Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Porovnání cen evropských kempů - Který kemp má nejnižší ceny

Vsechny clanky_button

Na mnoha místech napříč sociálními sítěmi po cele Evropě se rozmáhá myšlenka, že místní kempy jsou dražší, než ty zahraniční. Jak to už bývá, tak tráva za plotem se nám zdá vždy zelenější, než ta naše. Pojďme si porovnat ceny evropských kempů. Srovnávat budeme pevné ubytovací jednotky s veškerým vybavením i kempová místa pro stany a karavany. Naší pozornosti neuniklo ani porovnání cen jídel.

 

Jaké kempy porovnáváme

 

Pro srovnání jsme vybrali Kempy z Česka, Slovenska, Itálie, Chorvatska a Maďarska. Lidé mají sklony porovnávat nesrovnatelné. Abychom tomu zamezili, tak pro porovnání vybíráme kempy, kteří se nacházejí u vody, splňují veškeré standardy pro kempy a rekreační areály co do služeb, zázemí a vybavení. Klíčové služby pro porovnání:

 

 • pevná ubytovací jednotka pro 4-5 osob (plně vybavená s vlastní sprchou a wc)
 • kempové místo pro karavany, obytná auta, nebo stany s elektrickou přípojkou
 • cena ubytování na týden
 • cena za služby na letní sezónu
 • všechny areály splňují standardy pro evropské kempy
 • všechny areály se nacházejí u vody (přehrada, jezero, moře)

 

 

Kempy, které jsme vybrali pro porovnání cen

 

Za Českou republiku jsme zvolili Camping Vranovská pláž alias Vranovská pláž - Holiday park a Kemp Keramika z oblasti přehrady Hracholusky. Za Itálii zde máme oblast Lago di Garda a kemp Weekend Glamping Resort. Pro Slovensko bude k dispozici Mara Camping, který se nachází u přehrady Liptovská Mara. Nezapomněli jsme ani na Chorvatsko a lukrativní oblast Istrie, kde jsme vybrali hojně navštěvovaný Camping Polari. A v neposlední řadě je zde Maďarsko a jezero Balaton. Tady bude v zastoupení Mirabella Camping a kemp Badacsony.. wink

 

 

Kemp Vranovská pláž - Vranovská přehrada (Česko)

 

Kemp Vranovská pláž  / Vranovská pláž Holiday Park se pravidelně umísťuje na předních pozicích v recenzích kempů v Čechách a na Slovensku.  Pro svou polohu, vybavenost a zázemí patří mezi ikonické místní kempy. (Camping TOP 20 - aktuálně)

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_vranovska_plaz_czech_prices_1024x560.jpg

 

Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky (Česko)

 

Tento kemp rovněž patří mezi nenahraditelné zástupce mezi českými kempy. Keramiku pravidelně navštěvuje nespočet zahraničních turistů, kteří se pořád vracejí. Služby zde neustále rozšiřují a vytvářejí nové ubytovací jednotky.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_keramika_czech_prices.jpg

 

Mara Camping - Přehrada Liptovská Mara (Slovensko)

 

Mezi TOP kempy u vody bezpochyby patří i camping Mara, který leží přímo u vodní nádrže Liptovská Mara. Tento kemp letos dokonce získal první místo v kategorii "Camping TOP 20", kde se hodnotili slovenské a české kempy.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/mara_camping_slovakia_prices.jpg

 

Mirabella Camping - Jezero Balaton (Maďarsko)

 

Kemp Mirabella patří mezi nejlépe hodnocené kempy na Bookingu a to nejen pro svojí polohu i jezera Balaton. Do tohoto kempu se pravidelně sjíždějí hosté z celé Evropy. Vždyť kdo by nechtěl trávit dovolenou u magického Balatonu.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/mirabella_camping_hungary_prices.jpg

 

Camping Badacsony - Jezero Balaton (Maďarsko)

 

U Balatonu ještě chvíli zůstaneme a to prostřednictvím campingu Badacsony, který patří mezi stálice místních kempů a rozhodně jsme ho z porovnání cen nemohli vynechat.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/badacsony_camping_hungary_prices.jpg

 

Camping Polari - Istria (Chorvatsko)

 

Mezi přední chorvatské kempy u moře bezpochyby patří Camping Polari, který se nachází v malebné zátoce, 3 km jižně od města Rovinj. Tento kemp je oblíbenou destinací pro celou střední Evropu.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_polari_croatia_prices.jpg

 

Weekend Glamping Resort  - Lago di Garda (Itálie)

 

A jako poslední kemp k porovnání cen bude Weekend Glamping Resort z lukrativní oblasti jezera Di Garda, který je rovněž vysoce hodnocený a pro svoji polohu a zázemí nemůže v tomto článku chybět.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/weekend_glamping_resort_italy_prices.jpg

 


 

 

Porovnání cen - ubytování

 

V první řadě budeme porovnávat ceny za ubytování v pevné ubytovací jednotce. Zpravidla se jedná o standardně vybavený mobilní dům s vlastní sprchou a WC, nebo klasickou plně vybavenou chatu také s vlastní sprchou a WC. Cena je u všech stejná a to za:

 • týden ubytování
 • přes letní sezónu
 • pro 4-5 osob

 

JMÉNO KEMPUKRAJINACENA ZA TÝDEN
Camping Vranovská plážČesko25.200.- CZK / 1.065.- €
Kemp KeramikaČesko19.000.- CZK / 803.- €
Mara CampingSlovensko19.874.- CZK / 840.- €
Weekend Glamping ResortItálie29.051.- CZK / 1.227.- €
Camping PolariChorvatsko40.818.- CZK / 1.725.- €
Mirabella CampingMaďarsko22.872.- CZK / 966.- €
Camping BadacsonyMaďarsko22.432.- CZK / 948.- €

 

První kolo suverénně vyhrál český kemp Keramika. Nejdražší by Vás vyšlo obdobné ubytování v Chorvatsku, v oblíbené destinaci u moře v oblasti Istria.. V kempu Polari mají k dispozici i levnější formy ubytování. Ovšem to mají i ostatní kempy, proto Chorvatsko prozatím tento rozstřel prohrává. wink

 

 

Porovnání cen - kempová místa pro stany a karavany

 

V druhém kole budeme porovnávat ceny ubytování v kempech pro kempová místa vyhrazená karavanům, vlastním stanům, nebo obytným vozům. Je zřejmé, že ceny ploch pro karavany se můžou lišit od kempových míst pro stany, proto budeme brát v potaz tu vyšší cenu. Definice porovnání zde:

 • týden ubytování
 • přes letní sezónu
 • kempové místo s elektrickou přípojkou (pro stan, nebo karavan)

 

JMÉNO KEMPUKRAJINACENA ZA TÝDEN
Camping Vranovská plážČesko5.796.- CZK / 245.- €
Kemp KeramikaČesko6.020.- CZK / 254.- €
Mara CampingSlovensko7.949.- CZK / 336.- €
Weekend Glamping ResortItálie14.574.- CZK / 616.- €
Camping PolariChorvatsko5.796.- CZK / 245.- €
Mirabella CampingMaďarsko9.294.- CZK / 392.- €
Camping BadacsonyMaďarsko4.560.- CZK / 193.- €

 

"Souboj" o nejlevnější kempy pro karavany, stany a obytná auta vyhrál maďarský kemp Badacsony u Balatonu. Chorvatské, české a slovenské kempy jsou v těsném závěsu. Nejdráž z toho vyšel italský kemp u Lago di Garda. Na Gardě je hezky, ale za scenérii si prostě musíte připlatit. yes

 

 

Porovnání cen - stravování

 

A na závěr nemůžeme opomenout důležitou položku a to stravování v kempech. Pro srovnání jsme vybrali největší jídlo dne a to oběd, který tvoří zpravidla místní suroviny a nějaké to maso, takže žádné fastfoody a podobně. Porovnávat budeme:

 • cena jednoho oběda v restauraci kempu
 • cena jídla přes letní sezónu
 • pro 1 osobu

 

JMÉNO KEMPUKRAJINACENA ZA 1x OBĚD
Camping Vranovská plážČesko235.- CZK / 9,93.- €
Kemp KeramikaČesko165.- CZK / 7.- €
Mara CampingSlovensko165.- CZK / 7.- €
Weekend Glamping ResortItálie400.- CZK / 16,91.- €
Camping PolariChorvatsko500.- CZK / 21,13.- €
Mirabella CampingMaďarsko313.- CZK / 13,23.- €
Camping BadacsonyMaďarsko350.- CZK / 14,79.- €

 Rozstřel o nejlevnější jídlo (pochazející z místních surovin) vyhráli slovenský kemp Mara a český kemp Keramika. Nejvíc vás bude stát oběd v Chorvatsku u moře v oblasti Istria. Bohužel to moc nepřekvapuje, protože v Chorvatsku po Covidu a inflaci si místní provozovatelé začali radikálně hrát s cenami a to zejména za jídlo a stravování. No doufejme, že letos se situace uklidní a i ceny za jídlo se vrátí do "normálních hodnot".  angel

 

 

A co cena za cestování do kempu ?

 

Porovnání cen jednotlivých služeb v kempech se stejným typem ubytování, zázemím a stravováním je určitě inspirativní. Ale nesmíme zapomenout na další náklady, které nám dovolenou určitě prodraží a to cestování.  Nejčastěji se chceme do cílové destinace dopravit vlastním autem, nebo karavanem, či obytným vozem. Tady můžeme počítat s cestou tam a zpět na cca 400 km až 800 km + dálniční známky, údržba a podobně. Při současné ceně pohonných hmot si tak musíme k dovolené připočítat zhruba dalších 250 až 400.- € / 9.500.- CZK. Při rozpočítání týdenní dovolené se nám tak prodraží o 1350.- CZK / 57.- € / den což není malá částka. wink

 

Rčení, že za plotem je tráva zelenější se neříká jen tak. Vyplývá to z podstaty naší lidské povahy. A snad je to i dobře, protože nás to nutí poznávat nová místa a obohacovat  se tak navzájem. To co je pro nás exotika je pro místní prostě doma. Stejně tak nahlížejí na zdejší kempy cizinci. Ovšem cizinci mají jednu výhodu. V Čechách a na Slovensku je kempy budou stát mnohem méně peněz a je jedno, jestli se ubytují v plně vybaveném mobilním domu, nebo přijedou s vlastním karavanem / stanem. V neposlední řadě se zde rozhodně najedí mnohem levněji a co teprve české pivo..smiley

 

 

Použité zdroje: Booking.com, nezávislé weby pojednavající o cenách stravování, domovské weby kempů. Ceny jsou aktuální ke dni vydání článku a v průběhu času se můžou měnit.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Obrázek uživatele Neptun z Trnovca
Neptun z Trnovca (nepřihlášený) 3. Červen 2023 - 16:12
Zaujímavé, ale tie ceny za obed na camping Mara za 7.- euro?
Obrázek uživatele Admin
Admin 5. Červen 2023 - 10:46
To vite, vsichni zvedli ceny. A prave proto mame u clanku informaci, cituji: "Ceny jsou aktuální ke dni vydání článku a v průběhu času se můžou měnit." ;) Konec koncu to plati na vsechny kempy a arealy, takze ceny maji za ucel porovnat s ostatnimi...
Obrázek uživatele Porovnání kempů
Porovnání kempů (nepřihlášený) 14. Duben 2023 - 21:32
Tak koukám, že v Čechách a na Slovensku je to pořád to samé. Dostanu veliké porce jídla za relativně málo peněz. A doufam, že to tak i zůstane. :)
Obrázek uživatele Petrouškovi
Petrouškovi (nepřihlášený) 19. Březen 2023 - 11:24
Tak z článku mi vyšlo, to co jsem už tušil. Kromě český a slovenských kempů se oplatí jezdit i do Maďarska. U Balatonu jsme byli kdysi dávno, ale rozhodně si letos naplánujeme cestu. Itálie a Chorvatsko drahá jako vždy. :-)

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 3 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY