TOPlist

Koupání v Německu - Aquaparky u hranic

 

Máte rádi zábavu ? Nevíte co podniknout s dětmi o zimních nebo letních prázdninách ? Vyražte do některého německého Aquaparku!  Zvláště pokud máte naplánovanou dovolenou poblíž hranic s našimi západními sousedy, je to ideální doplněk volnočasových aktivit za které Vám děti určitě poděkují. Pokud si vyberete některý z těch méně známých, budete jistě mile překvapeni servisem, čistotou , nabídkou služeb ale i příjemnou cenou. Což ti, kteří navštívili vodní svět v pražských Čestlicích ocení určitě nejvíce.  Nyní Vám představím  naše oblíbené destinace, které leží jen několik málo kilometrů za hranicemi a pro ty z Vás , kteří bydlíte, nebo jste na dovolené v Krušných horách jsou snadno dostupné.

Schőneck - IFA Ferienhotel

Tento velmi příjemný menší aquapark se nachází v kraji Vogland, kousek za zimním střediskem Klingenthal. Nejjednodušší cesta vede přes hraniční přechod Kraslice - Hraničná. Hned na prvním kruhovém výjezdu sjedete třetím výjezdem na Zwotu a po pár kilometrech se dostanete na křižovatku kde je již  směrovka Schőneck. Nyní je to již jen několik km nahoru hlubokým krušnohorským lesem až na další kruhový objezd z jehož druhým výjezdem sjedete ke krytému parkovišti.  To je opravdu velké a komfortní a uprostřed lesů vypadá až předimenzovaně.  Brzy ale pochopíte, že to má své důvody. Právě hřeben Krušných Hor - Erzgebirge  je v těchto místech hojně využíván běžkaři, jsou zde značené nordic walkingové trasy, lanové centrum a další aktivity. Hned před hotelem IFA spadají k severu sjezdovky místního lyžařského střediska.

My sem však jdeme za vodními radovánkami. Projdete kolem recepce a restaurace k pokladně Aquaworld Schoneck, jak se tento malý aquapark nazývá. Zde máte možnosti si zvolit podle potřeby 1,2,3 ,4 hodinový tarif, případně si dokoupit i vstup do sauny.

 

Nezapomeňte ti připravit 1 Eurovou minci, ta slouží pro uzamčení vaší skžíňky s oblečením a po koupání Vám zase vypadne zpět. Samotný aquapark je zajímevě řešen jako boční přístavba hotelu. Jeho zvláštností je, že je dvoupatrový - kaskádový . Dole hned při vstupu naleznete dětské brouzdaliště pro  batolata . Hned za ním je již velký bazen s vlnobitím, které se opakuje v 30-ti minutových intervalech. Tento batén navazuje na boční jeskynní chodbu s masážními tryskami a světelnými efekty. 

Pokud vystoupáte po schodišti nad tento bazén , najdete zde další plaveckou plochu s ostrůvkem a jeskyní a několika bublajícími vývěry. Okolní prostědí stylově doplňují palmy a tropické rostliny. Samozřejmě živé. To se mi na německých aquaparcích opravdu líbí. Děti samozřejmě nejvíce baví místní tobogán, kterým od horního bazénu přímo do spodního , ale i delší a svižnějšía delší  tubus  nad dětským brouzdalištěm.  Je jen velká škoda, že před několika lety bylo zrušeno občerstvení u horního bazénu. Pamatujte tedy na to, že veškeré jídlo a pití si musíte vzít s sebou. 

Geyer  - Freizeitbad Griefenteine

Tento komplex vodní zábavy je již o poznání větší, než prvně jmenovaný. Najdete ho za městem Annaberg -  Buchholz v Sasku do kterého se dostanete přes hraniční přechod Boží Dar. Tady je snad jedinný možný zádrhel cesty, protože v extrémních zimních podmínkách bývá tento úsek hůže sjízdný. Chomutovští , nebo pražští návtěvníci Geyeru volí spíše Horu Sv. Šebestiána. Po kvalitní německé silnici dojedete nad malé městěčko Geyer, kde  na zelené louce v blízkosti lesa již z dálky uvidíte kopuli místní koupací Mekky. Parkoviště je je obrovské, tarif 1 Eur za den je velice příznivý a rodinné vstupné na 4 hodiny je cca. 26 Eur, což je mnohdy méně než v českých aquaparcích. Na recepci nafasujete klíče a můžete vyrazit do šaten. Pravdou je že v období německých státních svátků zde může být více lidí a budete mít problém najít volné lehátko. V běžném období je zde však lidí tak akorát a rozhodně méně, než v oblíbeném Mariengergu. Ten navštěvují hlavně severočeši a bývá tu opravdu plno. 

Geyerský vodní svět má příjemnou vzdušnou architekturu. Strop kopule je obložen bílým dřevem a je vysoko nad vámi. Pod ní najdete opravdový ráj pro všechny generace. Velký bazén s vlnobitím , boční kanál vedoucí do venkovního bazénu, ze kterého si můžete odskočit klidně v zimě proběhnout do sněhu a další atrakce. Samozřejmostí je dětský bazének a dvě teplé vířivky, které však bývají v případě , že je více plno, pernamentně obsazené. O zábavu se stará také dětská skluzavka a pro větší děti a dospělé je určena divoká řeka a dlouhý tobogánový tubus. Výhodou tohoto aquaparku je i to, že má vlastní restauraci, takže v plavkách s výhledem do areálu můžete zkrotit hlad například řízkem se salátem nebo špagetami či currywurstem s hranolkami. Ceny těchto jídel jsou příznivé - cca 6 Euro. Výhodou je i to, že veškerou útratu zaznamenáváte na čip  u klíče a vše zaplatíte při odchodu u hlavní kasy areálu. Pokud máte rádi saunování, můžete si za nepatrný příplatek na čip „pípnout” vstup do saunové sekce. Geyer je opravdu nádherný a přesvědčuje se o tom stále více čechů, které v areálu potkáte. A pokud vám po několikahodinovém dovádění ve vodě zbydou síly, na zpáteční cestě si můžete nakoupit třeba v některém supermarketu v Annabergu. www.freizeitbad-greifensteine.de

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
9 + 2 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY