Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Jak na dětskou postel v kempervanu

Vsechny clanky_button

Naše rodinka se za poslední rok rozrostla o jednu malou princeznu, která zatím spí v kočárku nebo mezi námi. Leonard je už pět let a potřebuje své vlastní spaní. V minulosti jsem udělal spaní v zadní části auta na místě kde bydlí plato kufru které se dalo přesunout přes přední sedačky. Podmínkou, ale bylo, že je tam umístěna samorozkládací postýlka. Jinak by odtud spadl. cheeky

detska postielka v aute

detska postielka v aute

Leonard se tam už nevejde, takže jsme začali přemýšlet co s tím.

Možnosti jsou následující:

- zvedací střecha, která by řešila spaní pro dvě osoby a možnost postavit se v autě, což nyní není možné, ale není to pro nás ani nutné. Bohužel taková sranda vyjde na minimálně 5.000 eur a to je nejnižší nabídka jakou jsem sehnal v Polsku. Něco v hodnotě poloviny ceny auta mi přijde jako veeeelmi drahá záležitost, i když to má nesporné výhody.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/campervan_a_detska_postel_2.jpg

- střešní stan, na výstavě For caravan v Praze jsme si ho vyzkoušeli a konstatovali, že to vůbec není špatné řešení i když Veronika o tom nejdříve nechtěla ani slyšet. Stan má výhodu v tom, že ho dáš na auto jen když potřebuješ, umíš ho přehodit i na druhé auto a je v něm úložný prostor. V případě "autostany James Baroun" jsou dokonce stany vybaveny solární ventilací. Má však i nevýhody. Nejste spolu v jednom prostoru, je to velká věc na střeše která může zkomplikovat vjezd na parkoviště kde jsou rampy a navíc za jízdy zvyšuje spotřebu. Mám na střeše solární panel a střešní stan by mi ho částečně zastínil. U nás je tam ještě jedna nevýhoda. Děti s maminou chodí spát kolem 21: 00 hod a já až kolem půlnoci. Neumím si dost dobře představit jak bych tam lezl se spícím Leonardem na rukou.

CAMPINGOVÉ STANY
Stejně si zatím, neumím představit, že by tam Leonard usnul sám a já bych pak za ním přišel. Cenově se hýbeme na úrovni cca.3.000 eur, ale je možné sehnat i levnější stan z Číny za cca.1.500 eur což z něj dělá věc k zamyšlení.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/campervan_a_detska_postel.jpg

- postel přes přední sedačky, na internetu najdete např. postel od Reimo, která je v podstatě skládací matrace, ale dát zato 349 eur mi přijde hodně.

Jiné řešení je např. rozkládací postel, která je položena na rámu u oken. Cena 289 eur mi přijde stejně nedostatečná a navíc se mi nelíbí komplikované skládání postele.

Dalším zajímavým řešením je patrová postel přes přední otočné sedačky u mě ovšem nepoužitelné nakolik otočnou mám kvůli kuchyňce jen sedačku spolujezdce.

Napadlo mě zkombinovat dvě řešení a trocha je vylepšit a výsledek se mi docela zamlouvá, nemluvě o tom, že mě to celé vyšlo do 30 eur.

Co jsem to vlastně vymyslel? Z Ali expresu jsem objednal něco, co má chránit sedačky od chlupů při převozu psa. Je to z pevné látky, mě to uchycení na opěrky hlavy, je to nepromokavé a ze spodku je to ošetřeno protiskluzovou vrstvou. V mém případě to má ještě i síťku, která je mezi sedačkami a jsou tam dvě kapsu. První úvaha byla, že udělám podobnou konstrukci jako je při výše zmíněné postýlce, ale nakonec jsem od toho ustoupil. Hodně šití a komplikované skládání. Abych dosáhl rovinu přes přední sedačky použil jsem hliníkoplastovu desku, kterou jsem si uřízl na přesný rozměr. Nalepil jsem na ni dvě vrstvy karimatky aby to bylo pohodlnější a odřízl jejich nožem přesně dle rozměru desky čili 130x50cm a hrany oblepil mým oblíbeným Ducktapom. Celá platna mi přesně pasuje na plato v kufry takže mi nebude nikde zabírat místo.

Ta látková podložka ve složeném stavu také nezabírá mnoho místa a rozložení celé postýlky mi trvá pět minut. Pásky které jsou tam přišité jsou opatřeny spojkami takže se pohodlně zapnou. Dvě kolem opěrek hlavy, dvě o stínítka předního okna a dvě o držáky nad dveřmi. Jediná slabá část jsou asi ty stínidla, ale Leonard se v noci velmi nekroutí takže by to mělo být ok. Nanečisto postel už i otestoval a je s ní spokojen, takže i já. wink

child bed in car

Naše spaní jsme také trochu upgradovali. Měli jsme tam skládací matrace, který byl sice velmi pohodlný, ale zabíral mnoho místa v kufru. Prošli jsme tedy na samonafukovací matrace, který ale není takový pohodlný a většinou do rána sfoukne. Navíc jsme na něj stále museli dávat potah co mě při skládání a rozkládání postele rozčilovalo. Přišel jsem tedy s nápadem použít doplňkový matrace. Má rozměr přesně jako potřebujeme do auta čili 140x200. Je ze středně tvrdé pěny se sedmi zónami. Spaní jsme zatím nevyzkoušeli ale ležení na něm je docela pohodlné. Navíc má odnímatelný potah, který se dá prát na 60 stupňů, takže nemusíme používat žádné další potahy. Složit se dá na tři části bez problémů, připádně ho srolovat do role.

 

Snad to pomůže i dalším cestovatelům... wink

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
8 + 2 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY