TOPlist

Recenze aneb jak vybrat správné ubytování

 

Pomalu se blíží čas dovolené a všichni teď hledáme různé kempy, střediska, nebo chaty a penziony, kde by jsme mohli strávit dovolenou s naší rodinou, nebo s naší partou. Podle čeho ale vybrat to správné ubytování? Dát na doporučení známých, nebo si přečíst recenze? Nebo vás spíše zajímají oficiální hodnocení státních agentur, které se zhostili hodnocení dle vlastních norem, nebo podle norem evropské unie?

Teď rozebereme pár možností podle čeho a podle jakých referencí vybrat to správné ubytování pro naší dovolenou. V jádru se dají reference a doporučení rozdělit do pěti kategorií.

  • Hodnocení státních agentur
  • Hodnocení a doporučení hostů
  • Reference od známých
  • Subjektivní hodnocení soukromých sektorů
  • Doporučení areálů a objektů na svých vlastních webovkách

 

Hodnocení státních agentur

Státní agentury, které podporují cestovní ruch jsou zpravidla dotované státem a Evropskou unií. Jejich hodnocení vyplývá ze všeobecných norem, které jsou dané Evropskou unií. Mezi takové agentury můžeme řadit například "Český systém kvality služeb nebo-li CSKS", "Asociaci kempů pro ČR", nebo "Czechtourism.cz". Když opomeneme fakt, že zástupci daných agentur musejí vykazovat aktivity na základě financí poskytnutých státem, tak většině potenciálním návštěvníkům není zcela jasné co přesně obnáší "počet hvězdiček", který byl udělen danému kempu, nebo penzionu. Jejich hodnocení jsou zpravidla zárukou, že v daném zařízení nenajdeme špinavé sociální zařízení, nebo ulomené dvířka na skříni. Zde je třeba mít na paměti, že do daného zařízení přijde inspektor o kterém celý personál včetně majitelů ví, že je to inspektor a podle toho se náležitě chovají a jak všichni víme, někdy se může stát, že právě neochotný personál nám může hodně znepříjemnit dovolenou.


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/csks_a_asociace_kempu.png
 

Hodnocení a doporučení hostů

Tahle alternativa se nám jeví jako nejschůdnější. Na základě našich zkušeností, coby provozovatelů turistického portálu Kempy-chaty.cz jsme povinni upozornit na úskalí hodnocení jiných hostů, které vždy nemusejí vycházet z objektivního stanoviska, které nás všechny zajímá asi nejvíc. Občas se potkáváme s hosty, kteří nešetří různými tituly na adresy jiných hostů (většinou z kempů), nebo přímo na provozovatele. Takové "hodnocení" porušuje pravidla slušného chování a na našem (i na jiných portálech) nemají místo. Hosté, kteří jsou naštvaní častokrát měli problémy již dříve, nebo mají problémy pořád. Proto i když negativní komentáře uvidíte, co je nutnost, protože ne každé ubytování je pro všechny, tak dbejte na to, co daná recenze znamená pro vás. I proto si spíše všímejte co jiný host napsal a ne kolik hvězdiček udělil. Podrážděný host = neobjektivní recenze.. Ryze uživatelské recenze můžete najít také na Booking.com

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/top_10_camping_czech_slovakia.pnghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/booking_logo_recenze.png
 

 

Reference od známých

Známí a kamarádi se nám často jeví jako nejlepší zdroj. My také využíváme doporučení známých, ale spíše když jde o nějaké zboží. Od známých lehce zjistíme, jestli má dané zboží takovou kvalitou jak firmy slibují. Ale ptát se známých na ubytování ? V případě, že naši kamarádi mají stejný vkus jako my tak určitě ano, ale pokud tomu tak není, tak doporučujeme nespoléhat se na to, co řeknou kamarádi. Samozřejmě poskytnutí informace o atmosféře v kempu, či na chatě, je určitě užitečné, nicméně doporučujeme to brát spíše jako menší plus a pokračovat v zjišťování dalších referencí...

 

Subjektivní hodnocení soukromých sektorů

Za soukromé sektory můžeme považovat inspektory TV Nova, kteří hodnotí na základě norem, které se nám nepodařilo nikde dohledat. Každopádně jsme hledali (a nenašli) informace o tom, jestli jsou inspektoři Tv Nova nějakým způsobem napojení na státní organizace, takže jejich hodnocení momentálně pokládáme za "soukromé hodnocení veřejného charakteru". Tak jako tak tohle hodnocení můžeme vnímat jako objektivní a také nám napoví, jestli dané zařízení stojí za návštěvu, nebo ne. Hvězdy, které se zde udělují nejsou rozhodně pro kempy z roku 02... Podobně jen v růžovém i když zábavně hodnotí "Kempiči" jejich "recenze" jsou za dva hlasy, což je celkém málo. Navíc všechno je předem připravené, tkaže to je takové recenzování - nerecenzování...

 

Certifikace - Camping Karolina - klidná rodinná dovolenáKempici

 

Doporučení areálů a objektů na svých vlastních webovkách

Jistě jste se všichni setkali s různými referencemi na domácích stránkách penzionu, chaty, či kempu, který se chystáte navštívit. Takové reference u většiny hostů nevzbuzují přílišnou důvěru, protože zde vyvstává otázka, jestli si majitelé svých stránek u sebe neuvěřejňují jen co budou chtít. V případě, že chcete zjistit, jestli jsou tyto reference pravé, tak hledejte možnost přihlášení, nebo psaní recenzí. Jestli jste ji nenašli, tak to znamená, že reference si provozovatelé přidávají na svůj vlastní web podle svého uvážení a nedají se pokládat za důvěryhodné..

 

Co z toho plyne...?

Ideální kombinací je zjištění referencí a recenzí od známých, pokud daný kemp, chatu, nebo penzion navštívili v nejbližší době. Následně je ideální dohledat si nezávislé recenze jiných lidí a poté přihlídnout k hodnocení státních agentur, které podporují cestovní ruch..

Dříve se však musíte zamyslet nad tím o jaké ubytování máte zájem a v jaké atmosféře chcete strávit svojí dovolenou. Chcete soukromí? Nebo hodně atrakcí pro děti i pro Vás? Nebo jste sportovně založení a většinu času strávíte na kole, na rybách, nebo na vodě? Je pro vás hlavní ubytování, nebo zabezpečení kvalitních aktivit na Vaší dovolené? Až si úspěšně odpovíte na tyto otázky, pak teprve začněte hledat ideální ubytování pro Vaší dovolenou.


 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Obrázek uživatele Samual
Samual (nepřihlášený) 14. Duben 2023 - 17:24
Dobrý den, my hodně dáme na recenze na předních webech. A pokud vím, tak to také hodnotí hosté, takže s tím nemáme sebemenší problém a zatím jsme byli pokaždé spokojeni. :)
Obrázek uživatele Claudia
Claudia (nepřihlášený) 13. Září 2020 - 0:41
Děkujeme za přínosný článek, podle čeho vybírat dovolenou. Pomohlo nám to, orientovat se líp ;-)
Obrázek uživatele Felipa
Felipa (nepřihlášený) 6. Září 2020 - 2:21
My radši vybíráme na základě doporučení známých, kempy obzvlášť :-)

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 17 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY