TOPlist

Do Chorvatska za památkami

Rád píšeš o cestování, kempování, stanování, nebo máš spoustu zážitků z dovolené o které se chceš podělit? Tak pojď psát pro nás a vydělávej a to až 50% podíl z reklam u článků. Inkasovat můžeš i ty a to ne jednorázově, ale opakovně . Více info

 

AKTIVITYKULTURACESTOVÁNÍ & DOVOLENÁSPORTOVÁNÍOSTATNÍ
Akce a srazyPamátkyCestování s karavanemKam na vodu - vodáci

Videa

Tipy na výletyKulturaDovolená v EvropěRybaření

Vinařství

Kam na horyHrady a zámkyTipy na ubytováníCykloturistika

Restaurace a stravování

Pro dětiPříroda

Stanování

Sportovní aktivity

Rozhovory

 

Řeky, jezera, přehradyRecenze Campingového vybaveníHoubařeníSrandičky a vtipy
  Hodnocení ubytování 

Zábava

  Kempování na divoko Vybavení pro karavany

 

Pokud chcete vyrazit do Chorvatska za památkami, navštivte město Dubrovník. Díky starému městu má Dubrovník jedinečnou atmosféru. Kontrast obrovského bulváru Stradun, úzkých a křivolakých uliček s celodenním přítmím i procházka středověkým městem, vás doslova nadchne. Využijte možnost se projít po hradbách dlouhých 2 kilometry, jejichž součástí jsou věže a bašty. Pohled z hradeb na středověkem protkané město je nádherný. Zaujme vás velká a malá Onofriova fontána i plno dalších památek, jako palác Sponza, barokní chrám sv. Blažeje, Knížecí palác, či románsko-gotický františkánský klášter, kde doposud sídlí původní lékárna ze 13. století.

Chorvatsko a dovolená u moře

Chorvatsko a dovolená u moře, to je i 6 lokalit zapsaných na seznamu UNESCO. Jde o Plitvická jezera, zmíněný Dubrovník, Diokleciánův palác, Eufraziova bazilika v Poreči a katedrály v Trogiru a Šibeniku. Diokleciánův palác ve Splitu, zapsaný organizací UNESCO do listiny nejvýznamnějších kulturních památek světa. Diokleciánův palác leží ve městě Splitu, které je největším městem na chorvatském pobřeží Jadranu. Je hospodářským, dopravním i kulturním centrem Dalmácie. Rozkládá se na poloostrově mezi Kaštelským zálivem a Splitským průlivem, kterému vévodí z části zalesněný vrch Marjan. Město Split patří k nejslunnějším místům v Evropě, neboť je chráněn horskými masivy Kozjak a Mosor.

Památky v Chorvatsku

Mezi další památky patří i městečko Rovinj ležící v polovině západního pobřeží Istrijského poloostrova. Staré město působí harmonickým dojmem, novější části města se stále rozrůstají po okolní pevnině. Staré město je plné úzkých uliček, průchodů, malebných zákoutí a malých náměstí. Dochovaly se městské hradby se třemi z původních sedmi bran. Z památek lze jmenovat náměstí Trg Maršala Tita s věží s hodinami ozdobená lvem svatého Marka. Palác Califfi s Městským muzeem, barokní brána Balbi z roku 1680, která vede na náměstí Trg Giacomo Matteotti i svět romantických uliček, náměstí, průchodů a portálů rozhodně stojí za to.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
4 + 15 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY