Ebook - slevy - vouchery - kempy - celoročně

TOPlist

Kam na výlet v létě, v zimě s dětmi

Tipy na výlety - pěší turistika i na kole

Rodina na divoko obytňákem do Turecka k Egejskému moři a na Thassos

Naše camperská smečka se tentokrát vydala do Asie. Přesněji jen na její začátek do Turecka. Hned na úvod upozorňuji, že optika mého telefonu dostala šedý zákal a všechny fotky jsou tak trochu zaprášené. Na cestu jsem vyrazil sám s dětmi, na první části cesty se k nám přidala moje sestra se synem a naše maminka cestovatelka, která s námi byla před pár lety v Bulharsku.

Kam s karavanem v zimě - kempy v Čechách a na Slovensku

Jako každý rok, tak i letos hledáte inspiraci, kam vyrazit se svým obytňákem, nebo s karavanem do kempu v zimním období? Tak už nehledejte, protože redakce Kempy-chaty.cz ve spolupráci s kempy Čech a Slovenska přináší několik zajímavých doporučení, kde se můžete ubytovat. Součástí tipů budou i kempy a areály, které disponují restaurací, saunou, či krytým bazénem.

 

Kam na chatu, či chalupu o víkendu v zimě - foto prohlídka

Máte v plánu navštívit s vaší rodinou a dětmi chatu, či chalupu ? Nebo chcete pořádat firemní,či jinou skupinovou akci hezky v soukromí ? Nebo nevíte kam jet o víkendu ? Proto přinášíme několik tipů na chaty a chalupy i se zimními fotogaleriemi. Inspirace zasněžené krajiny přichází ze všech koutů Česka a to jak z Krkonoš, či Liberecka, tak i z Pardubicka, či Královéhradecka.

 

Tipy kam letos do penzionu v zimě - fotogalerie

Pokračujeme dalším dílem na téma zimní fotky a tentokrát jsme se zaměřili na celoroční a často i horské ubytování v penzionem a apartmánech. V naší prohlídce nejhezčích zimních fotek z celé České republiky najdete scenérie z Liberecka, Královéhradecka, či Pardubicka, ale nezapomněli jsme také na Jižní Čechy a Olomoucký kraj.

Zimní inspirace a pozdravy z kempů a areálů - fotogalerie

Zimní čas je v plném proudu a pokud uvažujete kam se jít letos ubytovat v zimě, tak tyhle fotky Vás jistě inspirují. Posbírali jsme nejhezčí foto z různých rekreačních středisek a kempů z celého Česka i ze Slovenska, které jistě potěší oko každého nadšeného turisty. V těchto areálech je možné ubytovat se většinou celoročně a fotky vás jistě motivují, kam se letos v zimě vydat.

O kostelu svaté Rozálie - Výlety a ubytování v okolí

Kaple, kostel svaté Rozálie se nachází v obci Borovany, zhruba 3km od obce Nepomuk. Kaple byla postavena na počátku 18. století jako poděkování za záchranu obyvatel před morovou epidemií. Jedná se o malou, barokní stavbu s oválným půdorysem a zvonovitou střechou. Na vrcholu střechy se nachází kovový kříž. V hlavním oltáři se nachází socha sv. Rozálie, patronky proti nákazám a moru.

Kam do kempu v Korutanech - Výlety na jihu Rakouska

Hledáte ideální místo kam vyrazit s rodinou a dětmi, nebo  s karavanem, či jen tak na výlet ? V tom případě můžeme doporučit kempy na jihu Rakouska v oblasti Korutany, kde si na své přijde každý turista. K dispozici je spousta aktivit na které si jen pomyslíte od pěší turistiky, vyžití pro děti, cyklisty a méně náročně turisty.

Vyhlídka Hromnické jezírko Plzeňsko - Výlety a ubytování v okolí

Přírodní památka Hromnické jezírko leží 500 metrů severovýchodním směrem od hromnické návsi a na levém břehu Býkovského potoka v nadmořské výšce 360 m.n.m.  a v okresu obce Hromnice. Rozloha Hromnického jezera je 12,20 ha. Hromnické jezírko je ideálním cílem pro pěší turisty, cyklisty i rodiny s dětmi.

O jeskyni Petrovská díra v Plzni - Výlety a ubytování v okolí

Tato jeskyně je ideální výchozí bod pro milovníky pěší turistiky, občas i na kole, nebo pro výlety s dětmi. Úplný základ této jeskyně pod názvem Petrovská díra se vytvořil přirozenou vodní erozí a to na levém svahu strže, která se nazývá Petrovská jáma. Později byla dutina ještě uměle rozšířena a užívána k občasnému bydlení.

Toulky karavanem - Zkušenosti s Chorvatskými kempy na Istrii

Tak tu máme konečné léto a my pomalu balíme. Vyrážíme v sobotu na večer a vyplácí se to, nikde nikdo i doprava se zdá být daleko menší jak v jiné dny. Přijíždíme na hranice s Rakouskem a opět nikde nikdo a tak jen přidám plyn a už se řítíme směr Chorvatsko - Istrie. Na hranicích Slovinska kupuji dálniční známku a vyrážíme dál.

O skalním útvaru Obří hlava a Žába na Kokořínsku - Výlety a ubytování

Při svých toulkách po Kokořínsku a Mšensku budete míjet v lese řadu zajímavých skalních útvarů, které vypadají jako sochařská díla, které zde ponechala sama příroda. Většinu skalních věží mají místní obyvatelé a horolezci pojmenované, jako například Faraon,Tutanchamon, Kleopatra a jiné, jelikož většinu skal využívají horolezci pro

O Vyhlídce Plzeň pod Krkavcem - Výlety a ubytování v okolí

Vyhlídka Plzeň, která se nachází nedaleko rozhledny Krkavec, uprostřed lesa ve městě Plzeň je zajímavým cílem jak pro pěší turisty a cyklisty, tak i pro milovníky přírody a rodiny s dětmi. Toto místo poskytuje klid a nádherný výhled na celý lesní porost a město Plzeň. Toto místo se nachází v nadmořské výšce cca 455 m.n.m.

Arboretum Sofronka Plzeň - Výlety a ubytování v okolí

Dnes jsme navštívili další zajímavé místo v Plzni a to Arboretum Sofronka, který můžete najít v oblasti Plzeň - Bolevec. Arboretum bylo založeno v roce 1956 panem Ing. Karlem Kaňákem a to hned poté, co byl ještě v tehdejším Československu vypsán úkol na šlechtění borovice. Dosavadní plochy pro tento účel však nestačili a tak bylo založené arboretum Sofronka.

 

Farmapark U Toma, Ledce - Výlety a ubytování v okolí

Farmapark "U Toma" můžete najít v obci Ledce v okresu města Plzeň. Tento areál vznikl v roce 2021 a neustále se těší zájmu rodin s dětmi. Pro svoji polohu je tento areál oblíbenou destinací zejména plzeňáků. Farmapark nabízí interaktivní Zoo s domácími zvířaty. Najít zde můžete tuzemské domácí zvířata jako například kozy, krávy, slepice, ale také cizokrajné jako například lamy.

O Kolomazné peci - Výlety a ubytování v okolí

Kolomazné, nebo jinak řečeno dehtářské pece byly v minulosti hodně rozšířeným efektivním zařízením na výrobu univerzálně užitečných produktů. Kolomazné pece se obvykle vyskytovali na okrajích větších lesních celků a měst. Zdejší kolomazná pec pochází asi z poloviny 18. století a je rozhodně nejvíce zachovalou pecí svého druhu v Česku.

O Kamenném rybníku u Plzně - Výlety a ubytování v okolí

Rezervace Kamenný rybník je navštěvovanou destinací pro všechny pěší turisty, cyklisty i rodiny s dětmi a to nejen pro svoji polohu v rámci města Plzně, ale i pro dostupnost. Zájem botaniků o toto území se datuje od druhé poloviny 19. století. Počátky ochrany takzvaného pralesa u Kamenného rybníka spadají do roku 1900, kdy o ni žádal botanik F. Maloch - město Plzeň. Od roku 1913 J.

Stránky