míšeň. Nachází se na řece Labi, severně od většího města Riesy. Strehla nám zní trochu česky, a opravdu, tento neněmecký název místa znamená v lužickosrbském jazyce šíp. Jeden takový název může člověka přimět k hledání historie, takže vězte, že Lužičtí Srbové jsou opravdu slovanským národem, kteří obývají Lužici, historickou zemi, která sousedí se severní hranici Čech. K Lužickým Srbům se v současnosti době hlásí okolo 60 000 lidí. Lužičtí Srbové jsou také posledními potomky kdysi velice širokého slovanského osídlení sahajícího podél Labe až k Baltskému moři. Lužičtí Srbové jsou Čechům velmi blízko po historické, kulturní i jazykové stránce. Lužická srbština je hned po slovenštině druhým nejbližším jazykem češtině, takže ve Strehle se můžete cítit téměř jako v Česku. Jinak samotné město není ničím extra zajímavým. Za pozornost stojí pouze malé náměstíčko s pěknou historickou radnicí. Ve městě jsou pak k dispozici malé supermarkety, kde si můžete nakoupit proviant... yes

 

Na závěr bych ještě dodal, že v kempu byl velmi milý personál, vše bylo čisté, celý objekt udržovaný, v noci velmi klid, opravdu ideální pro cyklisty, karavanisty, stanaře i rodiny s dětmi. yes

Výhody kempu

  • neomezený vstup do bazénů koupaliště
  • malá  kuchyňka  
  • čistý kemp
  • velmi pěkný dětský koutek

 

Nevýhody kempu

  • trochu zastaralé vybavení
  • město Strehla není ničím výjimečné
  • v recepci mluvila paní pouze německy

 


>> Více o kempu Strehla - Sasko <<

>> Tipy na další kempy - Něměcko <<


 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
8 + 5 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY