TOPlist

Top wellness ubytování v Maďarsku

Rád píšeš o cestování, kempování, stanování, nebo máš spoustu zážitků z dovolené o které se chceš podělit? Tak pojď psát pro nás a vydělávej a to až 50% podíl z reklam u článků. Inkasovat můžeš i ty a to ne jednorázově, ale opakovně . Více info

 

AKTIVITYKULTURACESTOVÁNÍ & DOVOLENÁSPORTOVÁNÍOSTATNÍ
Akce a srazyPamátkyCestování s karavanemKam na vodu - vodáci

Videa

Tipy na výletyKulturaDovolená v EvropěRybaření

Vinařství

Kam na horyHrady a zámkyTipy na ubytováníCykloturistika

Restaurace a stravování

Pro dětiPříroda

Stanování

Sportovní aktivity

Rozhovory

 

Řeky, jezera, přehradyRecenze Campingového vybaveníHoubařeníSrandičky a vtipy
  Hodnocení ubytování 

Zábava

  Kempování na divoko Vybavení pro karavany

 

Lázně jsou synonymem pro lidské zdraví, pro péči a hýčkání nejen lidského těla, ale také lidské duše. Římané si lázně užívali snad dennodenně, a tak si je zakládali po celé Římské říši, pokud to tedy léčivé účinky místa dovolili. Jedním z takových míst bylo území Maďarska, kde Římané založili provincii Pannoniu s hlavním městem Auincum, které představuje část dnešního hlavního maďarského města, Budapeště. A právě po Římanech zdědili Maďaři tradici lázeňství, která je tradiční i pro naši zemi.

Pokud si chcete užít kvalitní wellness péči a nechat se pohltit rájem na zemi, pak byste měli vědět, kam se můžete v Maďarsku vydat na výlet, které lázně jsou ty nejvyhlášenější a kde vám poskytnou tu nejlepší péči. My jsme cestovali s CA Český kompas, kde si můžete vybrat zájezd do Maďarska, který bude odpovídat vašim představám.

Mosonmagyárovár

Wellnes bazzen - Maďarsko

Nedaleko slovenských hranic, přesněji 30 kilometrů jižně od Bratislavy, leží jedno z hlavních maďarských lázeňských měst, Mosonmagyárovár. Místní voda se dokonce řadí k pěti nejúčinnějším evropským termálním pramenům. Přesněji řečeno jde o jodovou minerální vodu obsahující velké množství rozpuštěných solí, která byla za léčivou uznána roku 1957.

Vynikající léčivé účinky místní vody jsou vhodné jak pro dospělé, tak pro děti, pro které je tu zřízeno množství dětských bazénů. V místních lázních je nabízena pestrá škála služeb. Díky obsahu kyseliny křemičité a fluoridů je voda vhodná hlavně k inhalaci, a tak jsou zdejší lázně doporučovány hlavně v případě rehabilitace po chronické bronchitidě a při jiných onemocněních nosních dutin. Včetně toho má voda pozitivní účinky i na pohybové ústrojí (svalové a kloubní onemocnění).

Kromě čtyř bazénů si zde můžete užít lázeňské a wellness procedury. Relaxovat můžete při bahenním zábalu a masážích. Pro zpestření se můžete pobavit na tobogánech a dalších vodních atrakcích.

Györ

Dalšími lázněmi, které nejsou příliš vzdálené slovenské hranici, jsou lázně Györ, které leží 60 kilometrů od Bratislavy. Zdejší termální voda vyvěrá z hloubky 2 000 metrů. Díky vysokému obsahu jodidu jsou místní lázně doporučovány při potížích s pohybovým ústrojím (klouby, svaly), při gynekologických problémech a při problémech se zažíváním.

Včetně léčebných procedur si zde můžete užít i zábavu a relaxaci. Připravena jsou pro váš zážitková koupaliště, termální bazény či finské a parní sauny. Pokud máte děti, můžete je vzít s sebou. V lázních na ně bude čekat plno zábavy v podobě tobogánů, vodních trysek a mnoha dalších atrakcí. Pro dokonalé relaxování vaší mysli i těla můžete vyzkoušet jeskyni s vodou, která dosahuje teploty 39 stupňů Celsia.

V lázních si pochutnáte i na tradiční maďarské kuchyni či na koktejlu, který si můžete vypít ve vodním baru.

Pápa

Wellnes ubytování Maďarsko

Termální lázně Pápa leží pár kilometrů od slovenských hranic a Komárna. Díky velkému plaveckému bazénu si lázně zamilují hlavně sportovci. Wellness hotel je však vhodný i pro rodiny s dětmi, které si zde vyhrají v bazénech pro děti, ve kterých voda nedosahuje výšky pasu, a na miniskuzavce. Pro větší děti a dospělé jsou připraveny další vodní atrakce, a to 4 tobogány a 2 skluzavky.

Zdejší voda je oproti jiným termálním pramenům bez zápachu a pomáhá při potížích s pohybovým aparátem. Včetně vodních hrátek a léčení si můžete vychutnat i řádku fitness a wellness služeb. Vyzkoušet můžete například parní lázeň či saunový svět.

Velence Resort & Spa

Pro milovníky wellness služeb a zážitků je k dispozici čtyřhvězdičkový hotel Velence Resort & Spa se zážitkovými lázněmi. Užít si můžete venkovní i vnitřní bazény s plochou větší 1000 m². Návštěvu tohoto hotelu si zajisté užijí i děti, na které tu čeká množství dětských atrakcí. Dospělé naopak potěší kvalitní wellness služby a vynikající gastronomie.

Za návštěvu určitě stojí i lázně Széchényi či Bükfürdó.

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
2 + 7 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY