TOPlist

Hodnocení rakouského campingu Klagenfurt am Wörthersee - Korutany

 

Na konci června jsme na cestě do slunné Itálie navštívili velký rakouský kemp Klagenfurt am Wörthersee, který je situovaný u jezera Wörthersee ve spolkové zemi Korutany. Zde jsou postřehy z naší návštěvy, která trvala jeden den. Rakouské kempy jsou vždy na vysoké úrovni.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_korutany_maps_1024x572.jpg

 

To platilo i v případě kempu Klagenfurt am Wörthersee, který je turisty hojně využíván, neboť je kousíček ze sjezdu z hlavní dálnice, která vede z Grazu až k italským hranicím. I když je kemp nedaleko od dálnice, tak je situován v nádherné přírodě. Kam se podíváte, tak se tyčí krásné zelené kopce, které dosahují výšky 600 až 800 metrů na mořem. Navíc je zde velké jezero, kde se dá koupat nebo jezdit na lodi.

 

Skvělé jezero Wörthersee


Hlavní přidanou hodnotou kempu je jezero Wörthersee, které je největším jezerem rakouské spolkové země Korutany a pátým největší jezerem v Rakousku. Dosahuje díky podzemním pramenům v letních měsících až dvacet osm stupňů Celsia, takže v létě se zde dá koupat. Jinak je to nejteplejší jezero v Alpách. Nádherná oblast kolem jezera je skvělá pro nenáročnou sportovně laděnou dovolenou. Využít zde můžete pěší turistiku, vodní sporty, koupání, výlety do přírody, cyklistiku nebo populární nordic walking.

 

Možnosti ubytování v kempu

  • Místa pro karavany a obytné auta
  • plochy pro vlastní stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_korutany_karavany_1024x287.jpg

 

Sociální zařízení na výbornou


Kemp je rozdělen na několik sekcí, které jsou označeny písmeny a to od písmena A po písmeno I. Sociální zařízení byly moderní a čisté. Každý den se zde od 12 do 14 hodiny uklízelo. Kromě záchodů, sprch a dřezů na nádobí, zde byla i nízká umyvadla na mytí nohou. Zaujal mě také velký mrazicí box, který byl grátis k dispozici pro všechny klienty kempu. Každá kabinka byla řádně označena nejenom německým nápisem, ale také anglickým a dokonce i obrázkovým piktogramem, takže bylo zřetelně poznat dámské i pánské kabinky, kabinku pro mytí nádobí atd.

 


Bufet u recepce


Pokud si v kempu sami nevaříte, tak můžete využít místního bufetu u recepce kempu, kde šlo kromě pití zakoupit i něco k snědku. Bufet s velkým posezením venku, kde rovněž byly velké červené slunečníky, byl otevřen každý den od 17 do 23 hodiny. Na recepci se kromě němčiny také bez problémů domluvíte anglicky. V kempu byl také bankovní automat. Za recepci byl rovněž malý supermarket s názvem Der Shop, kde jste sehnali pečivo a základní potraviny. Supermarket je zde otevřen od 7 do 20 hodiny večerní.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/klagenfurt_am_worthersee_1_1024x683.jpg

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/klagenfurt_am_worthersee_2_1024x683.jpg

 


Sportovní zařízení


V areálu kempu se nacházel krásné upravený mini golf. Dále je zde poměrně velký plácek pro děti, kde najdete houpačky a prolézačky. Jedna část dětského hřiště je pokrytá pískem, takže tento povrch minimalizuje velké úrazy dětí.

 

Camping pro děti - Korutany

 


Pozoruhodný Europapark


Okolo jednoho kilometru před nábřežím jezera Wörthersee se nachází Europapark, který se skládá z velké, volně přístupné louky, na kterou si místní obyvatelé chodí zahrát fotbal nebo baseball. Součástí Europaparku je však také skate park nebo velká šachovnice. Příjemně odpočívat můžete na lavičkách nebo na slunném břehu úžasného rybníka. Pro mladé je zde k dispozici velké dětské hřiště, které zaručeně zabaví malé i velké děti.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/klagenfurt_am_worthersee_4_1024x683.jpg

 


Tipy na výlety


Kdo není sportovně příliš naladěn, ten se jednoznačně může podívat do historického Klagenfurtu, kde na vás čeká velká porce městských muzeí a nádherných chrámů. Největší a všeobecně nejznámější zdejší muzeum je Landesmuseum Kärnten, což je korutanské národní muzeum kultury a přírodních věd. Nadšenci do moderního umění mohou pro změnu navštívit Museum Moderner Kunst Kärnten. Zajímavá je rovněž Stadtgalerie, což je městská galerie. Nejznámější kostel Klagenfurtu je chrám sv. Jiljí, který má 91,7 metrů vysokou věž, ze které je překrásný výhled do širokého okolí. Za návštěvu však zcela jistě stojí i krásný interiér, v němž najdete stropní fresky a překrásnou barokní kazatelnu.

 


Výhody kempu

  • sociální zařízení byly moderní a čisté
  • krásné přírodní scenérie v okolí kempu
  • velmi blízko kempu je obrovské jezero
  • bufet a obchod u recepce
  • hodně sportovního vyžití v okolí kempu
  • mrazicí box zdarma


 

Nevýhody kempu

  • docela drahý kemp
  • rušný a přeplněný

 


Více o campingu Klagenfurt am Wörthersee


Tipy na další ubytování - Korutany

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
4 + 15 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpgZAJÍMAVÉ ČLÁNKY