TOPlist

Za krásami Omišské riviéry

 

Řešíte-li každoročně dilema kam na dovolenou, tak Vám třeba ulehčíme nebo alespoň trošku zkrátíme dlouhé hodiny strávené u počítače prohlížením chorvatských letovisek a ubytovacích zařízení. Máte-li jasno alespoň v tom, že léto chcete strávit na dovolené v Chorvatsku, čtěte dále, rádi bysme Vám představili jednu z nejkrásnějších riviér v Chorvatsku - Omišskou riviéru. Omišská riviéra je část jadranského pobřeží ležící v srdci Dalmácie mezi turistickými středisky Split a Makarska. Lidé, kteří pravidelně navštěvují tuto oblast, tvrdí, že Omiš i celá Omišská riviéra je vůbec jedna z nejkrásnějších přímořských oblastí v Chorvatsku dokonce i na světě. Tuto pověst si zasloužila především díky průzračně čisté vodě a krásné přírodě.

Centrem Omišské riviéry je přirozeně letovisko Omiš, které je známo zejména svou písečnou pláží. Pláž vznikla vyplavováním jemného říčního písku z řeky Cetiny a patří mezi největší lákadla Omišské riviéry. V Omiši můžete navštívit dvě někdejší pirátské pevnosti - Mirabelu ze 13. století a novější Fortiku ležící ve výšce 311 metrů nad mořem, a tak se dozvíte i více o pirátské historii. Ve středověku byl Omiš nedobytným sídlem omišských pirátů a dnes je turistiským střediskem uprostřed nádherné riviéry.

Omišská riviéra je tedy oblíbená především díky přírodním, nepřeplněným a členitým plážím. Městečko Omiš se stalo vyhledávaným zejména díky nádherné scenérii a kontrastu moře a vysokých skal pnoucími se těsně nad Omišem. Omišskou riviéru můžeme tedy pro dovolenou v Chorvatsku doporučit nejširší klientele.

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 0 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY