TOPlist

Hodnocení Campingplatz Coswig u řeky Labe

 

V dalším svém příspěvku se zaměřím na německý kemp Coswig, který jsem navštívil při zpáteční cestě na kole kolem řeky Labe. Camping Coswig je opět situován kousíček od řeky Labe, takže cykloturista nemusí na konci dne zbytečně dlouho hledat svůj nocleh. Kemp je rovněž situován u nevelkého jezera, které se jmenuje Kötitz. Svým způsobem je to idylické umístění kempu, neboť na jedné straně máte k dispozici malebné Labe, na druhé straně romantické jezero, které je v letních měsících využívané jako koupaliště.

 

Kemp Coswig mě již na první pohled nadchnul, neboť byl docela hojně lemován stromy, což mám vždy rád. Takové stromy jsou v kempech velmi důležité. Mezi stromy si můžete natáhnout šnůru na prádlo, pod korunami stromů je blahodárný stín a v neposlední řadě můžete u stromů poslouchat zvuky ptáků, které mě vždy uklidňují. Dost často však zvuk ptáků přeruší zvuky turistů, protože se jedná o velmi frekventovaný kemp, takže počítejte s hojným počtem návštěvníků.

 

Kemp má dost travnatých ploch. Na ploše 14 000 metrů čtverečních je celkem sto míst k táboření. Kdo by chtěl z kempu zajíždět do dalších obcí nebo Drážďan, tak autobusová zastávka je od kempu vzdálená jeden kilometr.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/campingplatz-coswig_800x533.jpg

 

S vybavením kempu jsem byl spokojen. Někdy se podívám na hodnocení kempů, které dává asociace ECC a v tomto případě asociace dala kempu v Coswigu celkem  „tři stany“, což je dobré vybavení. Pro zajímavost předkládám vysvětlení k hodnocení asociace ECC. Ikonka jeden stan znamená jednoduché vybavení, symbol dva stany dostatečné vybavení, ikonky tři stany dobré vybavení, ikonka čtyři stany velmi dobré vybavení, symbol pět stanů špičkové vybavení. Dále bych tento kemp hodnotil jako na známku dvě mínus, což by zhruba odpovídalo hodnocení asociace ECC.

 

Pro ty, kteří do kempu Coswig zavítají autem nebo karavanem, tak vězte, že celý areál disponuje 65 zpevněnými místy pro motorové karavany. Dále je zde 65 elektrických přípojek pro karavany a 65 výlevek pro chemické wc.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/campingplatz-coswig_1_800x583.jpg

 

Z hlediska hygieny si kemp stojí obstojně, jelikož jsou zde čtyři umývací kabiny, šestnáct umyvadel, šest sprch, jedenáct záchodů. Pro vyprání a usušení svého prádla můžete využít tři pračky a tři sušičky prádla. Dále je v kempu skromná kuchyň. Navíc si zde můžete rozdělávat oheň a upéct si špekáčky se slaninou.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/campingplatz-coswig_4_800x600.jpg

 

Co se týče občerstvení, tak je kemp Coswig na tom dobře, neboť u recepce kempu se nachází restaurace s prostornou verandou, kde si můžete v klidu posedět. Pro děti je zde také dětské hřiště, které se může pochlubit malým pískovištěm a prolézačkami. Vykoupat a chytit bronz můžete je hned vedle kempu. Cyklistická labská cyklostezka je situována hned vedle kempu.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/campingplatz-coswig_3_800x333.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/campingplatz-coswig_2_800x533.jpg

 

Na závěr tip na výlet. Jednoznačně doporučuji jet na kole do saských Drážďan, kde můžete vidět velké množství historických atrakcí a světoznámých galerií a muzeí. Já jsem například navštívit městské muzeum, kde jsem si zavzpomínal na svá dětská léta, která jsem prožil pod navládou komunistů, což byl i případ Německé demokratické republiky. Muzeum má svůj domov v reprezentativní budově Landhausu, která byla postavená na konci 18. století. Je to pozoruhodná budova, která vás nijak neoslní, ale při podrobnějším zkoumání zjistíte, že stavba je směsicí hned několika architektonických slohů. Na budově poznáte prvky pozdního baroka, klasicismu i jemně zdobného rokoka. Exhibice muzea disponuje čtyřmi sály, kde je k vidění přes tisíc pozoruhodných exponátů. Mě nejvíce zaujal velký statní znak německé demokratické republiky, který jsem znal ve svém dětství, neboť byl na prsou mnoha sportovců a sportovkyň z bývalé NDR. Není to však jediné dílo, která vám připomene pochmurný čas komunistické éry našich východoněmeckých sousedů, Městské muzeum v Drážďanech je velmi dobře koncipované a jako celek určitě zajímavé.

 

Výhody kempu

  • kemp je situován u cyklostezky
  • sociální zařízení je skvělé a čisté
  • nádherná okolní příroda
  • kousek od jezera
  • uvnitř kempu je restaurace
  • hodně stromů a zeleně

 


Nevýhody kempu

  • docela  rušný kemp
  • málo sportovních hřišť

 


>> Poloha kempu <<

>> Více o kempu <<


 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
6 + 5 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY