Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

TOP 10 kempů Pro cyklisty v Čechách a na Slovensku

Vsechny clanky_button

Dle statistik kempového portálu Kempy-chaty.cz se v sezóně 2018/2019 hosté nejčastěji ptají, jestli je možné v kempu vyrazit i na kolo. Proto jsme se rozhodli uveřejnit par tipů na kempy, které jsou vhodné přímo pro cyklisty. Jedná se o kempy (TOP 10) na které jste se ptali za uplynulé období nejčastěji. wink

1. Kemp Karolina - Plzeňsko

Tento kemp je menší rodinné ubytování Evropské úrovně v krásném, tichém, přírodním prostředí. Poskytujeme ubytování ve vybavených chatách, mobilních domech a na místech pro stany, či karavany s elektrickými přípojkami. Moderní vytápěné sociální zařízení, Čistota a upravenost areálu, dodržování nočního klidu, mnoho zajímavých výletních míst v okolí spolu s vysokou úrovní poskytovaných služeb jsou zárukou spokojené dovolené.Samozřejmostí v kempu je i půjčovna a úschovna kol. Více o kempu Karolina

Doporučené trasy pro cyklisty

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/karolina_doporucene_cyklisticke_trasy.jpg

A takhle si užívají cykliste v kempu Karolina na Plzeňsku v obci Planá.. wink

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_karolina_cykliste.jpg

Více informací o cyklistických stezkách v okolí kempu Vám poskytne přímo provozovatel kempu, který to má všechno prolezené. :)

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_karolina_cykliste_2.jpg


 

2. Kemp Dolce - Krkonoše

Kemp Dolce protíná modrá turistická trasa / cyklotrasa č. 4323. V areálu kempu půjčovna horský kol a koloběžek. V kempu možnost úschovy kol. V letním období (červen – září) stojí za to využít služeb CYKLOBUSŮ, které obsluhují celé Krkonoše, od Trutnova až po Harrachov. V okolí Trutnova terénní stezky pro horská kola „Trutnov trails“. Více o kempu Dolce

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_dolce_kola_1200x800.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_dolce_kola_1.jpg

Tipy na další cyklotrasy v okolí:

  • KČT 4212 Cyklotrasa Bitva u Trutnova (trasa kopíruje naučnou stezku)
  • KČT 4210 Cyklotrasa Stachelberg
  • KČT 4081 z Trutnova do Žacléře
  • KČT 4211 trasa malebným krajem poblíž Trutnova
  • KČT 4300 z Trutnova do Hostinného
  • Více info na recepci kempu

A mnoho dalších náročných i nenáročných cyklotras s pěknými výhledy (např. Černohorský okruh v Janských Lázních, 1. Krkonošská cyklistická naučná stezka, Černodolský sjezd cool

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/pujcovna_kol_-_kemp_dolce.jpg


 

3. Chatová osada Ostaš - Adršpašsko - středohoří

V chatové osadě se můžete ubytovat ve vybavených chatkách, které jsou vhodné i pro náročnější cyklisty. Přímo u Chatové osady a kempu Ostaš je cyklotrasa kčt č.4003. V chatové osadě Ostaš je k dispozici dobíjející stanice na elektrokola. Více o kempu Ostaš

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/chatova_osada_ostas_1_1067x800.jpg

Cykloturistické trasy:
Vedou většinou po horších polních či lesních cestách nebo terénem. Jsou vyznačeny pásovými značkami o rozměru 14x14 cm, které mají krajní pásy žluté a prostřední je červený, modrý, zelený nebo bílý. Mohou být také doplněny na šipku. Jená se o podobné značení jako u tras pěších, jen základní barva je žlutá a značky jsou přibližně jednou tak velké, aby byly pro cyklisty lépe viditelné. Pásové značení je doplněno směrovkami, které oproti těm pěším mají opět žlutý podklad, jen dvě řádky textu a v záhlaví napsáno "Cyklotrasa KČT č. ...".

Tipy na cyklostezky:

  • Trasa č. 4001 - Vyhlídková cesta (27 km), v terénu modré značení
  • Trasa č. 4003 - Pánova cesta (5 km), v terénu zelené značení
  • Trasa č. 4002 - Javoří hory (35 km), v terénu modré značení
  • Více informací na recepci

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/chatova_osada_ostas_2_1067x800.jpg


 

4. Kemp Kosatka - přehrada Hracholusky

tento kemp navštěvuje každoročně mraky cyklistů, prootže je to dobrý výchozí bod na různé výlety na kole pro náročné, ale i pro rodiny s menšími dětmi. Navíc kemp leží přímo u přehrady Hracholusky, takže ve volném čase, kdy nejste zrovna na kole, se můžete okoupat, nebo jinak vybláznit ve vodě. Více o kempu Kosatka

Vodní atrakce v kempu Kosatka

Tip na cyklotrasu: Plzeň - Hracholusky (35km)

Tato cyklotrasa vede z Plzně až k vodní nádrži Hracholusky, vzdálenost 35km, obtížnost střední

Panevropská cyklotrasa

Kousek od našeho místa ubytování vede významná cyklostezka č. 37, která je součástí Evropské cyklotrasy Praha - Paříž . Stezka začíná na hranicích s Německem, v obci Železná a vede přes Bělou nad Radbuzou, Třemešné, Stráž, Staré Sedlo, Prostiboř, Kladruby, Stříbro, Sytno, Vranov, Sulislav, Pňovany, Úlice, Plešnice, Bdeněves, Kozolupy, Vochov až do plzeňských Skvrňan. Napojení je možné ve 2 km vzdálené obci Pňovany a podle Vaší vytrvalosti a chuti navštívíte například město Stříbro, Kladrubský klášter, rybník Sycherák a nebo i jiná zajímavá místa, kterými stezka vede.

Cyklostezka Šipín
Celá trasa měří 48km a vede po málo frekventovaných silnicích a nezpevněných cestách.

Údolím Úterského potoka
50 km dlouhá trasa pro středně náročné cyklisty.

V okolí přehrady se nachází velké množství dalších, atraktivních tras pro cykloturisty, pokud máte při ruce atlas, podívejte se např. na trasy č. 2213-2225.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_kosatka_-_trasa_plzen_hracholusky.png


 

5. Camping Vranovská pláž - jižní Morava

Příležitosti pro cykloturistiku jsou v okolí kempu Vranovská pláž velmi bohaté. Vranovsko je čím dál oblíbenější mezi příznivci cykloturistiky. Zachovalá příroda, venkovská krajina a stále neobjevené stezky jsou vášnivým cyklistům k dispozici. Dobře značené cyklotrasy v okolí Vranovské přehrady i v NP Podyjí poskytují cyklistům možnost rozmanitých výletů po okolí k zajímavým přírodním lokalitám i památkám. Na mnohých místech je možné překročit hranici do sousedního Rakouska a projet si trasy, které jsou vyznačené po obou stranách hranice. Více o kempu Vranovská pláž

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/cyklomapa_np_podyji_camping_vranovska_plaz.jpg

Putování po hradech a zámcích – Cyklotrasa č.1 - Délka trasy: 53 km
Vranov n.D. – Nový Petřín – Šatov – Podhradí n.D. – Uherčice – Korolupy – Svobodův mlýn – Zblovice – Bítov – Lančov -Vranov n.D.
Z Vranova n.D. vyjíždíme po cykloturistické trase č. 48 směrem na Podhradí n.D., odbočíme vlevo a okolo čerpací stanice stoupáme do prudkého kopce okolo zámku. Na křižovatce pokračujeme rovně do Šafova. Odtud jedeme přes Starý Petřín do Podhradí n.D. (možnost koupání) se zříceninou hradu Frejštejn. Po silnici proti toku Dyje, později prudkým stoupáním okolo dvora Mitrov dojedeme do Uherčic. Z Uherčic pokračujeme směrem na Lubnici, ale na první křižovatce odbočíme vpravo na Korolupy a přes Oslnovice a Vysočany směrem na Dešov. Sjíždíme z konce do údolí Želetavky k Svobodovu mlýnu a záhy odbočíme vpravo na Zblovice a na křižovatce se dáme vpravo k hradu Bítov. Stejnou cestou se vracíme zpět na křižovatku, projedeme Bítov a sjíždíme k Vranovské přehradě. Za mostem odbočíme v ostrém úhlu vlevo a stoupáme k zřícenině hradu Cornštejn. Odtud dále lesní asfaltovou silničkou do Lančova, kde odbočíme vlevo a pokračujeme až do Vranova. Druhá, rakouská varianta trasy (celkem 64 km) je z Uherčic do Vratěnína přes hraniční přechod Unterthűrnau do Drossendorfu, přes Langau do Riegersburgu, dále přes Felling, Hardegg, Čížov do Vranova n.D.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/fotocyklopopice.jpgCyklostezka Vranov nad Dyjí – Čížov
Spojením Vranova s Čížovem (přes Zadní Hamry a kopec Větrník) je umožněno zejména prázdninovým rekreantům Vranova, aby se co nejrychleji na kole dostali do srdce národního parku, aniž by riskovali nepříjemnou cestu vranovskými serpentinami s poměrně hustým automobilovým provozem. Druhé dosavadní spojení Vranova s Čížovem, tzn. přes hráz Vranovské přehrady, Švýcarským údolím do Lesné a přes kopec Větrník je přece jen delší a může sloužit například pro zpáteční cestu.
Vedle důvěrně známého turistického značení jsou na území NP Podyjí namalovány Klubem českých turistů značky cyklotras, které na rozdíl od značek pro pěší turisty mají krajní pruhy nikoliv bílé, ale žlutohnědé, a jsou o poznání větší. Na některých širokých a frekventovaných cestách (např. Čížov – Hardegg, Lukov – Nový Hrádek nebo cesta přes vinici Šobes) existuje souběh pěší a cykloturistické stezky, většinou je však pěší a cyklistický provoz oddělen. Na pěších stezkách, kde je provoz kol vyloženě nežádoucí (1.a 2.zóna národního parku) je ještě umístěna zmenšená zákazová značka o vjezdu kol.

Cyklostezka kolem vranovské přehrady
Délka trasy: 42,1 km
Obtížnost: středně náročná
Kola: crossové kolo (treking), horské kolo (MTB)
Tato středně náročná trasa nás zavede ke hradu Cornštejn kolem celé přehrady Vranov. Zdatní cyklisti mající rádi kulturní památky mohou odbočit z trasy na prohlídku hradu Bítov.

Cyklotrasa Vranov nad Dyjí – Hardegg
Obtížnost trasy: mimořádné převýšení
Tři možnosti tras:
1. po cyklostezce č. 48 přes hráz Vranovské přehrady a přes Lesnou
2. po hlavní silnici přes Lesnou a Horní Břečkov (velice hustý silniční provoz)
3. po cyklotrase č. 5122 přes Zadní Hamry (nejprudší stoupání v oblasti Ledových slují).  Jinak tato cesta patří jedna k nejhezčím a nejkratším – 14 km -kolem řeky Dyje asi 2 km (nikde jinde tato možnost již v národním parku není).
Vranov – Hardegg je výlet na celý den.
Doporučujeme navštívit Hardeggskou vyhlídku ještě před hraničním přechodem /pro pěší a cyklisty/, zříceninu Nový Hrádek a v Čížově budovu střediska Národního parku Podyjí s expozicemi a informacemi o národním parku.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/fotocyklohardegg.jpgCykloturistický výlet 1
Délka trasy: 31 km
Zajímavosti na trase:
Čížov, Hardeggská vyhlídka, Horní Břečkov, Lesná, Lukov, Nový Hrádek, Větrník, Vranov nad Dyjí Se zajížďkou k Hardeggské vyhlídce + 8 km. Z Vranova nad Dyjí po žluté cyklostezce (Trasa šesti měst) do Lesné, odtud po stejné cyklostezce do Horního Břečkova a Lukova, zde navázat na zelenou cyklostezku (Národním parkem Podyjí), k rozcestníku Příčky, odtud po cyklotrase č. 5002 na Nový Hrádek, opět stejnou stezkou zpět k rozcestníku Příčky, po zelené stezce do Čížova (možnost jet na Hardeggskou vyhlídku, prohlídka Návštěvnického střediska NP Podyjí v Čížově) a odtud po cyklotrase č. 48 přes Větrník k silnici, odtud po žluté cyklostezce zpět do Vranova nad Dyjí.

Cykloturistický výlet 2
Délka trasy: 51 km
Zajímavosti na trase:
Bítov – hrad, Bítov, Cornštejn, Frejnštejn, Oslnovice, Starý Petřín, Šumná, Uherčice, Vranov nad Dyjí. Z Vranova nad Dyjí kolem Vranovské přehrady po cyklotrase č.48 (Praha-Wien) do Šumné, zde navázat na cyklotrasu č. 5007 a přes Štítary, Zálesí, Chvalatice, Popelná do Bítova, stále po stejné cyklotrase kolem zříceniny hradu Cornštejn, přes Korolupy do Uherčic, zde navázat na cyklotrasu č. 48 (Praha -Wien) a kolem zříceniny hradu Frejnštejn u Podhradí, přes Starý Petřín a Nový Petřín zpět do Vranova nad Dyjí.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/fotocyklonp.jpg


 

6. Mara camping - přehrada Liptovská Mara (Slovensko)

Kemp je vhodný pro cyklisty, hlavně z důvodu exkluzivní polohy na břehu největší vodní nádrže na Slovensku - Liptovské Mary. Přímo v kempu mají půjčovnu kol pro dospělé i pro děti. Z tohoto místa vede plno cyklostezek ať už po asfaltové cestě vhodné pro silniční kola nebo po polních cestičkách vhodných pro začátečníky i pro pokročilé bikery. Cyklotrasy v blízkosti Liptovské Mary nabízejí nezapomenutelné pohledy na region Liptova, ať už ze Západních Tater, Chočských vrchů nebo i nízkým Tater. Více o kempu Mara

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/adobestock_132306782_1280x600.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/_mg_2717_1200x800.jpg

Maracamping spolupracuje s regionálním turistickým portálem Visitliptov.sk, který pravidelně aktualizuje a zveřejňuje cyklostezky v regionu Liptov.
Turisté si tak mohou vyzvednout cyklomapy u nás na recepci zcela zdarma.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/_mg_2748_1200x800.jpg


 

7. Beachcamp - Nová Role

Levné ubytování pro cestovatele, školní výlety, sportovní soutředění nebo firemní akce. Jste na cestách nebo se chcete levně ubytovat pár kilometrů od Karlových Varů? BeachCamp na pláži rybníka v Nové Roli je přesně pro vás! V pohodlných plně zařízených apartmánech pro 4 osoby v šesti srubech (po dvou apartmánech) se budete cítit jako doma. A právě proto tento kemp navštěvují často i cyklisté, či už rodiny s dětmi, nebo skupiny a školní výlety. Více o Beach kempu

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/beach_camp_mapa.png

8. Rekreační středisko Palda - Český ráj

PALDA rekreační středisko a chatový kemp nabízí bezplatné Wi-Fi, zahradu a terasu v Rovensku pod Troskami. Mezi oblíbené aktivity v okolí patří právě cyklistika a pěší turistika. Více o kempu Palda

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/rs_palda_mapa.png

9. Kemp Jenišov - přehrada Lipno

V kempu Jenišov Vás čeká klidná rodinná dovolená u přehrady Lipno. Kemp najdete 1,5 km od Horní Plané směrem Černá v Pošumaví, přímo u břehu Lipenského jezera. Kemp a okolí je popřetkávaný hustou sítí cyklostezek Národního parku Šumava. Více o kempu Jenišov

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_jenisov.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_jenisov_mapa.png

10. Camping Amerika - Františkovy Lázně

Františkovy Lázně mají velké možnosti k využítí volného času a sportovního vyžití. Jízda na kolech lázeňskými lesoparky, okruhy kolem města a okolí. Další možností je in-line bruslení lázeňským parkem po trase mikrovláčku Milano - Amerika, kolem fotbalového hřiště a parkoviště Jih. Hladký asfalt, naprosto ploché, po celé délce v lese nebo parku pod vzrostlými stromy, slabý provoz (zvláště v západní části) jeden konec ve městě, druhý u jezera Amerika (mini zoo). Délka 2.2 km (Milano - Amerika). A celou žadu dalších aktivit a odpočinku. Více o kempu Amerika

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_amerika_cykliste.jpg


 

Tohle je TOP 10 nejvyhledávanějších kempů cyklisty pro sezónu 2018/2019 na kempovém portálu Kempy-chaty.cz. Jestli jste zde nenašli Vás oblíbený kemp, tak nám o něm napište do komentářů.. winkcoolyes

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Obrázek uživatele Verča X
Verča X (nepřihlášený) 22. Duben 2022 - 9:52
My jsme loni navštívili kempy u jezera Garda v Itálii a spokojenost :). Parádní zázemí, tuna cyklostezek, které se nedají obejit ani za měsíc.

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
6 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY