Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Recenze německého kempu Azur Camping Regensburg

Vsechny clanky_button

Kemp Azur jsem navštívil téměř na závěr svého cyklistického putování po německém Bavorsku. A právě překrásné město Regensburg aneb česky Řezno jsem si chtěl nechat na téměř úplný konec své cesty. Měl jsem pro to své důvody, jeden z nich byl, že Řezno je pravděpodobně nejpěknější město v Bavorsku. A ten druhý důvod je blízkost hranic s Českou republikou, neboť z Řezna už do Čech dojedete za jeden až dva dny.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/azur_camping_regensburg_mapa.png

 

Poloha kempu


Kemping Azur-Campingpark Regensburg je kousíček od řeky Dunaj, což je pro cyklisty důležitá informace, neboť většina cyklistických stezek vede kolem velkých řek včetně Dunaje. První dojmy z kempu jsou vždy spojené s ohledáním místa pro stan a samotnou stavbou stanu. Zde jsem zjistil, že kemp má většinou písčitý povrch, což je pro stavbu stanu vždy trochu problém, protože kolíky nedrží v zemi úplně pevně yes. Jinak je kemp docela hojně lemován velkými stromy, takže jsem svůj stan umístil pod velký strom, který přes den dával stanu blahodárný stín. Kromě míst pro stany a karavany, je zde možnost se ubytovat v malých chatkách, které mají atraktivní tvar barelu wink. Tento dřevěný barel má vyhřívanou manželskou postel s úložným prostorem a praktický vysouvací stůl.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/3_azur_camping_regensburg_barely.jpg

 

Kde se v kempu ubytovat

 

  • Ubytování v barelu - koupelna je sdílená (pro 2 osoby)
  • Chata se společnou koupelnou (pro 2 osoby)
  • Rodinný bungalov (pro 4 osoby)
  • Kempová místa pro stany, karavany a obytné vozy

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/1_azur_camping_regensburg_karavany_barely.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/6_azur_camping_regensburg_barely.jpg

 

Popis kempu


Kemp Azur je dostatečně velký, celkový počet míst k táboření je tu okolo 200. Příjemné je, že od zástavky veřejné dopravy je kemp vzdálen pouhých sto metrů, takže pokud z kempu chcete vyrazit do Regensburgu autobusem, tak je to výhodné wink. Jinak kemp má šestnáct umývacích kabin, devatenáct umyvadel, čtrnáct sprch a dvacet tři záchodů. Všechny sprchy a záchody byly excelentně čisté a zcela funkční. Dále můžete k oprání svých věcí využít pračku a dokonce i sušičku prádla. V kempu je rovněž kuchyňka menších rozměrů, kterou jsem hned využil k přípravě zdravé večeře. cool

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/5_azur_camping_regensburg_spolecne_socialky.jpg

 

Problém s wi-fi připojením ?


Jediným kazem na celém pobytu bylo wifi připojení. Ani na jednom mém chytrém telefonu si mi nepodařilo připojit jak k otevřené tak i k zaheslované wifi síti, i když mi bylo heslo napsáno na papír. Škoda. . angel

 

Sportovní vyžití a jídlo


Pro milovníky plavání je zde velké přírodní jezero, který je od kempu vzdáleno pouhých 200 metrů. Bezprostředně vedle kempu teče řeka Dunaj, takže kolem řeky se dají také absolvovat krásné procházky. Dunaj stojí rozhodně za to. Zhruba tři sta metrů od kempu je pak veřejné koupaliště Westbad, které má vnitřní a venkovní bazény. Vstupné zde na tři hodiny stojí 6,20 euro, na celý den pak 8 euro. Uvnitř aquaparku je rovněž nádherná sauna, kde je radost relaxovat a odpočívat. Dobře se najíst pak můžete v okolních restauracích, kde se podává tradiční bavorská kuchyně wink. V objektu kempu se také nachází snack bar a malý market.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/4_azur_camping_regensburg_potraviny.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/7_azur_camping_regensburg_restaurace.jpg

 

Výlety v okolí kempu


Hlavní atrakcí je pochopitelně návštěva skvostného historického města Regensburg, které patří mezi nejkrásnější bavorská města. Od kempu je historický střed města vzdálen tři a půl kilometrů. Mě se v tomto krásném historickém městě nejvíce líbil kamenný most, který byl postaven už ve 12. století. Hodně mi připomínal Karlův most, i když Karlův most je mnohem zdobnější a krásnější než ten v Řezně, přesto je to pozoruhodná památka, která ve své době patřila k nejvýznamnějším stavbám v Evropě. Další historickou památkou, která mě zde nadchla, byla budova Staré radnice, která stojí v Řezně na stejném místě už od 13. století. Mám k těmto starým budovám respekt a obdiv, protože jsou němým svědkem mnohých veselých i smutných událostí, které se zde jistě v minulosti v hojné míře odehrály. Jinak radniční budovu nepřehlédnete, neboť má vysokou věž a nápadnou žlutou fasádu. V rámci prohlídek Staré radnice můžete také navštívit překrásný říšský sál a starou mučírnu, která je situovaná ve sklepeních radnice. Nachází se zde rovněž turistické informační centrum, kde si můžete zdarma vzít mapy a další užitečné informační letáky o městě.

 

Výhody kempu

  • čisté sprchy a záchody  
  • nedaleko kempu je přírodní jezero ke koupání, řeka Dunaj i velký aquapark
  • kuchyňka, snack bar a mini market v areálu kempu
  • v okolí nádherné historické město Regensburg


Nevýhody kempu

  • nešlo se připojit na místní wifi síť

 


Více o kempu Azur Regensburg 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
2 + 16 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY