Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Úžasné procházky po měste Riva del Garda

Vsechny clanky_button

Městská turistika se stává více a více populární. Je to perfektní způsob, jak se vcítit do historie a prožít z první ruky nejen tradice města, ale v Riva del Garda je to také o umění, tyrkysovém jezeře a malebné krajině! Krok za krokem objevte kouzlo tohoto města. Městská turistika je stále populárnější a jejím cílem je umožnit návštěvníkům objevit i ta nejstarší, tajuplná a ne vždy známá zákoutí města. Je ale také směsicí venkovních sportů, jako jsou túry, a vášní pro umění a krásné krajiny, fotografování a mnohem více.

Při městské turistice upřeně hledíme na divy okolí, zatímco pozvolna sportujeme. Putujeme ať už rychlejším či pomalejším tempem do kopce, po schodech nahoru a dolu a překonáváme rozdíly ve výškách s libovolnými přestávkami. Klidně to nazvěte “potulování”, umění potloukat se světem… A domů se vrátíte s kufrem plným krásných vzpomínek.

MALÉ CENTRUM, VELKÝ PŮVAB

Ať už jste milovníci historie kostelů nebo městských ulic, “potulování” může být právě pro vás. Riva del Garda, v Garda Trentino, je úžasné, dechberoucí místo, které si s každým dalším krokem jistě zamilujete.

https://www.gardatrentino.it/upload/cms/1200_x/Riva_del_Garda_(3).jpg

Městská turistika je nový typ turistiky věnující více pozornosti místní historii a tradicím. Udržitelný cestovní ruch s cílem prozkoumat skryté bohatství Riva del Garda.

 

SKRYTÉ BOHATSTVÍ. MAROKO V CENTRU RIVA DEL GARDA

Zavažte si tkaničky a vyrážíme! Začínáme ve městě. Ano, ve městě, protože ne každá túra musí znamenat šplhání do vysokých kopců, strmých cest či hor.

Užít túr si můžete i v kombinaci s nádhernými místy jako je kostel Inviolata v Rivě, okouzlujícími pohledy na starobylé památky či pozorováním západu nebo východu slunce.

Staré centrum města Riva del Garda bude vaší perfektní městskou procházkou. Jedna z nejlepších cest vede přes malebnou čtvrť, Maroko.

Historie Rivy sahá až do doby předřímské. Díky své strategické pozici bylo zpočátku perfektním místem pro vojenskou obranu a nyní, díky své kráse, je ideálním místem pro cestovní ruch.
Přesvědčte se sami a nechte se okouzlit půvabem tohoto starého města - jeho výrazně barevné zámky s výhledem na starý přístav odhalí mnohé o jeho bohaté minulosti.

Tato cesta protíná malebnou a populární čtvrtí Maroko a vede až na náměstí nesoucí stejné jméno. Zde můžete stále vidět zříceniny středověkých hradeb a tři věže, které jsou nyní součástí zastavěné plochy. Tato velmi nenáročná procházka je okruhem začínající v Rocca di Riva, jednoho ze symbolů tohoto města a končící ve čtvrti Maroko. Zde je k vidění nádherný zámek ze čtrnáctého století, Palazzo del Vescovo, a starobylá prádelna.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/c_patrizia_n._matteotti_garda_trentino.jpg

 

PUTOVÁNÍ JÁDREM RIVA DEL GARDA

Jedna z dalších městských procházek, která krásně shromažďuje ty nejvýznamnější památky starého města je Riva del Garda. Tato nenáročná procházka je vhodná jak pro slabší nožky, tak i pro kočárky! Trasa vás provede krásami Rivy - Torre Apponale, Palazzo Pretorio a Lungolago d'Annunzio, s výhledem na staré centrum města. Bude se vám zdát, že vás ta modrá, jasná a ohromná voda Gardy objímá.

Pokud se na to budete cítit, pak doporučujeme procházku až k Bastione. Neobyčejnému benátskému hradu s nádherným panoramatickým výhledem na Rivu. Projdete se sice asi 20 minut, ale pohled který se vám naskytne opravdu bude stát za námahu!

Pokud se řadíte mezi náruživé fotografy a rádi své výtvory sdílíte na sociálních sítích, podělte se o ně s hashtagem #gardatrentino.

Neváhejte a vyzkoušejte městskou turistiku, cestu ke sportu spojenou s prohlídkou úžasných míst. Udělejte si čas, užijte si zdravou a nenáročnou procházku a objevte nová místa v Riva del Garda.

Více informací naleznete na: Gardatrentino.it

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
7 + 8 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY