TOPlist

Dovolená v Evropě - v létě i v zimě

Dovolená v Evropě - tipy na výlety a ubytování

Video recenze maďarského Thermal camping Lenti

Thermal Camping Lenti se nachází v Maďarsku kousek vzdálený od Maďarsko - Chorvatské státní hranice, takže tento kemp můžete navštívit, nebo si zde odpočinout po cestě k Chorvatskému moři. Kemp se rozkládá na ploše cca 15000 m2 a je rozdělen pouze na parcely, které jsou určeny převážně pro autokaravany či přívěsy, ale najdou se zde parcely i pro milovníky stanování.

Video recenze kempu Strážnice z Jižní Moravy

Camping Strážnice se nachází v těsné blízkosti samotného městečka Strážnice v České republice na Moravě v okresu města Hodonín. Přestože je tento kemp v Čechách, tak vůbec není daleko pro slovenské kempery a karavanisty. Od slovenské hranice se nachází cca 60km. Kemp Strážnice nabízí ubytování pro stany, obytná auta, karavany, ale také se zde umíte ubytovat v ubytovně či retro chatkách.

Karavanem do Lotyšska - video recenze pro Riverside Camping Riga

Riverside camping se nachází v těsné blízkosti hlavního města Lotyšska Riga. Je vzdálen od centra cca 4 km, což je bezproblémová vzdálenost i na procházku na pěšky. Kemp jsme navštívili při příležitosti konání se Mistrovství světa v hokeji. Strávili jsme v něm 5 nocí, za které jsme zaplatili pro 2 dospělé a 3 děti + připojení na elektřinu celkem 175 EUR.

 

Výlet do Benátského kempu Tredue - kempování s bazénem u moře

Další italský kemp, který jsme na své cestě po nádherné Itálii navštívili, byl kemp s názvem Camping Tredue. Šlo o přímořský kemp u nádherného městečka Chioggia. Chioggia je italským městem, které se nachází v provincie Benátsko. V současné době má Chioggia okolo 50 000 obyvatel a v jeho městském erbu je červený lev na bílém poli.

 

Kam do kempu v Korutanech - Výlety na jihu Rakouska

Hledáte ideální místo kam vyrazit s rodinou a dětmi, nebo  s karavanem, či jen tak na výlet ? V tom případě můžeme doporučit kempy na jihu Rakouska v oblasti Korutany, kde si na své přijde každý turista. K dispozici je spousta aktivit na které si jen pomyslíte od pěší turistiky, vyžití pro děti, cyklisty a méně náročně turisty.

Cesta do italského kempu International Modena - Emilia-Romagna

Další italský kemp, který jsme na své cestě po slunné Itálii navštívili, byl International Camping Modena. Šlo o městský kemp pod rušnou dálnici A 15 u města Modena. Dálnice A 15 vede z Parmy do města La Spezia. Modena je italským městem, které se nachází v provincie Emilia-Romagna. V současné době má Modena okolo 186 000 obyvatel a jeho městská vlajka má žlutou a modrou barvu.

TOP 7 - Nejnavštěvovanější kempy na Slovensku - ubytování u vody

Od letošního roku vzrostl zájem turistů o návštěvy slovenských kempů a není se čemu divit. Kempy na Slovensku zaznamenávají boom co do rozšiřování služeb a zkvalitňování zázemí a to tak, aby splňovali veškeré evropské normy pro rekreační ubytování v kempech. Vybrali jsme pro vás 7 nejnavštěvovanějších kempů Slovenska, které stojí za vaši návštěvu.

 

Toulky karavanem - Zkušenosti s Chorvatskými kempy na Istrii

Tak tu máme konečné léto a my pomalu balíme. Vyrážíme v sobotu na večer a vyplácí se to, nikde nikdo i doprava se zdá být daleko menší jak v jiné dny. Přijíždíme na hranice s Rakouskem a opět nikde nikdo a tak jen přidám plyn a už se řítíme směr Chorvatsko - Istrie. Na hranicích Slovinska kupuji dálniční známku a vyrážíme dál.

Putování s karavanem po Holandsku - vodní hrad i větrné mlýny

Tak každé jaro plánuji kam se letos vypravím,které země nevštívím a pravidlem je, že vždy první takový výjezd dělám u nás doma v Čechách a to proto abych zjistil, jestli je auto v pořádku neboť kdyby se vyskytla nějaká porucha, snáz ji opravím v Čechách jak v cizině. Jenomže člověk míní a příroda mění a tak se na první letošní cestu vydáváme do Holandska.

Cestování po Makedonii - směrem do kempu Armenistis na Chalkidiki

Pokud se vydáte karavanem, nebo osobním vozem po vlastní ose do Řecka, bude Vaším cílem pravděpodobně i poloostrov Chalkidiki. Dost možná proto, že je z České republiky nejblíže, ale určitě i proto, že toho má co nabídnout. A pro milovníky kempování je učiněným rájem. NIcméně v kempu se dá ubytovat i ve vybavených mobilních domech, tak není nutné přijet pouze s vlastním obytňákem.

Porovnání cen evropských kempů - Který kemp má nejnižší ceny

Na mnoha místech napříč sociálními sítěmi po cele Evropě se rozmáhá myšlenka, že místní kempy jsou dražší, než ty zahraniční. Jak to už bývá, tak tráva za plotem se nám zdá vždy zelenější, než ta naše. Pojďme si porovnat ceny evropských kempů. Srovnávat budeme pevné ubytovací jednotky s veškerým vybavením i kempová místa pro stany a karavany.

Cestování s obytňákem po Holandsku - tipy na výlety a kde zaparkovat

Tak každé jaro plánuji kam se letos vypravím,které země nevštívím a pravidlem je, že vždy první takový výjezd dělám u nás doma v Čechách a to proto abych zjistil, jestli je auto v pořádku neboť kdyby se vyskytla nějaká porucha, snáz ji opravím v Čechách jak v cizině. Jenomže člověk míní a příroda mění a tak se na první letošní cestu vydáváme do Holandska.

Camping Village Torre Pendente - Dovolená v Toskánsku, Pisa

Další italský kemp, který jsme na své letošní cestě po Itálii navštívili, byl kemp Camping Village Torre Pendente. Šlo o městský kemp v toskánském městě Pisa, která je proslulá svou šikmou věží a dalšími nádhernými sakrálními památkami, které jsou na prestižním seznamu světového dědictví Unesco. Kemp byl situován nedaleko od historické centra města Pisa.

Stránky