Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Lipno - Stezka korunami stromů

Vsechny clanky_button

Přehrada nebo také vodní nádrž Lipno byla vybudovaná v šedesátých letech minulého století. Svojí rozlohou asi 4 650 ha je jednoznačně největší vodní plochou v Česku. Ubytovat se můžete nejen v některém z penzionů, stejně jako my, kdy jsme se ubytovali v penzionu Maják, ale můžete přenocovat i pod stanem, což vám umožní několik kempů v okolí. No, a když se při pobytu na Lipně vylenošíte na pláži, vykoupete se v nepříliš teplé vodě, případně se projedete lodí po některém z vyhlídkových okruhů, možná se vypravíte za další místní atrakcí.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/vyhlidkova_vez.jpg

Stezka korunami stromů byla na Lipně otevřena v létě roku 2012. Pokud byste se chtěli dostat až ke Stezce autem, není to možné. Nejbližší parkování je v Lipně nad Vltavou. K areálu Stezky se pak můžete dostat Stezkabusem, v létě lanovkou, případně pěšky, jako jsme to udělali my. To pak stačí ujít asi kilometr a dostanete se na místo.

Po zaplacení vstupného vám zbývá zdolat 675 metrů po lávce, abyste se dostali až na vrchol 40metrové vyhlídkové věže. Protože už nejsme nejmladší, trochu jsme se při zdolávání posledních desítek metrů zadýchali. Ale pohled, který se nám naskytl, byl doslova úchvatný. Výhled do širokého okolí byl monumentální, a to jak na přehradu a Šumavu, tak i na rakouské Alpy. Protože nám počasí opravdu přálo a sluníčko nemilosrdně svítilo a nepříjemně se odráželo od hladiny Lipna, byla jsem fakt ráda, že jsem měla na rozdíl od manžela sluneční brýle. V nich byl pohled na okolí mnohem příjemnější.

Když jsme se dostatečně vynadívali do okolí a popadli dech, ještě jsme na okamžik uvažovali o tom, jestli si nedáme trochu adrenalinu a nesjedeme dolů po tobogánu, který se vine středem vyhlídkové věže a je dlouhý 52 metrů. Někdo se asi usměje tomu, že takovouhle aktivitu nazývám adrenalinem, ale každému podle jeho možností a schopnostíJ.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/tobogan_na_vyhlidkove_vezi.jpg

Potom přece jen zvítězil náš zdravý rozum (nebo možná neochota čekat v neskutečně dlouhé frontě) a dolů jsme se vraceli stejnou cestou a po svých.

Nakonec jsme si prošli ještě obec Lipno nad Vltavou, kde je návštěvníkům k dispozici mnoho ubytovacích zařízení různých kategorií. A tomu odpovídající služby pro dospělé i jejich děti.

 

Pokud byste se chtěli do tohoto místa vypravit v zimě, také neprohloupíte. Na nedalekém vrcholu Kramolín, jehož výška je 899 metrů n. m., je možné kromě Stezky korunami stromů, využít nabídku rozsáhlých služeb střediska zimních sportů, které nabízí kromě sjezdovek také běžecké tratě či snowboard park. Půjčovna lyžařského vybavení je zde také samozřejmostí.

Takže v okolí Lipna si přijdou na své milovníci letních i zimních dovolených.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Obrázek uživatele Panther
Panther 20. Leden 2019 - 20:53
Tak právě tuhle vyhlídkovou věž máme na seznamu míst, které chceme letos navštívit ;)

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 3 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY