TOPlist

Recenze - ruční minipračka do karavanu White Magic

 

Určitě už jste to zažili. Horké léto, karavan, nebo stan stojí tam kde má a vy se vydáváte s plným lavorem špinavého prádla do společné campingové prádelny.
V ní je k dispozici pračka, ve velkých kempech dokonce několik, v hlavní sezóně však beznadějně obsazených. A když je náhodou některá volná, hledáte zase žeton, nebo drobné pro její spuštění, protože v drtivé většině kempů je tato služba zpoplatněná. Existuje ale způsob, jak tyto problémy eliminovat, vyhnout se nepříjemnému čekání a časem ušetřit docela dost peněz. Ti z Vás, kteří cestujete v karavanu jste zvyklí na velikou dávku samostatnosti a kemp vám slouží víceméně jen jako bezpečné místo pro přespání s přípojkou elektřiny, zdrojem vody a sociálním zázemím. Proč tedy nebýt samostatní i při praní špinavého prádla ?  Hledali jsme pro Vás jaké jsou možnosti přenosných praček a narazili na jednu, kterou jsme si důkladně ''proklepli'' a její recenzi přinášíme níže. 

Jde o ruční pračku White Magic, kterou dovozce označuje ještě pojmem ''tlaková'' . Německý výrobce Franakana jí dodává i na český trh a a my se podíváme na její klady i zápory.

 

ruční pračka do karavanuPo sestavení podle přiloženého návodu zaujme kompaktními rozměry a jednoduchou konstrukcí, díky které vypadá jako zmenšená bílá míchačka. A popravdě řečeno ona to vlastně taková ''míchačka'' na prádlo vlastně je.  Do bubnu vložíte špinavé pládlo, zasypete, nebo zalijete pracím prostředkem a přidáte teplou vodu. Klikou na straně bubnu pak točíte podle instrukcí v manuálu. Čím vyšší je hmotnost prádla, tím delší je doba točení. Nutno dodat, že ruční pračka pojme maximálně něco přes 2 kg suchého prádla a v příbadě většího množství si tedy budete muset zkusit více pracích cyklů. Celé praní jedné dávky ale  trvá přibližně  jen 2-3 minuty, takže to bez problémů zvládnete. Otočný buben je upnutý pevně v konstrukci, která má na spodní straně, ještě přísavky. Ty jsou skvělé, pokud pračku umístíte na nějaký hladký povrch, nejlépe třeba kempingový stolek. Jinak nemají smysl používat. Po čase přijdete na to, jak prát a že je lepší nejdříve buben naplnit prádlem a teprve potom zalít teplou vodou. A pokud budete doručené časy praní o něco málo , překračovat, nic tím nezkazíte. Molekuly vody s pracím prostředkem,  lépe proniknou ke špíně a rychleji jí odstraní. Ale pozor:  není dobré nechat vodu příliš vychladnout, protože rozpustný účinek se potom snižuje. Po dokončení pracího cyklu nasadíte z boku výpustnou hadici a necháte vodu vytéct ven, nebo do připravené nádoby. Prádlo vyjmete, vyždímáte a necháte sušit. To je vše. Jednoduché, rychlé a levné. Navíc jí můžou používat nejenom karavanisté, ale i běžní turisté spící ve stanu, protože ani v autě nezabere mnoho místa. 

 A jaké je naše celkové hodnocení ? 

Výhody ruční pračky White Magic

  • univerzální použití v kempu, karavanu
  • nepotřebuje el. Energii
  • kompaktní rozměry
  • Dobrý prací účinek
  • snadné použití 
  • nízká cena

 

 

Nevýhody ruční pračky White Magic

  • menší objem prádla
  • nemá funkci ždímání

 

Za cenu cca. 1900 Kč si jí můžete objednat například ZDE

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
3 + 0 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY