TOPlist

Do Chorvatska za památkami

Pokud chcete vyrazit do Chorvatska za památkami, navštivte město Dubrovník. Díky starému městu má Dubrovník jedinečnou atmosféru. Kontrast obrovského bulváru Stradun, úzkých a křivolakých uliček s celodenním přítmím i procházka středověkým městem, vás doslova nadchne. Využijte možnost se projít po hradbách dlouhých 2 kilometry, jejichž součástí jsou věže a bašty. Pohled z hradeb na středověkem protkané město je nádherný. Zaujme vás velká a malá Onofriova fontána i plno dalších památek, jako palác Sponza, barokní chrám sv. Blažeje, Knížecí palác, či románsko-gotický františkánský klášter, kde doposud sídlí původní lékárna ze 13. století.

Chorvatsko a dovolená u moře

Chorvatsko a dovolená u moře, to je i 6 lokalit zapsaných na seznamu UNESCO. Jde o Plitvická jezera, zmíněný Dubrovník, Diokleciánův palác, Eufraziova bazilika v Poreči a katedrály v Trogiru a Šibeniku. Diokleciánův palác ve Splitu, zapsaný organizací UNESCO do listiny nejvýznamnějších kulturních památek světa. Diokleciánův palác leží ve městě Splitu, které je největším městem na chorvatském pobřeží Jadranu. Je hospodářským, dopravním i kulturním centrem Dalmácie. Rozkládá se na poloostrově mezi Kaštelským zálivem a Splitským průlivem, kterému vévodí z části zalesněný vrch Marjan. Město Split patří k nejslunnějším místům v Evropě, neboť je chráněn horskými masivy Kozjak a Mosor.

Památky v Chorvatsku

Mezi další památky patří i městečko Rovinj ležící v polovině západního pobřeží Istrijského poloostrova. Staré město působí harmonickým dojmem, novější části města se stále rozrůstají po okolní pevnině. Staré město je plné úzkých uliček, průchodů, malebných zákoutí a malých náměstí. Dochovaly se městské hradby se třemi z původních sedmi bran. Z památek lze jmenovat náměstí Trg Maršala Tita s věží s hodinami ozdobená lvem svatého Marka. Palác Califfi s Městským muzeem, barokní brána Balbi z roku 1680, která vede na náměstí Trg Giacomo Matteotti i svět romantických uliček, náměstí, průchodů a portálů rozhodně stojí za to.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
4 + 11 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY