TOPlist

Kam na kolo - Cyklistika a kam s kolem na výlety

Cyklistika - Plzeňsko

Cyklistika - kam na kolo

Vyhlídka Hromnické jezírko Plzeňsko - Výlety a ubytování v okolí

Přírodní památka Hromnické jezírko leží 500 metrů severovýchodním směrem od hromnické návsi a na levém břehu Býkovského potoka v nadmořské výšce 360 m.n.m.  a v okresu obce Hromnice. Rozloha Hromnického jezera je 12,20 ha. Hromnické jezírko je ideálním cílem pro pěší turisty, cyklisty i rodiny s dětmi.

O Vyhlídce Plzeň pod Krkavcem - Výlety a ubytování v okolí

Vyhlídka Plzeň, která se nachází nedaleko rozhledny Krkavec, uprostřed lesa ve městě Plzeň je zajímavým cílem jak pro pěší turisty a cyklisty, tak i pro milovníky přírody a rodiny s dětmi. Toto místo poskytuje klid a nádherný výhled na celý lesní porost a město Plzeň. Toto místo se nachází v nadmořské výšce cca 455 m.n.m.

O Sigmondově stezce - Výlety a ubytování v okolí

Sigmondova stezka je neprohlédnutelná řadou zajímavostí a nachází se v rekreační oblasti Boleveckých rybníků. Trasa měří asi 7 km a tvoří okruh s počátkem a ukončením u konečné stanice tramvaje č. 4. Počet zastávek je 15, prohlídka trvá 2 - 3 hodiny. Stezka byla jako první náučná stezka na území města Plzně otevřena 14.4.1987 k 110. výročí narození profesora dr. ing.

Discgolf Křimice u Plzně - výlety a ubytování v okolí

Již několikrát jsme s rodinkou na kole navštívili zajímavé místo  a to Discgolf - Křimice, který se nachází u Plzně, konkrétně Plzeň 5. Discgolf je zajímavá aktivita pro malé i velké. Můžete si donést vlastní létající talíře alias Freesbee, nebo vám v areálu zapůjčí profi disky se kterými si můžete házet.

Cyklovandrák jede na kole z Prahy do Brna

Dokážete si představit, že byste jeli z Prahy do Brna na kole? Já tuto trasu absolvoval a Vy teď můžete se mnou! CykloVandr z Prahy do Brna je skvělým zážitkem, při kterém jsem narazil na spoustu krásných a zajímavých míst. Trasa vede přes město proslavené těžbou stříbra - Kutná Hora, podíváme se na Zelenou horu anebo také na hrad plný veverek!

 

Hodnocení retro elektrokola Greaser - Ekolo na výlety i do města

Před více jak rokem jsem si pořídil elektrokolo. Ovšem nechtěl jsem, aby na mě ukazovali prstem, aha ten se vozí. S tímhle Ekolem se mi to nestalo, protože je to speciál. Každý se za ním ohlédne, nebo když někde stojím, tak se často někdo zastaví a vyptává se a to jak muži, tak i ženy. Aby ne, já by jsem udělal to samé. První rok jsem byl rád, že takový Ebike nemá nikdo široko-daleko.

Pořídil jsem nové MTB sedlo Ergon SMC - hodnoceni a porovnání

Na horském kole jezdím aktivně již od roku 2019. Už ze začátku jsem velice rychle zjistil, že cyklistické asfaltky nebudou mým revírem. Táhlo mě to do lesů a na různé techničtější úseky, nebo kopce. Prostě jsem chtěl vidět hezká místa. Bohužel dostat se do takových lokalit něco stojí. V tomhle případě hodně energie a slušnou cyklo výbavu.

Kempinková dovolená v Korutanech na slunečné straně Alp

Korutany jsou zasazené do překrásné krajiny s hory a jezery. Zaručeně oceníte širokou nabídku sportovních aktivit a možností relaxace. Paddleboarding u teplých jezer, cyklistika, horská kola a turistika  - to je jen pár aktivit z mnoha, které v Korutanech lze provozovat. Když se do Korutan vydáte stanovat, nadchne vás krása místní přírody i mírné klima na jižní straně Alp.

 

Recenze kempu Strehla - kempování u koupaliště

Další kempem na mé cyklotoulce kolem řeky Labe byl Saský kemp na městském koupališti Nixenbad Strehla. Tento kemp poskytuje ubytování v podobě kempových míst pro vlastní stany, karavany a obytné vozy ideálně na jaro a léto. Camping Strehla najdete v něměckém Sasku přímo u řeky labe. Veliky bonus tohoto kempu je vlastním bazén a další vodní atrakce spojené s bazénem - koupalištěm.

Návrat do kempu La Rocca, aneb tipy na výlety kolem

A je to tady !! Počasí v září nám přeje, tak opět plánujeme cestu do kempu La Rocca v Konstantinových Lázních. Tentokrát už v plné sestavě a to i s dcerou. Naposled jsme se tam i s koly dovezli vlakem. Tentokrát jsme si to dali v plné palbě na kolech z Plzně až do kempu - 45 km. Čekáme na dceru až se vymotá ze školy, věci sbalené a kolem 16.00 vyrážíme.

Stránky