Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Zkušenosti z kempu Naherholung Parchauer See - Sasko-Anhaltsko

Vsechny clanky_button

Kemp, na který se dnes zaměříme,  je německý kemp  Naherholung Parchauer See, který se nachází u řeky Labe ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko. Camping Naherholung Parchauer See je situován v opravdu krásném prostředí rozsáhlého borovicového lesa, který se nachází u místního jezera Parchauer See. Nejbližším velkým městem je historické město Burg bei Magdeburg, které má zhruba 24 000 obyvatel. Od kempu je město vzdáleno necelých osm kilometrů. Ke kempu sice vedou informační cedule, ale nám chvíli trvalo než jsme kemp nakonec úspěšně našli.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/mapa_camping_parchauser_800x439.jpg

 

První dojmy z kempu


Kemp je umístěn ve velmi klidné lokalitě uprostřed krásné a klidné přírody. Všude kam se podíváte, je hustý borovicový les. Zde můžete strávit poklidné dny v symbióze s panenskou přírodou. Kemp působí dojmem starých komunistických dob a časů. Většina budov je opravdu hodně zastaralých a pamatují časy komunistické Německé demokratické republiky. Když však jste v lůně krásné a poklidné přírody, tak vám to však nepřijde tak důležité. Přidanou hodnotou kempu je také jeho rozsáhlost, v borovicovém lese je opravdu hodně místa, většina kempu však okupuje dlouhotrvající klientela německých karavanistů, kteří zde mají své místo dlouhodobě pronajaté. wink

 

Vybavení kempu


Kemp má jednu sanitární místnost, ve které je k dispozici malá kuchyňka. Sanitární místnost je už zastaralá, ale stále plní svou funkci. Kemp měl však pěkné dřevěné lavičky a stoly, nad kterými byl potažen velký stanový altánek. Součásti kempu je přírodní jezero,  kde se můžete koupat nebo házet udicí a chytat ryby. Jezero je však obehnáno plotem s brankou, od které na recepci dostanete klíč. Pro děti je zde rovněž malé hřiště. Dále si zde můžete zahrát stolní tenis a volejbal. Rozsáhlé lesy a pole pak lákají k pěší turistice, cyklistice a běhu.

 

Možnosti ubytování


Kemp nabízí ubytování pro stanaře i karavanisty. Navíc jsou zde kempinkové sudy, které jsou novějšího data. V každém sudu mohou spát a také sedět u stolu až čtyři lidé.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_wischer_chatky.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_wischer_stanovani.jpg

 

Kemp vhodný pro psy


Všiml jsem si, že kemp srdečně vítá především čtyřnohé mazlíčky. Pro psy jde zde také připravené samostatné hřiště. yes

 

Výlety po okolí


Okolí kempu může nabídnout půvabnou krajinu. Jedná se o charakteristickou záplavovou oblast "Havelsche Mark", která je situovaná na Labi. Rozsáhlé borové lesy rámuje nejbližší město Parchauer See, které však není ničím zvláštním ani zajímavým. Mnohem zajímavější je historické město Burg bei Magdeburg, které doporučuji na kole navštívit. Město má zachovalé historické jádro a jsou zde středověké kostely a mnoho věží. Při procházce městem doporučuji navštívit zajímavou sochu Rolanda se sochou. Ačkoli má město název Burg, což v němčině znamená hrad, tak zdejší název překvapivě pochází ze slovanského slova bor, což znamená jehličnatý les. Burg bei Magdeburg měl zde v minulosti největší továrnu na výrobu obuvi v Evropě a jako první vyráběl skvělý křupavý chléb v Německu. Jinak německý chléb je opravdu chutný a skvělý, který oporučit koupit především v nějaké místní pekárně. Stojí za to a vydrží vám dlouho.


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/parchauer_1.jpg
 

 

Závěrečné zhodnocení


Kemp je opravdu velmi poklidný a tichý, což mám osobně rád. V blízkosti je Labská cyklostezka. Sanitární systém je však značně poddimenzovaný. Pěkné jezírko ke koupání je sice přímo v místě kempu, ale klíč si musíte vyzvednout na recepci. Míst ke stanování je zde dost, nicméně těch kvalitních travnatých míst zde mnoho nenajdete, mnoha místa jsou značně hrbolatá. smiley

 

Výhody kempu

  • velmi rozlehlý kemp
  • malá kuchyňka  
  • dost dřevěných laviček a stolů
  • tichý, bez hluku a rámusu
  • idylické prostředí borovicového lesaNevýhody kempu

  • velmi zastaralé vybavení
  • hrbolatý terén  
  • málo travnatých ploch na postavení stanu

 

 

 


 >>Tipy na další kempy v Něměcku <<

>> Více o kempu Parchauer <<


 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
5 + 5 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY