Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Lyžařské kempy v Rakousku

Vsechny clanky_button

Možná se to na první pohled zdá jako bláznivý nápad, ale do mnoha kempů v Alpách můžete vyrazit i v zimě. Ti  z Vás, kteří máte karavan, nebo jiného obytného miláčka, ho přece nemusíte nechávat stát ladem přes zimu, když s ním můžete vyrazit na lyže.  Získáte mnoho úložného prostoru pro Vaší lyžařskou výbavu, časovou flexibilitu , zázemí domova a budete mít stále k dispozici vozidlo pro přejezd ke  vzdálenějším vlekům a lanovkám. Pokud  seženete v některém středisku volné stání,výrazně finančně ušetříte, ale připravujete se o takové vymoženosti jako je teplá sprcha, infrastruktura nebo možnost vyprazdňování toalet karavanu. Samozřejmě je mnohem výhodnější si zaplatit tzv. Stellplatz , kde máte přípojku energie a další služby. Někdy jde o cenově velice výhodná místa, kde platíte třeba jen 10 Eur za noc, ale majitel místa toto podmiňuje stavováním ve své restauraci.

Camping Solden

Výhodnější tak je využít služeb některých celoročně  otevřených rakouských kempů, A protože kromě stání pro karavan se zde můžete ubytovat i v chatkách , nebo dřevěných sudech, může to být zajímavá varianta i pro lyžaře cestující osobním automobilem.  Pro obyvatele Plzeňského , nebo Karlovarského kraje  je tak jednou z nejlepších lokalit oblast kolem Garmisch  - Partenkirchenu a nejvyšší německé hory Zugspitze, kde se nachází Tiroler Zugspitz arena se 140 km sjezdovek  na německé i rakouské straně. Výhodou této oblasti je to, že z Plzně sem dojedete za 4,5 hodinky a po cestě nepřejíždíte autem , nebo karavanem žádná vysoko položená alpská sedla, protože. Garmish, Lermoos nebo Ehrvald, což jsou hlavní střediska této části Alp leží maximálně do 1000 m.n.m. Tady můžete využít služeb luxusního kempu Zugspitz Resort , nebo některého z kempů v městečku Lermoos, např. Happy Camp . Odsud je to již kousek na svahy Grubigsteinu, kde je 40 km sjezdovek, nebo pod Zugspitze do střediska Ehrvald, případně do dětmi oblíbeného Biberwieru. Až Vás lyžování omrzí, můžete vyrazit do bazénu. Přímo v Ehrwaldu je jeden s výhledem na hory a tobogánem, v nepříliš vzdáleném Garmisch - Partenkirchenu je velký aquapark s mnoha tobogány a atrakcemi. 

Pokud Vám tato porce sjezdovek nestačí, můžete vyrazit kempovat o něco dál do Söldenu . Toto vyhlášené středisko v Oetztalských Alpách může pro kempaře a karavanisty nabídnout také skvělé zázemí.. Camping Sölden totiž najdete pouze 200 metrů od lanovky a jen o něco dále je to do centra města. Kromě stání pro karavany a ubytování ve vybavených sudech je tady také wellness centrum, krytá lezecká stěna a pro automobilisty bezplatné soukromé parkování. Pro děti i rodiče je nedaleko také freizeitarena Sölden s krytým bazénem a dalšími možnosti vyžití pro ty které již nebaví lyžovat, nebo to počasé protě nedovolí. 

Nejjednoduší příjezd je zřejmě do kempingu Inntal. Ten se nachází kousek od dálnice, mezi Kufsteinem a Insbruckem , po které mnoho z nás spěchá na cestě k moři. Jeho strategická poloha , však ubytovaným hostům dává možnost lyžovat v oblasti Achensee nebo Zillertal. A pokud si na sjezdovce chcete dát pivo nebo schnaps, můžete auto nechat na místě a dostanete se k vlekům  kyvadlovou lyžařskou linkou přímo od bran kempu.  Lyžování v Rakousku s pobytem v karavanu nebo zimním kempu je určitě zajímavou variantou strávení zimní dovolené.

 

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
2 + 5 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY