Cesta do italského kempu International Modena - Emilia-Romagna

Další italský kemp, který jsme na své cestě po slunné Itálii navštívili, byl International Camping Modena. Šlo o městský kemp pod rušnou dálnici A 15 u města Modena. Dálnice A 15 vede z Parmy do města La Spezia. Modena je italským městem, které se nachází v provincie Emilia-Romagna. V současné době má Modena okolo 186 000 obyvatel a jeho městská vlajka má žlutou a modrou barvu.
International camping Modena - areál

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_modena_mapa_trasa_800x477.jpg
 

 

Ubytování na jednu noc

V kempu jsme byli na jednu noc a chtěli jsme vidět Modenu, která je proslavena muzeum věhlasné značky Ferrari a také pěknými historickými památkami. Adresa kempu je Strada Cave di Ramo, 111 - 41123 Modena (MO). Kemp je otevřen po celý rok.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_modena_2.jpg
 

 

První dojmy kempu

Kemp se nacházel velmi blízko rušné dálnice, což má pouze jednu výhodu a spousty dalších nevýhod. Jedna jediná výhoda spočívá v tom, že kemp nemusíte složitě hledat a jedním výjezdem z dálnice se za pár minut ocitnete před branou kempu. Spousty dalších nevýhod si sami dokážete představit: neustálý ruch z dálnice, nevábné okolí kempu, nepříliš zdravý vzduch. Kemp byl shodou okolností nejenom pod dálnicí, ale také pod stanicí mýtných bran, kde spousta aut a kamionů zastavuje a zase se rozjíždí.
 


Velký kemp s malou obsazeností

Kemp je docela velký, takže při relativně malé obsazenosti, což jsme v červenci překvapivě zažili, máte v kempu hodně soukromí a téměř vše pro sebe. Podle oficiálních webových stránek kempu je rozloha areálu 22 000 metrů čtverečních. Do kempu jezdí lidé především na jednu maximálně na dvě noci. Důvod je jasný, většina lidí zde zastaví, aby si odpočinuli z dlouhých přesunů po dálnici nebo si na jeden den prohlédli město Modena, které není nezajímavé. Ubytovat se zde můžete kromě vlastního stanu i s vlastním karavanem, nebo obytňákem.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_modena_4.jpg

 

Popis kempu

Kemp je docela rozsáhlý, ale veškeré vybavení kempu je už těžce za zenitem. V českých poměrech bychom řekli, že kemp pamatuje šedivé a zašlé socialistické časy. To platí nejenom o toaletách, koupelnách, ale také o hřištích a bazénu. Bazén jsme sice využili, ale na první pohled nevypadal příliš vábně. Kemp má rovinatý pozemek, který je rozdělen na zóny štěrku a zóny travnatého dna. Přítomnost vysokých stromů zajišťoval dobrý stín, což jsme si pochvalovali. Uvnitř je jinak 40 vybavených míst, každé z nich má elektrickou přípojku (6A-10A/220V).


 

Sanitární zařízení

V kempu byl docela dobře udržovaný blok toalet se sprchami, kde byla k dispozici teplá voda zdarma. Za toaletami se nacházely umyvadla na mytí nádobí a oblečení, pračka a sušička prádla. Kromě toho bylo možné umýt si auto a karavan v prostoru, který byl k tomu určen.


 

Občerstvení a stravování

Kemp International Camping Modena disponuje jedním kioskem s občerstvím, který je situovaný u sanitárního zařízení. U kiosku byla možnost posezení u stolů s židličkami. V kiosku bylo možné si rezervovat chléb, croissant nebo snídani na další ráno. V blízkosti kempu se rovněž nachází restaurace Il Borgo, kde bylo tradiční italské jídlo za příznivé ceny.


 

Tipy na výlety v okolí kempu

Hlavním tipem na výlet byla návštěva zajímavého města Modena. Modena totiž láká turisty především na krásné historické památky, z nichž jsou mnohé zapsané na prestižním seznamu UNESCO. Nejzajímavějším turistickým bonbónkem je místní katedrála. Historie této impozantní trojlodní katedrály sahá až do 11. století. Jedná se o románskou stavbu, který byla dokončena koncem 12. století. Pozoruhodná je zejména fasáda katedrály, který je vyzdobena portréty starozákonních proroků a dalších výjevy z Písma svatého.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_modena_5.jpg
 

Z katedrály jsme se pak přesunuli ke krásné budově radnice, což je další z mnohých úžasných památek UNESCO. Nejviditelnější součástí radnice je hodinová věž, která v minulosti měla ještě jednu věž, která však nepřežila velké zemětřesení v druhé polovině 17. století.

Nakonec dne jsme navštívili skvělé Muzeum Enzo Ferrari, které nás zavedlo zpět ke kořenům této světově proslulé firmy. Budova muzea je moderní a vyznačuje se výraznou a nepřehlédnutelnou žlutou střechou inspirovanou kapotou rychlých aut. V muzeu se pak dozvíte vše o založení společnosti Ferrari a rovněž zde uvidíte některé z vozů, které byly pod značkou Ferrari vyrobeny. Muzeum zahrnuje taktéž bývalou dílnu Enza Ferrariho, jež byla precizně zrestaurována a v současné době je v ní stálá expozice motorů Ferrari. Prohlídku muzea doporučuji všem milovníkům formule 1 a rychlých aut.

 


>> Vice o kempu International Modena <<


 


Výhody kempu International Camping Modena

  • hned u dálnice, takže kemp nemusíte složitě hledat


 

Nevýhody kempu

  • velký ruch od dálnice
  • nepříliš zdravé ovzduší
  • zastaralé vybavení
  • celkově nevábný vzhled areálu

 


TIPY NA DALŠÍ VÝLETY A KEMPY V ITÁLII

Kempy - Itálie

Další doporučené ubytování - Itálie Modena

Zkušenosti z kempu s bazénem Siena Colleverde

O kempu s bazénem Le Balze Volterra

Camping Village Torre Pendente - recenze


Doporučujeme

Nejbližší ubytování

TOP ubytování
2.5 Dostačující 4 hodnocení

Autokemp Slapy Skalice

Zveme vás k návštěvě Autokempu a kempu Slapy Skalice, ležící 35 km jižně od Prahy, na levém břehu Slapské přehrady. Výhodná poloha Slapy umožňuje výlety za historickými památkami v blízkém okolí – hrad Karlštejn, Orlík, Zvíkov, Koněpruské jeskyně, zámek Konopiště, Dobříš, Svatá hora (klášter) či návštěvu hlavního města Prahy. Zajímavé jsou i výlety na palubách výletních lodí po celé Slapské přehradě, která je 45 km dlouhá.
TOP ubytování
2.5 Dostačující 8 hodnocení

Kemp Olšina Lipno - Černá v Pošumaví

Camping Olšina se nachází na břehu přehrady Lipno v těsné blízkosti obce Černá v Pošumaví v Jižních Čechách je zaměřený především na rodiny s dětmi s nočním klidem. Areál kempu s rozlohou 4,5 ha je uspořádán do teras a částečně je pokryt stromovím. Kemp disponuje vlastní pláží a je obklopen krásnou šumavskou přírodou. Pro hosty je v celém kempu k dispozici bezdrátové WiFi připojení na Internet zdarma, popř. hosté mohou využít počítač na recepci. Camping je určen především pro rodinnou dovolenou, není vhodný pro hlučné hosty, skupinové oslavy, apod. Je zde přísně dodržován noční klid.
TOP ubytování
2.5 Dostačující 4 hodnocení

Srubový kemp Zvíkov Village

Camping Zvíkov Village - okres Písek, Jižní Čechy je celoroční kemp u soutoku řek Otavy a Vltavy. V kempu Zvíkov se můžete ubytovat ve vybavených chatkách, srubech, ale i s vlastním stanem, karavanem, či obytným autem. Kemp je vhodný pro akce, koncerty, srazy, svatby i pro rodiny s dětmi a menší skupiny. V areálu kempu je bazén, dětské hřiště a stravování v podobě kiosků.
TOP ubytování
3.8 Dobré 1 hodnocení

Roubenky na Stráni - Beskydy

Představujeme vám tři plně vybavené chalupy, které leží v centru Beskyd, přímo u lesa, v rekreační oblasti Severní Moravy a Slezska. Chaloupku na Stráni můžete najít v kopcích na Ostravici u nejvyššího bodu Beskyd, Lysé hory. Chalupa U řeky se nachází v blízkosti řeky Čeladenka a horská chata Kamenná stráň disponuje až pěti samostatnými apartmány. Toto rekreační ubytování je vhodné jak pro páry, tak i pro rodiny s dětmi. Okolí chaloupek poskytuje mnoho vyžití jak na kole, tak i pro pěší turistiku. V zimě můžete využít zdejší ubytování jako základnu pro lyžařský areály, který se nachází nedaleko v obcích Malenovice, Čeladná a největší lyžařský areál je v obci Bílá.
TOP ubytování
4 Velmi dobré 9 hodnocení

VRANOVSKÁ PLÁŽ - Holiday park

Jižní Morava, NP Podyjí, okres Znojmo, Vranovská přehrada, Vranovská pláž - tak to je lokalita, kde se nachází jeden z nejatraktivnějších kempů této oblasti - VRANOVSKÁ PLÁŽ. Kemp nabízí různé typy ubytování – luxusní mobilheimy s krytou venkovní terasou, komfortní penziony,  jednoduše zařízené chatky, v celkové kapacitě 448 lůžek. Dále je k dispozici 300 stanových míst s možností el. přípojky s rozdělením sektorů pro rodiny s dětmi a rušnější zónu a dále 60 míst pro karavany a obytná auta s el. přípojkou a přípojkou na pitnou vodu. Kemp nabízí ubytování pro rodiny s dětmi i jednotlivce ve svém rekreačním areálu na hlavní pláži Vranovské přehrady nejen v období hlavních letních prázdnin. Samozřejmě v měsících květnu, červnu, září, říjnu ubytování pro školy, turistické a sportovní oddíly, cykloturisty a rybáře. Moravský Jadran - tak je nazývána oblast Vranovské přehrady, do které Vás zveme k návštěvě. Její hlavní dominantou je přehradní nádrž, zadržující 130 mil. m3 vody, kterou po obou stranách lemují skalnaté útesy střídající se s lesními porosty.
TOP ubytování
4 Velmi dobré 78 hodnocení

Camping Karolina - Plzeňsko

Kemp Karolina je moderní, menší rodinný kemp v krásném, tichém, přírodním prostředí Západních Čech. Nabízí ubytování ve vybavených chatách, mobilních domech, apartmánech a na místech pro stany, či karavany s elektrickými přípojkami. Kemp má venkovní bazén, restauraci, krb a půjčovnu kol. V okolí se můžete věnovat cyklistice a pěší turistice. Kemp Karolina je ideální pro klidnou rodinnou dovolenou uprostřed panenské přírody.
TOP ubytování
3.5 Dobré 6 hodnocení

Chatová osada Slunečnice - Strmilov

Chatová osada Slunečnice se nachází v okresu města Jindřichův Hradec / Strmilov přímo v rekreační oblasti Jižních Čech a České Kanady. V areálu kempu se můžete ubytovat ve vybavených srubech, chatách i v apartmánových chatkách přímo u vody - Ratmírovský rybník. Po domluve je možné přijet i s vlastním karavanem, či stanem. K dispozici je dětské hřiště, možnost koupání a sportoviště. Areál je v provozu od května do září a je vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak i pro skupinové pobyty, školy v přírodě a podobně.
TOP ubytování
4.5 Výborné 2 hodnocení

Rekreační středisko Radava - Orlík

Rekreační areál a kemp Radava se nachází v Jižních Čechách, přímo u přehrady Orlík. Tento kemp disponuje plně vybavenými chatkami a bungalovy. K dispozici jsou i karavany k pronajmutí. Kemp a středisko Radava disponuje i restaurací a dětským hřištěm. Kemp je vhodný na pořádání skupinových akcí, školních výletů a rodinných sešlostí (i rodiny s dětmi). Zde můžete využít i spoustu vodních atrakcí a projet se parníkem. Nedaleko areálu se nachází o zámek Orlík a hrad Zvíkov. Areál je otevřený každoročně od 1.5 do 30.10.  
TOP ubytování
0 Nehodnoceno 0 hodnocení

Caravan Camping - Nová Živohošť

Nově otevřený caravan camping , který leží přímo na řece Vltava a vodní nádrže Slapy ve Středních Čechách je ideální místo pro milovníky dovolené u vody. V kempu se můžete ubytovat s vlastním stanem, karavanem, nebo s obytným autem. Kemp je otevřený od června do září.

Náš tip

TOP ubytování
3.2 Dobré 6 hodnocení

Autocamping Rozkoš - Česká Skalice

Autocamping Rozkoš se nachází v okresu města Náchod - Královéhradecko na úpatí Krkonoš a Adršpašska-středohoří.. Tento kemp nabízí celoroční ubytování na břehu údolní nádrže Rozkoš. Mimo jiné tento kemp disponuje i vlastním bazénem. K dispozici jsou vytápěné chatky, stanová plocha a karavanová stání. Kemp je vhodný pro rodiny s dětmi, školy v přírodě, obchodní cestující a pracovníky. Co se týče služeb, kemp nabízí široké možnosti sportovního a kulturního vyžití. K dispozici je restaurace Na Pláži, stánky s občerstvením, možnost rybaření, půjčovna lodí, letní kino a sauna. Kemp je také vhodnou základnou pro turistické výlety po krásném okolí.
TOP ubytování
2.8 Dostačující 4 hodnocení

Mara Camping - Liptovský Trnovec

Ubytování v kempu Mara - Liptovský Trnovec - Náš kemp nabízí několik možnosti ubytování - na své si přijdou milovníci kempování, ale i příznivci karavaningu. Kromě toho nabízíme ubytování ve dvaceti chatkách nebo si pronajmete jeden z našich stanů. Kemp najdete přímo u přehrady Liptovská Mara v okrese města Liptovský Mikuláš.
TOP ubytování
3.9 Dobré 2 hodnocení

Rekreační areál Bajtlich - Chřibská

Rekreační areál a chatová osada Bajtlich s vlastním venkovním bazénem můžete najít u obce Chřibská a nedaleko stejnojmenné přehrady. V areálu je k dispozici 22 bungalovů s vlastní terasou. Zázemí reálu umožňuje pestré vyžití a sportování. Středisko Bajtlich leží v oblasti Lužických hor a Českého Švýcarska a poskytuje tak nespočet možností pro různé výlety do okolí. Areál je vhodný pro letní dovolenou u vody, s dětmi, pro cyklisty, ale i pro pořádání firemních pobytů, či škol v přírodě.
TOP ubytování
2.9 Dostačující 3 hodnocení

Thermalpark a camping Dunajská Streda

THERMALPARK Dunajská Streda je jedno z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších rekreačních středisek jižního Slovenska. V krásném prostředí v srdci Žitného Ostrova nabízí kvalitní služby a dokonalou relaxaci pro všechny věkové kategorie. Na ploše 18 hektarů jsou návštěvníkům k dispozici čtyři vnitřní a šest venkovních bazénů. Termální voda o teplotě do 39 °C, která se nachází až ve třech bazénech, má příznivé účinky hlavně na pohybové ústrojí. Thermalpark nabízi ubytování v podobě hotelových pokojů, penzion, ale také možnost ubytování s vlastním karavanem, obytným autem, či se stanem.
TOP ubytování
2.5 Dostačující 4 hodnocení

Srubový kemp Zvíkov Village

Camping Zvíkov Village - okres Písek, Jižní Čechy je celoroční kemp u soutoku řek Otavy a Vltavy. V kempu Zvíkov se můžete ubytovat ve vybavených chatkách, srubech, ale i s vlastním stanem, karavanem, či obytným autem. Kemp je vhodný pro akce, koncerty, srazy, svatby i pro rodiny s dětmi a menší skupiny. V areálu kempu je bazén, dětské hřiště a stravování v podobě kiosků.
TOP ubytování
4.5 Výborné 2 hodnocení

Rekreační středisko Radava - Orlík

Rekreační areál a kemp Radava se nachází v Jižních Čechách, přímo u přehrady Orlík. Tento kemp disponuje plně vybavenými chatkami a bungalovy. K dispozici jsou i karavany k pronajmutí. Kemp a středisko Radava disponuje i restaurací a dětským hřištěm. Kemp je vhodný na pořádání skupinových akcí, školních výletů a rodinných sešlostí (i rodiny s dětmi). Zde můžete využít i spoustu vodních atrakcí a projet se parníkem. Nedaleko areálu se nachází o zámek Orlík a hrad Zvíkov. Areál je otevřený každoročně od 1.5 do 30.10.  
TOP ubytování
4 Velmi dobré 78 hodnocení

Camping Karolina - Plzeňsko

Kemp Karolina je moderní, menší rodinný kemp v krásném, tichém, přírodním prostředí Západních Čech. Nabízí ubytování ve vybavených chatách, mobilních domech, apartmánech a na místech pro stany, či karavany s elektrickými přípojkami. Kemp má venkovní bazén, restauraci, krb a půjčovnu kol. V okolí se můžete věnovat cyklistice a pěší turistice. Kemp Karolina je ideální pro klidnou rodinnou dovolenou uprostřed panenské přírody.
TOP ubytování
4 Velmi dobré 9 hodnocení

VRANOVSKÁ PLÁŽ - Holiday park

Jižní Morava, NP Podyjí, okres Znojmo, Vranovská přehrada, Vranovská pláž - tak to je lokalita, kde se nachází jeden z nejatraktivnějších kempů této oblasti - VRANOVSKÁ PLÁŽ. Kemp nabízí různé typy ubytování – luxusní mobilheimy s krytou venkovní terasou, komfortní penziony,  jednoduše zařízené chatky, v celkové kapacitě 448 lůžek. Dále je k dispozici 300 stanových míst s možností el. přípojky s rozdělením sektorů pro rodiny s dětmi a rušnější zónu a dále 60 míst pro karavany a obytná auta s el. přípojkou a přípojkou na pitnou vodu. Kemp nabízí ubytování pro rodiny s dětmi i jednotlivce ve svém rekreačním areálu na hlavní pláži Vranovské přehrady nejen v období hlavních letních prázdnin. Samozřejmě v měsících květnu, červnu, září, říjnu ubytování pro školy, turistické a sportovní oddíly, cykloturisty a rybáře. Moravský Jadran - tak je nazývána oblast Vranovské přehrady, do které Vás zveme k návštěvě. Její hlavní dominantou je přehradní nádrž, zadržující 130 mil. m3 vody, kterou po obou stranách lemují skalnaté útesy střídající se s lesními porosty.
TOP ubytování
3.5 Dobré 6 hodnocení

Chatová osada Slunečnice - Strmilov

Chatová osada Slunečnice se nachází v okresu města Jindřichův Hradec / Strmilov přímo v rekreační oblasti Jižních Čech a České Kanady. V areálu kempu se můžete ubytovat ve vybavených srubech, chatách i v apartmánových chatkách přímo u vody - Ratmírovský rybník. Po domluve je možné přijet i s vlastním karavanem, či stanem. K dispozici je dětské hřiště, možnost koupání a sportoviště. Areál je v provozu od května do září a je vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak i pro skupinové pobyty, školy v přírodě a podobně.

Přidejte si ubytování k nám na Kempy-chaty.cz

Chcete se zviditelnit a pouhé katalogy ubytování vám nestačí? Jako turisticko-informační web neustále píšeme o ubytování, které na našem portálu uveřejňujeme. A nejen to, publikujeme informace o vašich aktivitách, novinkách čí akcích a sdílíme v Newsletteroch i na sociálních sítích.

Mám zájem o spolupráci

Kempy chaty
Spolupráce