Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Karavanem z Francie do Rakouských Alp - díl 2.

Vsechny clanky_button

2. DEN Neděle - po snídani můžeme vyrazit. Čekají nás švýcarské Alpy mimo dálnice a placené tunely a chceme si je užít. Jedeme směr na Martinu (tentokrát je přechod hranic bez problémů, vloni nás tu šacovali, jestli nevezeme migranty nebo maso), Scuol, Susch (kde na rozdíl od loňska neodbočujeme na Davos) a zastavujeme v Sankt Moritz na prohlídku města a výlet podél jezera. Pokračování další cesty dle itineráře mělo být směrem na Silvaplanu a přes Bivio do Tiefencastelu, ale..
https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0237-st.moritz.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0260-st.moritz.jpg

...ale, toby nás nesmělo napadnout, že přece taky někde má jezdit Bernina expres. Takže pár kilometrů zpátky (asi 12) a v La Punt Chamuesch doleva do hor na Predu. Ta je tak malá, že jsme ji málem minuli a další oříšek byl najít nádraží v zákazu vjezdu. Měli jsme pocit, že jsme spíš v kamenolomu, než v alpské vísce a parkujeme pod pásovým dopravníkem kamene. Na opuštěném nádraží kupujeme v automatu lísky, překvapeni cenou dvakrát vyšší, než uváděli zdroje na internetu. Ale stojí to za to. Jedeme "jen" do další stanice v Bergunu a tolik železničních mostů, tunelů a zatáček najednou jsem ještě neviděl. V Bergunu na nádraží máme čas na kávu, prohlídku malinkého muzea a jedeme zpět k autu. Až dodatečmě doma zjišťujeme, že Bernina expres jezdí ze švýcarského Churu do italského Tirana a my jeli tu nejhezčí část.
https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0282-tam_za_minutu_budeme.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0361-jedina_zajimavost_v_andermattu-plastovy_medved.jpg
 
 
Moc pěkný původně neplánovaný výlet . Z Prady vyrážíme Ferdíkem směrem na Bergun, kopírujeme již projetou trať a užíváme si to znovu z jiných pohledů. Navíc netušíme, že podél Berniny pojedeme ještě jednou za dva týdny cestou do Livigna. Z Bergunu pokračujeme do Tiefencastelu a zde se napojujeme na trasu dle původního plánu. Vynecháváme Chur, protože letos tam nemusíme tankovat CNG a čeká nás krásný přejezd alpským sedlem Oberalppass do Andermattu. Tady nás čeká rozčarování z kempu. Bydlíme na předraženém parkovišti vysypaném štěrkem a zázemím ze 60. let.
 
Zlatý kemp v Rakousku, i když tady taky měli splachovací WC a tekla teplá voda ze sprchy :-), jen to bylo ve sklepě jako v paneláku. Dojmy nám vynahradilo počasí při prohlídce Ďáblova mostu (Teufelsbrucke) a zklamala prohlídka města,  kde jsme nenašli nic zajímavého k vidění mimo medvěda z plastu.

 

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
8 + 6 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY