TOPlist

Sáňkování v Německu na úpatí Krušných hor

 

V jednom z předchozícch článků jsem Vám poradil , kde se dá skěle sáňkovat v Rakouských Alpách. Ne každý ale vyráží na zimní dovolenou do tohoto pohoří.  Pokud se tedy chystáte strávit svojí zimní dovolenou v Čechách , ale užít si alpskou zábavu, přečtěte si následující řádky.  Zkuste si naplánovat lyžování v našem nejzápadnějším pohoří -  Krušných horách. Kromě toho, že si zde skvěle zalyžujete, tak se octnete doslova na hraniční čáře s Německem. A to skýtá další výhody. V prosinci 2018 se spojil skiareál Neklid se známým střediskem Klínovec a vzniklo tak na české poměry obří středisko s 34 km sjezdovek. K nim můžete připočíst ještě dalších 10 km v Saském středisku Fichtelberg - Oberwiesenthal. Pod kdysi nejvyšší horou bývalého východního Německa se nachází nejen moderní centrum pro lyžaře, ale z 1210 m vysokého vrcholu vede i upravené sáňkařská dráha.

Vzhledem k tomu že Oberwiesenthal se nachází jen asi 2 km za CZ hranicí , dostanete se sem snadno z kteréhokoliv krušnohorského střediska a třeba z Božího Daru je to doslova „za bukem”.

 

A jak se dostanete na start sáňkařské dráhy ? První možností je sjet do města a nechat auto na některém ze záchytných parkovišť. Druhá je sjet hned za bývalou českou celnicí doleva a vyvézt se až na vrchol hory Fichgtelberg. Zde je také velké parkoviště, hotel, restaurace a sbíhají se zde i lyžařskéí vleky a lanovky. Pokud využijete této možnosti parkování , která stojí podobně jako na parkovišti v údolí cca. 2-3 eur/den, můžete hned senout na saně a vydat se vstříc dobrodružství.

Sáňkařská dráha - Rodelbahn  začíná hned vedle hotelu za parkovištěm a měří skoro 2 km.  Po lehkém rozjezdu následuje ostřejší pasáž, kde již  dostanou zabrat podrážky vašich brzdících bot. Následně vjedete do smrkového lesa a několika serpentinami, se dostanete do poloviny dráhy, kde na Vás čeká rarita, kterou jsme na jiných drahách neviděli. V tomto místě trať přerušuje zátaras a výstražné cedule. Zde totiž musíte sesednout a přetraverzovat  i se saněmi červenou sjezdovku . Opatrně , jako při přecházení silnice přeběhnete lyžařskou trať a můžete se znovu oddat sáňkování.  Největší adrenalin je projíždění zatáček při vyšších rychlostech, což zpravidla skončí převrácením saní i s celou posádkou za hurónského smíchu dalších jezdců. Je třeba dodat, že tato sáňkažská dráha je opravdu bezpečná, nejsou kolem ní, žádné skály a prudké strže a je tak třeba dát pozor jen na ostatní sáňkaře a stromy. Každopádně helmou minimálně pro děti nic nezkazíte.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/img_20180214_121509.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/48356318_350167325535598_6156649075501432832_n.jpg

Trochu divočejší je jen konec, kde po vyjetí z lesa sjíždíte loukou až ke sněhovému zátarasu , za kterým je již místní málo frekventovaná silnice. Zde musíte vzít saně za popruh a přesunout se s nimi k údolní stanici Fichtelberdbahn. Cesta to není dlouhá ani náročná. Měří sice asi 500 m ale dobrou polovinu z nich si zrkátíce dalším sjezdem širokou loukou .

Dole již musíte počkat na stařičkou kabinovou lanovku, která pendluje v páru z Fichtelbergu a v sezoně bývá velmi vytížená. Záleží pak jen na Vás , kolik jízd zvládnete, kolik času vyplníte ježděním, nebo odpočinkem u bratwurstu a kávy.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
7 + 10 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY