TOPlist

Makarská riviéra – perla Dalmácie

Mnoho návštěvníků považuje Makarskou riviéru za jednu z nejatraktivnějších částí Dalmácie a pobřeží Jaderského moře. Makarská riviéra má mnoho atraktivních oblázkových pláží, skrytých v borovém lese a obklopených křišťálově čistým mořem. Makarská riviéra se nachází na úpatí impozantní hory Biokovo, domově přírodního parku (Biokovo Nature Park). Nachází se mezi městem Omiš a Omišskou riviérou na severu a nádherným městem Dubrovník na jihu, Makarská riviéra se rozkládá asi na 55 km.

 

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/omis_800x449.jpghttp://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/pogled_iz_zraka_800x600.jpg

 

Centrum Makarské riviéry, město Makarska, je velmi živé město, které stojí za návštěvu - kromě starého centra města, plného typických dalmatských kamenných domů, má Makarska krásnou městskou pláž nazvanou Gradska plaža, která je dlouhá více než 4 km. Kromě krásných oblázkových pláží, atraktivních hotelů, moderních apartmánů a luxusních rekreačních domů, má Makarska výjimečný noční život. Kromě Makarské a dalších malých rybářských měst na Makarské riviéře, jako jsou Baška Voda, Brela, Tučepi, Podgora a Živogošće, rozvoj cestovního ruchu v polovině 20. století přeměnil tato malá rybářská města na velmi populární místa pro turisty, kteří si chtějí užít nádhernou a unikátní přírodu.

 

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/jezero_800x450.jpghttp://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/trogir_800x450.jpg

 

Chcete-li mít perfektní dovolenou daleko od městského hluku a každodenního života, stále více hostů si vybírá ubytování v kempu v oblasti Dalmácie místo ubytování v klasickém hotelu. V poslední době se tábory stávají extrémně atraktivní, protože se většinou nacházejí u moře a jsou obklopeny borovými lesy a krásnou přírodou. Nejatraktivnější kempy Makarské riviéry jsou kemp Dole, který se nachází na oblázkové pláži v Živogošće a kemp Baško polje, který se nachází mezi Baškou Vodou a městem Makarska.

 

Pokud dáváte přednost pobytu v soukromém ubytování, je to opravdu skvělá volba. Ať už si chcete užít dovolenou v atraktivním apartmánu v Makarské se svými blízkými, plánujete strávit dovolenou v rekreačním domě v Brele nebo právě hledáte pokoj v Bašce Voda, Makarská riviéra nabízí mnoho příležitostí. Pokud hledáte alternativu ke kempům, ubytování v soukromých apartmánech na Makarské riviéře jistě zaručuje nejlepší hodnotu za peníze. Přijďte se podívat, proč je Makarská riviéra opravdu jedna z nejatraktivnějších částí pobřeží Jaderského moře.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
10 + 8 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY