TOPlist

Zkušenosti s trekovými holemi Forclaz 1 A200

 

Letos na jaře jsem pro svou manželku koupil trekové hole. Jedná se o trekové hole značky Forclaz 200. Zde je recenze tohoto výrobku, která může přijít vhod pro všechny nenáročné a příležitostní turisty, kteří si letos trekové hole chtějí pořídit. Trekové hole Forclaz 200 jsou celé v atraktivní černé barvě, čísla a proužky jsou pak v bílé barvě. Tyto trekové hole jsou určeny pro příležitostnou a nenáročnou turistiku v kopcovitém terénu. Nejedná se tedy o žádné špičkové hole pro pravidelnou turistiku v horách.

 

Pro nenáročné a občasné turisty je však tento výrobek zcela dostačující. Hole jsou stvořené pro chůzi v přírodě, na zpevněné i nezpevněné cesty. Hole mají delší rukojeť pro snadnější chůzi v příkrém terénu a nastavitelné poutko. Pro nastavení holí je zde k dispozici systém Push Pin, který je jednoduchý a velmi spolehlivý. Obě hole jsme opravdu nastavili do pár minut. cool

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/forclaz_200_1_800x533.jpg

 

Rukojeť holí je vyrobená z měkké tvarované 2D pěny. Hole se dají nastavit do těchto rozměrů 110/115/120/125/130 centimetrů. Výrobek je vyroben z hliníku 7075-T6 / 6061-T6. Průměry trubek činí 20/18/16 milimetrů. Na konci holí je pak wolframová špička, která je docela kvalitní.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/forclaz_200_4_800x533.jpg

 

Hole mají celkem tři teleskopické díly, přičemž délka složené hole činí 57 centimetrů, šířka 5 centimetrů. Gramáž výrobku je 230 gramů na jednu hůl. Letní talířek je součást balení, lze ho však  sundat nebo vyměnit. Cena těchto trekových holí je na internetu za 498.- korun (2 kusy).

 

Kde hole pořídit
 

 

Hole Forclaz 200 splňují svůj účel. Jsou lehké, dobře a rychle se rozkládají, dobře se rovněž drží. Někomu však může vadit nastavení jen po dírkách. Jedná se však o lepší systém než nastavení holí po šroubovacích závitech. Hole jsou dostatečně odolné a pevné. Snadno se také dají od sebe a dohromady. Na výrobku oceňuji rovněž skladnost. Dají se snadno připevnit k batohu. To, co mi na výrobku chybí, je malá plastová spojka, která obě hole drží pohromadě. To je však jen nepatrná drobnost. Jinak hole Forclaz 200 mohu všem nenáročným a příležitostným turistům doporučit yes. Kdo však používá trekové hole hodně často a pravidelně, tak doporučuji koupit přece jenom kvalitnější a dražší produkt. Jsou to už trekové hole, které jsou lehčí, mají karbonový hrot a jsou opatřeny systémem anti-shock, který výrazně tlumí nárazy.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/forclaz_200_1_800x533.jpg

 

Výhody trekových holí Forclaz A200

  • nízká pořizovací cena
  • atraktivní barva
  • systém rozložení holí přes dírky
  • wolframová špičkaNevýhody trekových holí Forclaz A200

  • nejsou opatřeny systémem Anti-shock
  • chybí spojka pro spojení obou holí dohromady

 

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
6 + 9 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY