TOPlist

Adventní trhy v Německu

 

Pokud máte tu výhodu a bydlíte poblíž hranic s našimi západními sousedy,  můžete v předvánočním čase navštívit řadu adventních trhů a poznat tak jak vypadá sváteční čas v Německu. Na saské straně Krušných hor, zvaných zde Erzbebirge (Rudohoří)  je několik zajímavych míst, které stojí za to navštívit.   Jedním z nich je nádherné středověké městečko Schwarzenberg, jemu vévodí stejnojmenný hrad .Je vzdáleno asi 20 kilometrů od hraničního přechodu Potůčky - Johanngeorgenstadt.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/img_20181216_152846_hdr.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/img_20181216_141814_hdr.jpg

Toto významné okresní město s asi 17.000 obyvateli je první tři adventní víkendy v obležení turistů z Německa a v poslední době získalo na oblibě mězi českými Krušnohorci.  Věhlas zdejších vánočních trhů se šíří i přes hranice. Pokud seženete v podhradí místo k parkování, můžete výtahem , nebo po strmých schodech vystoupat až do starého města, kde se Vám otevřou trhy v celé své kráce. Po stranách starobylých uliček jsou rozestety stylové stánky. V mnoha jsou nabízeny  dřevěné vánočními svícny, tak typické pro tuto oblast Německa. V dalších najdete místní pálenky, vaječný likér, v některých voní zapálené františky.

Až vás přepadne hlad, můžete ho zahnat typickým občerstvením . Tím je klasický bratwurst s žemlí nebo Erzgebirge rauchwurst, to vše od místních řezníků. Za 2,5  Eura můžete prokřehlé tělo zahřát svařeným vínem. To vám zde nalijí do hrnku s motivem  vánočních trhů. Za ten sice zaplatíte zálohu dvě eura, ale můžete ho po vypití obsahu vrátit v kterémkoli stánku kde svařené víno prodávají. Chcete-li nasát tu pravou vánoční atmosféru a zjistit co mají společného a odlišného dvá sousední národy, je Schwarzenbergský vánoční trh tím pravým místem.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
12 + 5 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY