TOPlist

Karavanem z Francie do Rakouských Alp - díl 4.

 

Úterý - včera jsme nestihli Perouges, tak dnes ráno je to cíl číslo jedna. Je to nádherné starobylé městečko, kde se vrátíte o 200 let zpátky v čase. Není sezóna, tak tu není tolik lidí, jen pár školních zájezdů, prostě nádhera. Tady se nám opět potvrzuje poněkud tupoidní chování obyvatel za bývalou železnou oponou. Na "dámách" jako snad všude při výskytu více lidí je fronta. Zde stojí v řadě cca 30 slečen a čekají na kabinku. Nevěřícně koukají, jak Janinka jde do vedlejší kabinky, určené pro hendikepované (byla úplně volná). Po našem odchodu se tvoří fronty 2 a v každé je již jen 15 holek. Prohlídka, ochutnávka místních specialit - slaného francouzského koláče a pokračujeme do Lyonu.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0464.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0457.jpg

Tady máme další smůlu, kašna Fontaine Bartholdi, která byla hlavním cílem ve městě, je celá rozebraná a oplocená, Rekonstrukce - místo kašny jen jáma v zemi. Aspoň jsme si prohlédli zbytky antického divadla, prošli pár uliček ve starém městě a vrátili se v pravý čas k autu, zaparkovanému v uličkách. Už ho obhlížela partička mladíků. Navečer dorážíme k hlavnímu cíli letošní cesty - údolí řeky Loire. Usínáme s představou, že nás v následujících dnech čeká 16 hradů (ano hradů, ne zámků) na horním toku řeky Loire. Nemáme rádi davy turistů, takže zámky na středním a dolním toku Loiry, tak jako Paříž nebo Mont-Saint-Michel, nás vůbec nelákají. V plánu máme začít u přehrady Grangent, která je na této řece nejvýš položená a pokračovat až k prameni řeky nad Svatou Eulálií.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
6 + 9 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY