Ebook - slevy - vouchery - kempy - celoročně

TOPlist

Ubytování u sjezdovky - Krušné hory

České hory zasypaly přívaly sněhu a tak určitě přemýšlíte kam vyrazit na jarní prázdniny , jejichž turnusy za nedlouho začínají.

V našem nejzápadnějším pohoří  -  Krušných horách,  leží v nejvyšších partiích hromady sněhu. Vypadá te, že letos je vyžití pro lyžaře i běžkaře zaručeno  Chcete si ale užít své lyžování s nejvyšším možným komfortem a nebydlet daleko od sjezdovky  ? Tak jak je to zvykem třeba v Rakousku nebo spíše ve Francii ? Tedy obrazně řečeno skočit do přezkáčů a dojet na lyžích od vchodu penzionu  přímo na lanovku ?  Případně jen malý kousek dojít a nepřepravovat se autem nebo skibusy  ?  I v Krušných horách kde bydlím , jsou ubytovací možnosti které tento komfort nabízejí . Pojďme si nyní představit některé z nich mým krušnohorským pohledem . 

Skiareál Plešivec:

Penzion Pstruží V našem nejnovějším skiareálu Plešivec, je k dispozici mnoho moderních vleků i dostatek sjezdových mnoho tratí všech obtížností. Zde můžete bydlet téměř na sjezdovce. První možností je ubytovat se v některém z penzionů v obci Pstruží,  odkud vyjíždí čtyřsedačková lanovka až na vrchol Plešivec do výše 1028 m nad mořem.  V této malé vsi  je oblíbený zejména penzion Pstruží , který je velmi dobře hodnocen,  ale díky tomu bývá často obsazený. Přímo z jeho oken vidíte na lanovku od které je vzdálen nějakých 70m.  Pokud neseženete ubytování zde, zkuste to v níže položeném Merklíně, případně výše v Perninku.  Zde už je ale auto nebo skibus nutný. Na druhé straně skiareálu Plešivec se můžete ubytovat v chatě Trampská Bouda. Její název by mohl napovídat, že je to nějaký srub z mechu a kapradí. Jde však o čistokrevný penzion , který navíc leží přímo u té části střediska, kde jsou pohyblivé dětské pásy a školička pro nejmenší lyžaře.  Proto je toto ubytování vhodné zejména pro rodiče s dětmi. No a ten komu to finance dovolí může najít volná místa přímo na vrcholu hory , kde je pár let v provozu nový hotel Orion, nebo Horský hotel Plešivec. Tady opravdu jen nazujete ski a můžete frčet dolů. Pokud se vám nepodaří zajistit si nocleh v žádné z výše uvedených lokalit , můžete využít ubytovacích kapacit v nedaleké obci Abertamy nebo Hřebečná. Zde sice nebydlíte přímo u sjezdovky,  ale zase tady je pár vietnamských večerek, restaurací, půčoven a dalších služeb. Navíc se pro běžkaře nabízí možnost místo do sjezdovek,  skočit za penzionem rovnou do běžkařské stopy.

Klínovec a Boží Dar:

Nejvýše položená obec v ČR nabízí opravdu mnoho možností . Boží Dar není velký a tak ať se ubytujete kdekoli v obci, tak na místní vleky budete chodit pěšky. A opět je to ideální pro rodiny a začáítečníky. Zdejší sjezdovky jsou na horských lukách a tak jsou velmi pozvolné. Ať už je to Skiareál Novako, kde je kromě vleku i oblíbený snowtubing, tak sjezdovka nazvaná „Za Prahou” podle hotelu za kterým se nachází. Další nový vlek najdete směrem k německým hranicím. Nejznámějším a vyhlášeným penzionem  je Daniela, kde nejen skvěle vaří ale je zde i velký dětský koutek.  Díky tomu je třeba s rezervací také neotálet a třeba i na oběd musíte chvíli čekat než se uvolní místo.

Pro náročnější lyžaře je určen Skiareál Klínovec - Neklid. Nepíši to už odděleně, protože tyto dvě oblasti se spojily díky novému vleku a vznikl tak jeden z největších skiresortů v ČR s 34 km sjezdovek. Tomu samozřejmě oddpovídá i cena za skipas, ale odměnou je jistota sněhu a sjezdovky pro náročné i začátečníky. I zde se můžete ubytovat takřka na sjezdovce. Bohužel přímo na vrcholu Klínovce taková možnost není, protože kdysi slavný horský hotel zde chátrá  a veškeré snahy o jeho záchranu se zatím minuly účinkem. Nejlepší možnosti ubytování u sjezdovky tak nabízí obec Loučná pod Klínovcem do které se dostanete jak od Božího Daru, tak od Chomutova. Neni to zde sice tak romantické jako na Božím Daru, ale najdete zde dostatek penzionů postavených v moderním stylu , které prezentují například Skiapartmány Klínovec nebo tak trochu socialistická stavba hotelu Nástup.

 

 

Potůčky

Skiareál PotůčkyTajným typem pro strávení dovolené přímo na sjezdovce je Skiareál Potůčky. Ten najdete téměř na hranici nedaleko hraničního přechodu Potůčky-Johanngeorgenstadt. Tady bylíte opravdu přímo v budově , kde je kasa lanovky. Stylová dřevěnice kromě ubytování nabízí i velice příjemnou restauraci s hotovými jídly za nízké ceny. Navíc je zde v sezoně každý den večerní lyžování od 18-21:00 , takže si přes den můžete dát běžky a večer kontrolovat děti přímo pohledem na sjezdovku z oken Penzionu.  I když občanská vybavenost v Potůčkách není veliká a jsou rájem spíše pro asijské obchodníky, hned za hranicemi si můžete výhodně nakoupit v Johannu, jako tomuto německému městu my krušnohorci říkáme.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
3 + 6 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


Camping Karolina - Plzeňsko


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY