TOPlist

Houbaření s ubytováním

Rád píšeš o cestování, kempování, stanování, nebo máš spoustu zážitků z dovolené o které se chceš podělit? Tak pojď psát pro nás a vydělávej a to až 50% podíl z reklam u článků. Inkasovat můžeš i ty a to ne jednorázově, ale opakovně . Více info

 

AKTIVITYKULTURACESTOVÁNÍ & DOVOLENÁSPORTOVÁNÍOSTATNÍ
Akce a srazyPamátkyCestování s karavanemKam na vodu - vodáci

Videa

Tipy na výletyKulturaDovolená v EvropěRybaření

Vinařství

Kam na horyHrady a zámkyTipy na ubytováníCykloturistika

Restaurace a stravování

Pro dětiPříroda

Stanování

Sportovní aktivity

Rozhovory

 

Řeky, jezera, přehradyRecenze Campingového vybaveníHoubařeníSrandičky a vtipy
  Hodnocení ubytování 

Zábava

  Kempování na divoko Vybavení pro karavany

 

Jestli jste vášniví houbaři a při každé návštěvě Vašeho oblíbeného ubytování hned hledáte možnost jak si zahoubařit, tak tyhle tipy na kempy s možností houbaření jsou právě pro Vás. Dnes Vám poskytneme pár zajímavých námětů, kde strávit ideální dovolenou právě pro vás  - pro houbaře.

V okresu Tachov v CHKO Český les můžete najít ideální kemp umístěný v lese a to kemp Karolina. V okolí kempu jak jsme již "naznačili" jsou nekonečné možnosti pro sbírání hub. Konec konců, zde je hub jako po dešti i když právě nepršelo wink.. V okolním lese můžete hravě posbírat dubáky, kozáky, bedle, žampióny a podobně. V kempu se můžete ubytovat v chatce, v mobilheimu, s vlastním karavanem, nebo vlastním stanem.

žampióny v okolí kempu KarolínaSbírání houb v okolí kempu

Jak vidíte, tak houbaření je zajímavý sport i pro děti. Okolí kempu nabízí i jen mírně náročný terén na pěší turistiku, takže v klidu můžete vzít svoje ratolesti sebou a zaručeně je tak vyčerpáte a ještě se přitom spolu zabavíte.

 

Další zajímavou možností ubytování s houbařením je bez pochyby rekreační oblast Lipno. Zde máme pro Vás tip na zajímavý kemp - autokemp Jenišov, Lipno do kterého se už léta vracejí hosté pravě kvůli možnosti houbaření.

Houbaření kemp Jenišov

Příroda okolo kempu je pro houby jako stvořená .. Ne nadarmo se říká, že když už na Lipně rostou, stojí to skutečně za to. Těšit se můžete nejen na hřiby ale na různé druhy dubových i smrkových přeslic..

Kemp Jenišov poskytuje zázemí pro ubytování s vlastním stanem a s karavanem, nebo s obytným autem.

 

 

 

 

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/racice_houbareni.jpg

Dalším zajímavým kempem s možnostmi pro houbaře je tábořiště u jezu Račice. Račické okolí je vzhledem ke svým přírodním půvabům umocněným protékající Berounkou hojně vyhledávaným místem k rekreaci a odpočinku. Jejich okolí je vhodné pro turistiku, pěší turistiku a houbaření. Tak proč to nespojit.. Ubytování v kempu: stanování - vlastní stan, plocha pro karavany a obytná auta..

 

 

Houbaření Šumava

Dalším zajímavým kempem je vodácký autokemp a tábořiště "Na piskárně", který poskytuje zázemí pro vodáky a cyklisty.  Kemp se nachází v poklidném

prostředí Šumavského podhůří mezi řekou Vltavou a zatopenou pískovnou a proto i proto houbaři tvoří neodmyslitelnou část návštěvníků..

 

 

 

 

Teď se přesuneme do rekreační oblasti Žďárské vrchy, kde můžete najít další ideální kemp pro houbaření a to chatovou osadu Borová, která přímo vyzývá všechny houbaře z okolí, aby jí navštívili. Příroda v okolí je krásná a neponičená civilizací. Rozmanité geologické podmínky v různých částech způsobili, že krajina nemá jednotný ráz, ale střídají se zde různé reliéfy povrchu a rozmanitá rostlinná skladba, co vytváří ideální podmínky i pro ty nejnáročnější houbaře.

Houbaření - chaty BorováHoubaření Žďárské vrchy

 

Další kempy a rekreační střediska, které poskytují ideální podmínky pro houbaření si můžete najít zde: "Kempy a ubytování s houbařením"

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Ubytování v okolí: 
ZařízeníVzdálenost
0 km

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
14 + 4 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY