Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Rozhovor s Caravan Girl, aneb jak to bylo

Vsechny clanky_button

Po delší době tady máme další díl na téma "rozhovory s kempery". Dnes jsme se spojili s blogerkou, která si nechá říkat Caravan Girl. Tato cestovatelka kempuje zejména na divoko a s oblibou návštěvuje již několik let různé evropské destinace. Navíc disponuje i vlastní tvorbou a to ve formě E-booků a cestovatelských příruček. Dost bylo řečí, pojďme na rozhovor.. cheeky

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/caravan_girl_rozhovor.jpg

 

Admin: Tvoje tvorba v podobě E-booků je zajímavá a bezpochyby vychází z tvé několikaleté zkušenosti z cestování a kempování na divoko. Jak ses k tomu vlastně dostala a co tě inspirovalo k cestování po Evropě zejména "na divoko" ?

Caravan Girl: Cestuji už od svých 12 let. S mamkou jsme od dětství jezdili na různé poznávací zájezdy a k moři. Pak jsem se osamostatnila a vydala se na půl roku studovat na univerzitu do Irska skrz výměnný program Erasmus. Díky tomu jsem se naučila mluvit plynně anglicky a poznala spousty zahraničních studentů a taky cestovatelů z různých koutů světa. S některými se ještě doteď navštěvujeme..wink

Jak jsem skončila vysokou školu, tak jsem se vydala jako taneční animátorka (kromě cestování taky celý život tančím) na Rhodos. Pak jsem se vrátila do ČR a začala si hledat "normální práci". Nakonec jsem skončila u toho, co mě nejvíce baví a pokračovala v naší rodinné tradici a organizovala a učila taneční kurzy v naší rodinné taneční škole.

Po letech se mi zastesklo po dlouhodobém cestování a tak jsem se v roce 2015 vydala na dva měsíce pracovat jako delegátka v kempu v Itálii. Tam jsem ubytovávala lidi do stanů a obytných přívěsů. I já jsem tam chvíli bydlela v karavanu cool. A tehdy jsem se zasnila a říkala si, jaké by to bylo mít tak svůj vlastní karavan nebo obytňák a takto volně cestovat kamkoli se mi zlíbí.

Nakonec se mi to do roka splnilo. V mezičase jsem potkala svého přítele, dnes už snoubence, a zjistila jsem, že máme stejný sen a tak jsme se vydali starší obytnou dodávkou na cesty. Nejprve na kratší výlety a pak na delší, až jsme nakonec jeli do Španělska na festival. A jelikož jsme oba zrovna skončili v práci, tak jsme se rozhodli spojit to s cestováním. Cesta se nám nakonec protáhla na 4 měsíce. Od té doby pravidelně vyjíždíme na půl roku i na rok na cesty naším vanem nadivoko po Evropě.


Admin: Rozumím, když srovnáváš cestování s campervanem na divoko po ekonomické stránce, tak je to mnohem výhodnější ? Apropo, hlavní důvod na takové cestování jsou finance, nebo je v tom něco víc ?

Caravan Girl: Ano, cestování na divoko vyjde mnohem levněji než se ubytovat někde v kempu. V podstatě máme takto ubytování zadarmo, vodu si také na cestách umíme najít, k tomu máme solární panel, takže jsme i energeticky soběstační. Takže nás takové cestování stojí jen naftu a jídlo. Náklady na naftu máme podle toho, kolik toho procestujeme, tj. čím pomaleji cestujeme a déle zůstáváme na místě, tím to vyjde levněji. A za jídlo bychom platili i doma. Na cestách si vaříme, máme na to čas, takže nás ani jídlo moc nestojí.

Náš život na cestách nás vyjde tak o polovinu levněji než život v ČR. Takže se nám vyplatí odjet třeba na půl roku, kdy se i odhlašujeme ze zdravotního pojištění a k tomu pronajmeme byt, takže nemusíme platit ani nájem. To je tedy ekonomická stránka věci. Ale má to i spousty dalších výhod. My nejvíce oceňujeme tu svobodu, že si můžeme kamkoli zajet a když se nám někde přestane líbit či nastane škaredé počasí, tak se prostě přesuneme někam jižněji, kde je slunečno a teplo.

Další výhodou je dostupnost. Díky tomu, že jsme pojízdní, tak se dostaneme na schovaná či vzdálenější místa od přeplněných turistických destinací. Nejčastěji kempujeme někde v přírodě, daleko od civilizace, nejlépe někde u vody. Nejlepší je, když parkujeme přímo na nějaké opuštěné pláži a máme to tam celé jen pro sebe.

Admin: Můžeš nám tedy prozradit ve které krajině se ti líbí nejvíc, kde jsou tvoje oblíbená místa ? wink

Caravan Girl: Mou nejoblíbenější zemí je Irsko. Tam jsem si kdysi hodně přála jet a opravdu jsem si to tam zamilovala a pravidelně se tam vracím. Minulou zimu jsem si tam opět zaletěla, už počtvrté, tentokrát to bylo na svatbu kamarádky z dob studií tam a vzala jsem s sebou i mého přítele a ukázala mu krásy Irska. Tam jsme naši obytnou dodávku nebrali, na 2 týdny by se to tam nevyplatilo a naším šnečím tempem by nám jen cesta tam trvala další dva a tolik času jsme v zimě neměli. Tak jsme si tam půjčili auto a pořádně to tam projeli a udělali si roadtrip skoro po celém Irsku. (O naší cestě po Irsku si můžete přečíst můj obsáhlý dvoudílný článek zde: Roadtrip po Irsku

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/irsko_kempovani_na_divoko.jpg


Mou druhou oblíbenou zemí je Itálie. Tam jsem se vrátili toto léto a projeli jsme Itálii nadivoko křížem krážem a strávili tam dva měsíce. O naší cestě po Itálii se chystám vydat další cestopis včetně praktických informací pro karavanisty. Dále můžu doporučit na cestování obytňákem nadivoko také Španělsko, tam jsme už také párkrát byli, projezdili jej křížem krážem a strávili tam několik měsíců. Naposledy jsme tam strávili celou zimu hezky v teple.

I Francie není špatná, tam je to trochu horší s kempováním nadivoko, mají tam hodně výškové zábrany u pláží. Ve Francii naleznete kempy na každém rohu a také i speciální parkoviště pro karavany s výlevkou, vodou a přípojkami, ale ve většině případů jsou tyto parkoviště placená. Ale i ve Francii se dá cestovat nadivoko. My jsme v těchto zemích cestovali pouze nadivoko, takže se dá, jen musíte umět hledat. wink

 
Admin: Bezpochyby právě tyhle lokality očividně podpořili tvoji tvoru E-booků o které jak jsme slyšeli je enormní zájem. Jestli to není tajemství, můžeš čtenářům prozradit jakou knihu chystáš dál ?

Caravan Girl: Jak už jsem zmínila, po průvodci cestování obytňákem nadivoko a další příručce o přípravách na dlouhodobé cestování (včetně odhlášení ze zdravotního pojištění) se chystám vydat průvodce cestováním obytňákem po Itálii, kde najdete doporučení na místa, které v Itálii stojí za to navštívit a že jich je tam hodně. Bude to takový cestopis s fotkami, s našimi zážitky i s praktickými informacemi, který bude speciálně určený pro tento typ cestování.

Aktuální E-booky alias Caravan Girl

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/ebooky_-karavan_girl.png


Admin: Uuf, tak bude hodně práce. Jak dlouho vlastně trvá sepsání a vytvoření takové E-knihy ?


Carvan Girl: Sepsání takové příručky mi zabere obvykle tak 3,4 měsíce. Má poslední příručka má 10 000 slov. Dále kromě sepsání ebooku si i sama dělám grafiku ebooku. Pak posílám ebook na kontrolu korektorce.  A dále je za tím i mnoho neviditelné práce, kdy kromě napsání textu a udělání grafiky si i sama programuji web, kde dávám informace o příručce a mám jej také propojený s eshopem, který mi páruje platby a automaticky odesílá ebooky. Takže sepsání samotného ebooku je tak třetina práce, další třetina představuje grafika a pak je ještě spousta práce na webu, aby to bylo vše funkční. smiley

Admin:  Naďo, alias Caravan Girl děkujeme za rozhovor a přínosné informace, které jistě ocení všichni milovníci kempování na divoko.. wink Držímé palce, aby tě na cestách potkávalo co nejméně trablí a také inspirací pro psaní dalších zajímavých příruček z tvojich cest.. Více o Caravan Girl si všichni můžete přečíst v příběhu, aneb "Jak se ze mě stala holka z karavanu"

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
14 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY