TOPlist

Za krásami Omišské riviéry

 

Řešíte-li každoročně dilema kam na dovolenou, tak Vám třeba ulehčíme nebo alespoň trošku zkrátíme dlouhé hodiny strávené u počítače prohlížením chorvatských letovisek a ubytovacích zařízení. Máte-li jasno alespoň v tom, že léto chcete strávit na dovolené v Chorvatsku, čtěte dále, rádi bysme Vám představili jednu z nejkrásnějších riviér v Chorvatsku - Omišskou riviéru. Omišská riviéra je část jadranského pobřeží ležící v srdci Dalmácie mezi turistickými středisky Split a Makarska. Lidé, kteří pravidelně navštěvují tuto oblast, tvrdí, že Omiš i celá Omišská riviéra je vůbec jedna z nejkrásnějších přímořských oblastí v Chorvatsku dokonce i na světě. Tuto pověst si zasloužila především díky průzračně čisté vodě a krásné přírodě.

Centrem Omišské riviéry je přirozeně letovisko Omiš, které je známo zejména svou písečnou pláží. Pláž vznikla vyplavováním jemného říčního písku z řeky Cetiny a patří mezi největší lákadla Omišské riviéry. V Omiši můžete navštívit dvě někdejší pirátské pevnosti - Mirabelu ze 13. století a novější Fortiku ležící ve výšce 311 metrů nad mořem, a tak se dozvíte i více o pirátské historii. Ve středověku byl Omiš nedobytným sídlem omišských pirátů a dnes je turistiským střediskem uprostřed nádherné riviéry.

Omišská riviéra je tedy oblíbená především díky přírodním, nepřeplněným a členitým plážím. Městečko Omiš se stalo vyhledávaným zejména díky nádherné scenérii a kontrastu moře a vysokých skal pnoucími se těsně nad Omišem. Omišskou riviéru můžeme tedy pro dovolenou v Chorvatsku doporučit nejširší klientele.

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
11 + 3 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY