Ebook - slevy - vouchery - kempy - celoročně

TOPlist

Kam do přírody v létě, v zime i s dětmi

Kam do přírody - Výlety a ubytování v okolí

Vyhlídka Hromnické jezírko Plzeňsko - Výlety a ubytování v okolí

Přírodní památka Hromnické jezírko leží 500 metrů severovýchodním směrem od hromnické návsi a na levém břehu Býkovského potoka v nadmořské výšce 360 m.n.m.  a v okresu obce Hromnice. Rozloha Hromnického jezera je 12,20 ha. Hromnické jezírko je ideálním cílem pro pěší turisty, cyklisty i rodiny s dětmi.

O jeskyni Petrovská díra v Plzni - Výlety a ubytování v okolí

Tato jeskyně je ideální výchozí bod pro milovníky pěší turistiky, občas i na kole, nebo pro výlety s dětmi. Úplný základ této jeskyně pod názvem Petrovská díra se vytvořil přirozenou vodní erozí a to na levém svahu strže, která se nazývá Petrovská jáma. Později byla dutina ještě uměle rozšířena a užívána k občasnému bydlení.

O skalním útvaru Obří hlava a Žába na Kokořínsku - Výlety a ubytování

Při svých toulkách po Kokořínsku a Mšensku budete míjet v lese řadu zajímavých skalních útvarů, které vypadají jako sochařská díla, které zde ponechala sama příroda. Většinu skalních věží mají místní obyvatelé a horolezci pojmenované, jako například Faraon,Tutanchamon, Kleopatra a jiné, jelikož většinu skal využívají horolezci pro

O Vyhlídce Plzeň pod Krkavcem - Výlety a ubytování v okolí

Vyhlídka Plzeň, která se nachází nedaleko rozhledny Krkavec, uprostřed lesa ve městě Plzeň je zajímavým cílem jak pro pěší turisty a cyklisty, tak i pro milovníky přírody a rodiny s dětmi. Toto místo poskytuje klid a nádherný výhled na celý lesní porost a město Plzeň. Toto místo se nachází v nadmořské výšce cca 455 m.n.m.

Arboretum Sofronka Plzeň - Výlety a ubytování v okolí

Dnes jsme navštívili další zajímavé místo v Plzni a to Arboretum Sofronka, který můžete najít v oblasti Plzeň - Bolevec. Arboretum bylo založeno v roce 1956 panem Ing. Karlem Kaňákem a to hned poté, co byl ještě v tehdejším Československu vypsán úkol na šlechtění borovice. Dosavadní plochy pro tento účel však nestačili a tak bylo založené arboretum Sofronka.

 

O Kolomazné peci - Výlety a ubytování v okolí

Kolomazné, nebo jinak řečeno dehtářské pece byly v minulosti hodně rozšířeným efektivním zařízením na výrobu univerzálně užitečných produktů. Kolomazné pece se obvykle vyskytovali na okrajích větších lesních celků a měst. Zdejší kolomazná pec pochází asi z poloviny 18. století a je rozhodně nejvíce zachovalou pecí svého druhu v Česku.

O Kamenném rybníku u Plzně - Výlety a ubytování v okolí

Rezervace Kamenný rybník je navštěvovanou destinací pro všechny pěší turisty, cyklisty i rodiny s dětmi a to nejen pro svoji polohu v rámci města Plzně, ale i pro dostupnost. Zájem botaniků o toto území se datuje od druhé poloviny 19. století. Počátky ochrany takzvaného pralesa u Kamenného rybníka spadají do roku 1900, kdy o ni žádal botanik F. Maloch - město Plzeň. Od roku 1913 J.

O Sigmondově stezce - Výlety a ubytování v okolí

Sigmondova stezka je neprohlédnutelná řadou zajímavostí a nachází se v rekreační oblasti Boleveckých rybníků. Trasa měří asi 7 km a tvoří okruh s počátkem a ukončením u konečné stanice tramvaje č. 4. Počet zastávek je 15, prohlídka trvá 2 - 3 hodiny. Stezka byla jako první náučná stezka na území města Plzně otevřena 14.4.1987 k 110. výročí narození profesora dr. ing.

Tip na pěší výlet - túra přes CHKO Brdy

Já a Martin máme jedno společné. Naše holky rády jezdí na kole, ale nepohrdnou ani dalšími outdoorovými aktivitami. Aby jsme zachovali dekorum, tak se domlouváme na pěším výletu. Teď rovnou do CHKO Brdy s parádním cílem a to rozcestník TOK s nadmořskou výškou 865 metrů. I teď jak o tom píšu mě z toho bolí nohy, ale co už. Musíme se pochlapit. Holky se pochlapily minulý týden na kole.

Bikeři v Německu na Šumavě - NP Bavorský les a Falkenstein

Všechno, co jsem si Smyslel ohledně cyklo aktivit tento týden vycházelo. Proto jsem chtěl využít vlnu a konečně projet na kolech hranice z Čech do Německa. Jako cíl jsem vybral Německou Šumavu - NP Bavorský les a v něm jasný cíl a to Grosser Falkenstein s nadmořskou výškou 1315 m.n.m. Ovšem holkám jsem neřekl, že to bude "pravděpodobně" pouze do kopce.

Poprvé pěšky na Šumavu přes Čertovo a Černé jezero

Na dotaz mojí Míši, jestli půjdeme na pěší výlet tam a tam, byla moje odpověď vždy: "Proč bychom to šli pěšky ? Na kole to bude rychleji" Nicméně pod váhou její argumentace jsem usoudil, že pěší výlet bude fajn. Pod slovem argumentace rozuměj, že tolik do mě hustila, až jsem neměl na výběr.. :)). Navíc kámoš David je také nadšenec do pěší turistiky. Tak jsme se prostě sebrali a jeli.

Výlet na kole do přírodní rezervace Ranšpurk

Nádhernou projížďku na kole jsem si užil, když jsem se z Břeclavi vydal do přírodní rezervace Ranšpurk, která je součástí krásného lužního lesa u Lanžhotu. Do přírodní rezervace Ranšpurk jsem se vydal z Břeclavi, která je známá tím, že je pomyslnou cyklistickou bránou do Lednicko-Valtického areálu.

Podzimní pěší výlet na Krehoru

Region Hont, který leží v jižní části středního Slovenska nabízí mnoho přírodních i kulturních památek. Nacházíme se v zdánlivě nenápadné jižní části regionu, kde jsou méně navštěvované přírodní památky, ale možná pro širší okolí zajímavější, protože jsou málo "okoukané"..

Prohlídka Adršpachu a dopady sucha v krajině

Jeden z nejkrásnějších českých přírodních úkazů jsou jisto jistě Adršpašské pískovcové skály.  Tak kam jinam se vydat v době koronavirové, než do krásné přírody, kde má člověk klid od lidí a může si sundat roušku. To jsem si však myslel mylně. Krásná příroda nás čekala, avšak liduprázdno jsme tam nenašli. Cítili jsme se spíše jako na Václaváku, co se počtu lidí týče.

Kam na kolo na Šumavu, aneb Focusy na tripu

Kamarád David mi navrhl, jestli s ním chci jet na Šumavu, když mám tak rád kopce. Říkám si proč ne, vždyť jaké kopečky tam můžou být. Podle trasy to vypadalo jednoduše.. Na plánu byla trasa, která začínala v Železné Rudě, směr rozhledna Poledník a pak k ledovcovému jezeru Laka. Ovšem na mapě to vypadá jinak, než v reálu..

Rumunské hory z pohledu psa - Přechod pohoří Rodna

Díl 3.: Sedlo Rotunda je až překvapivě civilizované. Čumáčkem větřím do vzduchu, aby mi neunikla žádná pachová informace o tomto místě. Budeme tu dnes spát. Pro mě byla tato informace spíše zklamáním, těšila jsem se na dlouhý výšlap. Na druhou stranu budou mít moji dvounožci dostatek času na pořádné aportování. Právě teď vybalují batohy pod malým přístřeškem, aby se najedli.

Stránky