TOPlist

Makarská riviera a cesta do Chorvatska

Rád píšeš o cestování, kempování, stanování, nebo máš spoustu zážitků z dovolené o které se chceš podělit? Tak pojď psát pro nás a vydělávej a to až 50% podíl z reklam u článků. Inkasovat můžeš i ty a to ne jednorázově, ale opakovně . Více info

 

AKTIVITYKULTURACESTOVÁNÍ & DOVOLENÁSPORTOVÁNÍOSTATNÍ
Akce a srazyPamátkyCestování s karavanemKam na vodu - vodáci

Videa

Tipy na výletyKulturaDovolená v EvropěRybaření

Vinařství

Kam na horyHrady a zámkyTipy na ubytováníCykloturistika

Restaurace a stravování

Pro dětiPříroda

Stanování

Sportovní aktivity

Rozhovory

 

Řeky, jezera, přehradyRecenze Campingového vybaveníHoubařeníSrandičky a vtipy
  Hodnocení ubytování 

Zábava

  Kempování na divoko Vybavení pro karavany

 

Za Omišskou riviérou začíná ta nejnavštěvovanější část Dalmácie jménem Makarská riviéra, která pokrývá více jak 60 km. Na Makarské riviéře v Chorvatsku se nachází překrásné a mnohdy prostorné oblázkové pláže, opravdu křišťálově čisté moře a dostatek krásné bujné vegetace. Typický dalmatský kolorit složený z měst a vesnic dotváří velkolepou scenérii pohoří Biokovo, která se tyčí do výše 1700 až 1800 metrů. Na Makarské riviéře je nejvyšším bodem Biokovo a vrchol Sv. Jure, který dosahuje výšky 1762 m. Pokud se budete snažit dostat nahoru, výstup je sice náročný, ale odměnou pro vás bude nádherný rozhled. Z vrcholu uvidíte na celou Makarskou riviéru a okolí. Výhled můžete sledovat i v průběhu celého výstupu.

makarska

Makarská riviéra a dovolená v Dalmácii

Makarská riviéra je velice vhodným cílem pro turisty, kteří milují koupání. Dovolená je vhodná pro celé rodiny, malé děti, mladé i starší lidi. Je jednou z nejkrásnějších, oblastí celého Chorvatska. Makarská má většinu obcí na úpatí pohoří Biokovo a ty novější u pobřeží Jadranského moře. Starší obce jsou jen zřídka obydleny a veškerý život se přesunul do nových letovisek. Mezi ta nejznámější letoviska patří Brela, Baška Voda, Bratuš, Brist, Drašnice, Drvenik, Gradac, Igrane, Krvavica, Makarska, Promajna, Podaca, Podgora, Fučeli a Živogošče.

Makarská riviéra, ubytování a cesta do Chorvatska

Makarská riviéra má oblíbené hlavně apartmány. Kvalitní dovolená je zde dostupná téměř pro každého. V poslední době zde vyrostlo mnoho nových menších hotelů a hotelových komplexů nejvyšší kvality. Jsou zde ale i desítky penzionů, kempů a stovky vil i s apartmány k pronájmu. Ubytování v soukromí je v Chorvatsku v dnešní době nejvyhledávanějším typem ubytování. Celá oblast má překrásné pláže, teplé a čisté moře, borovicové lesy a skvostnou scenérií pohoří Biokovo. Právě kombinace všech těchto unikátních vlastností každoročně láká právě do této oblasti velké množství turistů. Cesta do Chorvatska je nyní díky snadné dostupnosti a novému dálničnímu spojení mnohem snadnější. Cestování do Střední Dalmácie je nyní velmi rychlé. Celková cesta do Chorvatska se tak z Prahy přímo až na Makarskou riviéru zkrátila na 15 až 17 hodin, podle provozu.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Ubytování v okolí: 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
6 + 0 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY