turistika

Turistika

Hrady a zámky

Tipy na výlety
Památky
Hrady a zámky

České hrady a zámky: historická místa pro dobrodruhy a hráče hazardních her

V tomto článku vám povíme o nejlepších českých hradech a kempech, které vám poskytnou nezapomenutelné zážitky. Dozvíte se o nejznámějších hradech, jako je Karlštejn a Hluboká nad Vltavou, a objevíte krásné kempy v jižních Čechách a podél Vltavy. Podělíme se také o tipy na kempování, aby vaše dovolená byla co nejpohodlnější a nejbezpečnější. Česká republika je ideální destinací pro ty, kteří rádi kombinují outdoorové aktivity s kulturními a historickými výlety. Ať už dáváte přednost klidným procházkám zámeckými zahradami nebo extrémním dobrodružstvím na vodě, každý si zde najde něco pro sebe.
Přečíst článek
Dovolená v ČR
Tipy na výlety
Hrady a zámky

O Hradu Zvíkov - Zvíkovské Podhradí a ubytování v okolí

Hrad Zvíkov, často přezdívaný jako “král českých hradů”, je historickou perlu ukrytou v srdci České republiky. Tento gotický hrad se tyčí na skalnatém ostrohu nad soutokem řek Vltavy a Otavy, kde již od pradávna bdí nad krajinou. Založení hradu je spojeno s královským rodem Přemyslovců, a to konkrétně s Přemyslem Otakarem I., který v roce 1226 získal území pro jeho výstavbu. Hrad Zvíkov tak představuje jednu z nejvýznamnějších staveb české středověké světské architektury.
Přečíst článek
Dovolená v ČR
Památky
Hrady a zámky

Hrad Hričov a ubytování v okolí

Hrad Hričov stojí na skále na severním výběţku Súľovských skal 564 m. n. m., nad obcí Hričovské Podhradie. Z této obce se k hradu dostanete po červeně značené turistické cestě. Hrad byl vybudován v polovině 13. století a rovněţ patří mezi skalní hrady, které ke svému opevnění vyuţívaly i okolní skály.
Přečíst článek
Dovolená na Slovensku
Památky
Hrady a zámky

Považský hrad a ubytování v okolí

Nad Považským Podhradím, místní části Považské Bystrice, se na skalnatém vápencovém vrchu 420 m. n. m. tyčí mohutná zřícenina Považského hradu. K hradu se dostanete po žlutě značené turistické cestě z Považského Podhradí. Považský hrad byl založen koncem 13. století, aby střežil významnou obchodní cestu vedoucí Považím.
Přečíst článek

Reklama

Dovolená v ČR
Památky
Hrady a zámky

Hrad Beckov

Hrad Beckov patřil k nejstarším uherským hradům. Byl založen ve 12. století jako královský hrad, který chránil západní hranici Uherska. Na počátku 14. století hrad držel uherský velmoc Matúš Čák Trenčianský, který hrad stavebně upravil. Na konci téhož století vlastnil hrad Ctibor ze Stibořic a ten z hradu učinil středisko svého rozsáhlého panství na západním Slovensku.
Přečíst článek
Dovolená na Slovensku
Památky
Hrady a zámky

Trenčianský hrad

Město Trenčín, na břehu řeky Váh, patří mezi nejstarší osídlení ve střední Evropě. Na hradní skále je římský nápis z doby takzvané markomanské války z roku 179 n. l. Je to první písemná zpráva o osadě Laugaricio a přítomnosti 855 vojáků II. římské legie na území dnešního města. Římský nápis je možno spatřit z hotelu Tatra. Na této hradní skále je rovněž vytesán reliéf Jana Jiskry z Brandýsa z roku 1921.
Přečíst článek
Dovolená na Slovensku
Památky
Hrady a zámky

Tematínský hrad

Tematínský hrad byl založen v druhé polovině 13. století na skalnatém kopci 564 m. n. m. v horách Povážského Inovce a stal se součástí obranného systému severozápadní hranice Uherska.
Přečíst článek
Dovolená na Slovensku
Památky
Hrady a zámky

Čachtický hrad

Čachtice, se svým smutně proslulým hradem, jsou městečko v Malých Karpatech. Dříve než vystoupáte na hrad, můţete navštívit renesanční Draškovičův kaštel. V kaštele má sídlo Muzeum Čachtic, které je vysunutou expozicí Trenčínského muzea. Jsou zde umístěny historické expozice od pravěku po dnešek. Najdete zde soubor historických dokumentů, kolekci zbraní a portrétů.
Přečíst článek

Reklama

Dovolená na Slovensku
Památky
Hrady a zámky

Zámek v Holíči

Zámek v Holíči má dlouhou a slavnou historii. Již ve 12. století zde stával dřevěný hrádek, který střežil západní hranici uherského království. Později na jeho místě vznikl gotický vodní hrad, který byl přestavěn na renesanční protitureckou pevnost. V roce 1736 kupuje holíčské panství císař František Lotrinský, manžel císařovny Marie Terezie.
Přečíst článek
Dovolená na Slovensku
Památky
Hrady a zámky

Zámek Dolná Krupá

Jen 10 km severně od Trnavy v obci Dolné Krupé stojí pěkný zámek. Zámek nechal koncem 18. století postavit hrabě Josef Brunswick a tento zámek patří mezi nejkrásnější příklady venkovské klasicistní architektury na Slovensku. V sousedním zámeckém hudebním pavilonu byl v letech 1800 a 1801 a pravděpodobně rovněž v letech 1806 a 1810 jako host hraběte Brunswicta ubytován světově uznávaný hudební skladatel Ludwig van Beethoven.
Přečíst článek
Dovolená na Slovensku
Hrady a zámky

Hrad Červený Kameň

Hrad Červený Kameň patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším hradům na Slovensku. Tento hrad stojí na kopci 339 m. n. m. v Malých Karpatech, nedaleko obce Častá nad osadou Píla. Z osady Píla se k hradu dostanete po žlutě značené turistické cestě. Hrad dostal svůj název podle skály načervenalé barvy, na které stojí. Byl to původně královský hrad z poloviny 13. století, který střežil západní hranici uherského království.
Přečíst článek
Dovolená na Slovensku
Památky
Hrady a zámky

Bratislavský hrad

Bratislavský hrad, stojící na skále nad řekou Dunajem, patří mezi národní symboly Slovenska. Hrad, který je poprvé zmiňován v roce 907, byl ve 12. a 13. století románsky přestavěn a jeho korunní věž je připomínána již v roce 1245. Pod hradem se v roce 1189 shromažďovali účastníci třetí křižácké výpravy do Svaté země. V roce 1207 se na hradě narodila sv. Alžběta Uherská nazývaná taky Durynská, dcera uherského krále Ondřeje II., která založila ženský řád Alžbětinek.
Přečíst článek

Přidejte si ubytování k nám na Kempy-chaty.cz

Chcete se zviditelnit a pouhé katalogy ubytování vám nestačí? Jako turisticko-informační web neustále píšeme o ubytování, které na našem portálu uveřejňujeme. A nejen to, publikujeme informace o vašich aktivitách, novinkách čí akcích a sdílíme v Newsletteroch i na sociálních sítích.

Mám zájem o spolupráci

Kempy chaty
Spolupráce