Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

TOP 5 tipů kam na dovolenou v březnu

Vsechny clanky_button

V České republice se po zimním spánku objevují první kvítky, zatímco na druhém konci světa vrcholí turistická sezona. Jestliže i vy tedy patříte mezi jedince, kteří si rádi zkrátí čekání na léto dovolenou v prvním jarním měsíci, pak čtěte dál. Přinášíme vám seznam pěti nejlepších destinací pro first minute dovolenou v březnu! cool

 

Exotické Thajsko

První skvělou volbou pro březnovou dovolenou je bezpochyby Thajsko. wink Od listopadu do března tu totiž panuje chladné období. Chladu se však doopravdy obávat nemusíte, teploty během tohoto měsíce neklesají pod 25°C, naopak mohou vystoupat až k 34°C. Teplota okolního moře má pak velice příjemných 27°C.

Nezbývá vám tedy nic jiného než se nechat unášet na vlnách této exotické země, ze které si odnesete nezapomenutelné zážitky, a díky fenomenální thajské kuchyni i spokojené chuťové pohárky.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dovolena_brezen_thajsko.jpg

 

Romantické Maledivy

Jestliže ve vás dříme duše romantika, pak by na vašem seznamu navštívených míst rozhodně neměly chybět Maledivy. Souostroví čítající celkově 1 196 ostrovů vás během března přivítá víc než přívětivým počasím a vy si tak budete moci užít dech beroucí dovolenou v tomto exotickém ráji.
 
Průměrné teploty vzduchu činí přibližně 27°C, teplota moře dosahuje 28°C. Srážky vás překvapí jen zřídka, a to navíc v minimálním množství.angel No nezní tohle všechno jako ideální kombinace, pro únik z domácí reality, kde si během března můžete o takových teplotách nechat jenom zdát? A pokud se podíváte po last minute zájezdech, ušetří Vám tato dovolená výrazně rozpočet.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dovolena_brezen_maledivy.jpg

 

Trinindad & Tobago - Karibik

A teď hurá do míst, které oproti tradičním dovolenkovým destinacím stojí daleko v povzdálí. Co takhle tedy udělat změnu a vyrazit na Trinidad a Tobago, nejjižnější ostrovy celého Karibiku?
 
V březnu tu na vás čekají teploty, které budou ideální jak pro dovádění v moři, tak pro bližší poznávání těchto různorodých a pestrých ostrovů. Těšit se můžete na teploty okolo 31°C, moře vás potěší příjemnými 26°C.

Ať už se tedy rozhodnete dovolenou strávit na bělostných plážích či vyrazíte do kouzelných přírodních rezervací, buďte si jisti, že si tento ostrovní ráj zamilujete! Trinidad a Tobago je navíc známý díky výrobě rumu. Určitě tedy při návštěvě nevynechejte ochutnávku tohoto lahodného moku. Nebudete litovat! yes

 

Temperamentní Mexiko

Lákají-li vás rytmy latinské Ameriky, pak by na vašem seznamu rozhodně nemělo chybět temperamentní Mexiko, jehož bohatá historie i překrásné pláže vás okouzlí na první pohled. V březnu tu na vás navíc budou čekat víc než ideální podmínky. Průměrné teploty vzduchu a moře se totiž pohybují kolem skvělých 26°C a úhrn srážek v tomto období bývá minimální. blush
 
Vřele doporučujeme zavítat na poloostrov Yucatán, kde se nachází vůbec ty nejkrásnější pláže, jako jsou například Playa Delfines či Playa Tortuga. V žádném případě si však nenechte ujít místní kuchyni, která se vyznačuje jak barevností, tak nespočtem užitých přísad a koření.

 

Arabský Omán

Z vod Mexického zálivu se nyní přesuneme do poslední destinace, a to konkrétně na Arabský poloostrov do státu Omán. I tady vás během března čekají velice přívětivé teploty, které vám umožní užít si dovolenou u moře naplno. Teplota vzduchu průměrně činí přibližně 25°C, zatímco teplota okolního moře dosahuje krásných 27°C.

Jestliže tedy rádi objevujete nové lokality a láká vás oblast Blízkého východu, určitě si nenechte dovolenou v Ománu ujít! Skalnaté hory v kombinaci se zelenými oázami a nekonečnými pouštěmi vás zkrátka a jednoduše omámí! heart

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dovolena_brezen_oman.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 17 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY