Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Obrázek uživatele dodavkouposvete

dodavkouposvete

registrován 19. Leden 2019poslední návštěva: 28. Leden 2020

Rodina na divoko obytňákem do Turecka k Egejskému moři a na Thassos

Naše camperská smečka se tentokrát vydala do Asie. Přesněji jen na její začátek do Turecka. Hned na úvod upozorňuji, že optika mého telefonu dostala šedý zákal a všechny fotky jsou tak trochu zaprášené. Na cestu jsem vyrazil sám s dětmi, na první části cesty se k nám přidala moje sestra se synem a naše maminka cestovatelka, která s námi byla před pár lety v Bulharsku.

Divoká smečka jezdí na jaře s obytňáky - trasa přes Polsko a Česko

Naše camperská smečka opět neobseděla doma a na jarní prázdniny vyrazila na cesty. Tentokrát směr Polsko a Čechy. Na cestu vyrazilo pět skalních posádek aut s krycími názvy Behaj, Garzonka, Šumák, Majo a náš Maco. Celá trasa měla 850 km a ujeli jsme ji za sedm dní. Vyrazili jsme v neděli kolem čtvrté a cílem bylo termální koupaliště ve Vrbově na východě Slovenska pod Tatrami.

Jak vyrobit postel do Campervanu - něco pro kutily

Nejmenší člen naší čtyřkolové rodiny také dnes dostal svoji postel. VW Caddy mám jako služební auto a žádné velké zásahy do něj nehodlám dělat. Inspiroval jsem se internetem a celá výroba mi trvala dvě hodiny a stálo mě to 33.- €. Osazení a vyjmutí z auta je záležitost pár minut. Tato postel je zatím nejrychlejší a nejlevnější postel, kterou jsem realizoval do auta jako takového.

Obytňákem po Slovensku - sběr ořechů v Bratislavě

Naše smečka opět vyrazila na cesty. Leštěnka Renault se pokazila, takže tentokrát chyběla, zato ji důstojně nahradila zrekonstruovaná Majova T4. Dostala nový lak a velmi jí svědčí černobílá kombinace. Vyrazili jsme v pátek po práci směr Nové město nad Váhom bez Miša, přišel za námi až v noci. Našli jsme pěkné místo u kanálu Váhu a u ohníku jsme si dali pár skleniček.

Obytňákem na divoko - přes Polsko k Baltskému moři

Již několik let se pohrávám s myšlenkou vyrazit k Baltskému moři na sever a toho roku k tomu došlo. Polsko jsme už navštívili i v minulosti a vždy jsme se tu příjemně zabavili. Teploty při Baltském moři jsou pro nás velmi příjemné. Přes den 25 stupňů a v noci cca 17 stupňů. Turisté kromě domácích, téměř žádný, ceny nižší než na Slovensku a služby lépší než na Slovensku. Ale pojďme po pořádku..

Jak na zvedací střechu kempervanu - hodnocení a porovnání

O zvedací střeše sním odkdy jsem začal jezdit na dodávkách po světě. Někdo může říci, zbytečně drahá sranda, raději si kup dodávku typu Ducato a nemusíš řešit zvedací střechu. Pokusím se vysvětlit pohnutky, které mě vedly právě k tomuto řešení. Naše první auto bylo Mitsubishi Space Gear 4x4. Bylo to úžasné autíčko a stále mi je za ním smutno.

Cestování karavanem po Evropě - mapy ke stažení

Jak už všichni víte, tak já a moje rodinka jsme milovníci kempování na divoko a s našim campervanem jsme procestovali snad už půlku Evropy. Všechny trasy které jsme absolvovali si můžete stáhnout v KMZ formátu na níže uvedených odkazech. Budu je postupně doplňovat. Pokud by někdo chtěl jiný formát napište v komentářů..

Stránky