Ebook - slevy - vouchery - kempy - celoročně

TOPlist

Recenze Camping Belvedere - Izola, Slovinsko

Přemýšlíte, že vyrazíte k moři se stanem, nebo karavanem ? Zdá se Vám Itálie moc drahá a její moře špinavé, nebo Vás odradilo Čechy přeplněné Chorvatsko ?  Mám pro vás zajímavý tip. A tím je strávit dovolenou v kempu ve Slovinsku. Pro tuto variantu hovoří  hned několik faktorů. Je to relativně blízko, prakticky po celou cestu k moři nesjedete z dálnice, dá se tam platit Eurem a je tam krásná příroda. Ve slovinském vnitrozemí , v horách a u hlavních přírodních zajímavostí, jako je například jezero Bled  najdete kempů dostatek. Poblíž moře je jich také několik. My jsme ale hledali takový, který má dobré hodnocení, přístup na pláž a děti se tam nebudou nudit. Po dlouhém zkoumání slovinských kempů na kratičkém pobřeží jsme vybrali Camping Belvedere poblíž malebného městečka Izola.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/img_20170810_183018_hdr_0.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/img_20170813_132422_0.jpg

Jak jsem již nastínil, cesta z Čech je sem naprosto jednoduchá a ti kteří jezdí do Chorvatska by jí mohli znát. Ve Slovinsku ale jedete po dálnici až na její konec k přístavu Koper a zde směr Izola. Resort se nachází na místě v nádherným výhledem asi 2 km nad městem, kousek od sjezdu z hlavního tahu na Chorvatsko. Je umístěn v piniovém lesíku, na 100m útesu nad mořem v přírodním parku Strunjan. V areálu není pouze autokemp , ale i oblíbený Hotel Belvedere , který nabízí i další ubytovací možnosti jako jsou bungalovy a apartmány.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/trasa_mapa_karlovy_vary_camping_belvedere.png

 

Při příjezdu jsme zaparkovali před hotelem, kde se v hale u recepce také objednává místo v kempu. Zde vyplníte ubytovací formulář, necháte jim opsat čísla pasů a další náležitosti a dostanete číslo na stan a pobytovou kartičku. A to je vše , Místo jsme si mohli vybrat sami, podle svého uvážení a auto zaparkujete klidně před ním. Vlastně ještě jedna důležitá poznámka. U „pomníčků” s elektrickými zásuvkami jsme se nemohli připojit, protože, přípojky jsou chráněny redukcí, která znemožňije jejich zneužití kempaři, kteří nemají zaplacený přívod 220V. Pro tento účel Vám v recepci za vratnou kauci zapůjčí koncovku, se kterou se už k proudu připojíte. Doporučuji si ale vzít s sebou dostatečně dlouhý kotouč s kabelem a el. zásuvkami, protože některé plácky mohou mít k přípojce třeba i 10 m. Kemp se nachází asi 200 m za hotelovým resortem. Bližší část je na levé straně na dvou terasách pod borovicemi. Tady jsme si vybalili svůj rodinný stan i my. Tuto část bych spíše doporučil pro rodiny s dětmi. Je zde více přípojek na 220 V a je také blíž k umývánkám a WC a také blíže k bazénovému komplexu o kterém se ještě zmíním.

Bazén v kempu BelvedereDruhá, rozlehlejší část pro kempování je začíná asi o 100 m dál po pravé straně malé silničky. Ta je také terasovitá a umístěná v nádherném olivovém háji. Umývárny umístěné hned u východu z první části kempu jsou čisté, moderní, můžete si zde vyprat i prádlo nebo si v automatu koupit led do vašich drinků nebo chladících boxů. Přestože Camping Belvedere inzeruje Wi-fi zdarma, tak ve vzálenějších koutech už není dostupná a právě u sprch je nejsilnější signál. To je důvodem proč se tady tvoří hloučky dětí i dospělých, kteří kontrolují maily, počasí, nebo sociální sítě. Co se týče možností nákupu potravin v areálu tak tady jsou možnosti trochu omezené. Je zde jeden stánek, kde koupíte pečivo, pivo, mlíko, zeleninu a další základní potraviny. Většina ubytovaných  ale má auto, takže si  stejně nakoupí v některém supermarketu dole v Izole. A za ceny téměř stejné jako v ČR. Pokud by jste se chtěli dobře najíst, tak přímo v komplexu Belvedere je pěkná středomořská restaurace s úchvatným výhledem na město. Naším tajným tipem je ale malý Grill  kousek přes silnici, kde dostanete za rozumnou cenu čerstvé domácí hamburgery i saláty.

Co je ale největší výhodou oproti dalším slovinským kempům v okolí je bazén Ten najdete kousek od vjezdu do areálu. Oplocený pozemek skývá venkovní bazén a několik menších brouzdališť a nádrží pro caparty. Ve velkém bazénu je dostatečná hloubka i na skákání a i když to cebule striktně zakazují, je skákání častou zábavou omladiny. Tady se plolíná přesně to, co se nám na Slovinsku líbilo. Rakousko-německá pečlivost o pořádek a pravidla a klasické balkánské pohodářství. Plavčíci koukají spíše do mobilu, než aby někoho okřikovali. Tady se sluší říci, že vstup do bazénu je zpoplatněn a tak se vyplatí připlatit si ho rovnou na celý pobyt. Na recepci Vám na kartičku s císlem kempovacího místa prostě připíší fixou  + BAZEN a můžete zde trávit ve vodě, nebo na lehátku celé dny.

 

To by ale bylo škoda, protože kousek pod kempem Belvedere se nachází asi jedna z nejlepších pláží ve Slovinsku. Jmenuje se Bele Skale, tedy něco jako Bílá Skála a dostanete se na ní po pěšince, která celkem strmě klesá kousek od úmýváren. Klikatá cestička vás ve stínu křovin asi po 15 minutách dovede k vytouženému moři, za kterým my suchozemci tak rádi jezdíme. Protože se na tuto pláž dá dostat jenom touto pěšinou, nebývá zde hlava na hlavě. Navíc je součástí přírodní rezervace Strunjan, která chrání mořskou faunu a flóru, takže ani lodě a čluny nemohou blíže než 200 m od pobžeží. Voda je zde čistá a pláž je tvořena středně velkými oblázky. Dá se zde najít i pozvolný vstup do vody , ale vzhledem k ostrým útesům dále ve vodě doporučuji gumové botky.  Nezapoměňte si sem vzít dostatek jídla a pití, protože Bele Skale je opravdu čistě přírodní pláž bez jakékoliv infrastruktury. Zato si zde můžete připadat jako robinsoni a děti si mohou stavět přístřešky z naplaveného dřeva a rákosu.  V některém dalším díle vám napíšu nějaké tipy na další Slovinské pláže a zajímavosti.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Obrázek uživatele Anonym
Anonym (nepřihlášený) 9. Červen 2019 - 20:58
Dobrý den, letos v půlce července chceme také tento kemp navštívit. Chtěla bych se zeptat, v kterém období jste ho navštívili Vy, jak moc byl plný, co hluk a zda i v olivovém háji jsou přípojky na elektřinu. Nevybavíte si kolik stojí příplatek za bazén k pobytu? Využili jste i místního mini busu k pláži blíže k Izole a zda jde z toho parkoviště, kde vás bus vyloží, projít po pláži směrem k místu (schodům), kde jste k moři scházeli Vy? Moc děkuji za odpověď. Budu ráda i za další připomínky, které v článku nejsou. Hezký den Jana

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
16 + 3 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY