TOPlist

Má oblíbená trasa na kolo po Litovelském pomoraví

Na kole jezdím už pěknou řádku let a mám tudíž po střední moravě projeto všechno možné i nemožné. Na Litovelské pomoraví se vždy rád vracím zejména brzo na jaře kvůli kvetoucím záhonům sněženek, tak po celý zbytek cyklo sezóny zvláště ve chvílích, kdy chci vyrazit někam do přírody, ale na nějaké výrazně velké sportování nemám chuť. Jedná se totiž o jednu z mála velmi rovinatých, ale přitom rozmanitých a krásných krajin.

Většinou jsem v minulosti jezdil na kole buď sám, nebo s kamarádem, protože přítelkyně na tento sport moc nebyla. Nedávno jsem ale pořídil první trochu větší dětské kolo synovi, který má momentálně 6 let a mám z toho velkou radost, protože ho ježdění chytlo, takže vyrážíme často spolu. Právě Litovelské pomoraví je pro tyto rodinné projížďky jako dělané, protože nenáročný terén s mizivým převýšením zvládnou i maminky, nebo děti.

Většinou startuji z Mladče, u kterého je hezký okruh s jediným výraznějším stoupáním na celé trase. Cesta vede po červené turistické trase směr Měník a následně se vrací po modré zpět do Mladče. Okolo jsou krásné kamenné stěny, několik studánek, volně přístupná jeskyně Podkova a kamenný útvar Čertův most. Po návratu zpět do Mladče pokračujeme pořád po modré trase k mostu přes Moravu a následně po červené na Náklo, kde je možnost se v teplém dni vykoupat. Z větší části se sice jedná o turistické stezky, ale na horská i trekková kola jsou perfektní- nejedná se o nijak náročný terén, takže ho i syn na dětském kole bezproblémově zvládal. Z Nákla je možno pokračovat po cyklostezce směr Horka na Moravě a následně Poděbrady, kde se vždy rád zastavím v místní restauraci u vody na pivečko a malému pro párek v rohlíku, nebo limonádu. Zpět do Mladče pak lze jet buď stejnou trasou, případně já osobně raději jezdím po cyklostezce Křelov – Mezice – Unčovice – Litovel – Víska – Mladeč, ať nejedu za den 2x stejnou trasu. Myslím, že tento výlet na kole je vhodný jak pro začátečníky, kteří si jej případně mohou jednoduše zkrátit o některé úseky, tak i pro sportovní a zkušenější cyklisty, pokud se jim zrovna nechce do žádného extrémního sportovního výkonu.

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 8 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY