TOPlist

Táboření U Jezu nad Berounkou

 

Račické okolí je vzhledem ke svým přírodním půvabům umocněným protékající Berounkou hojně vyhledávaným místem k rekreaci a odpočinku. Jejich okolí je vhodné pro turistiku, houbaření nebo rybolov. V Dané oblasti se nachází navštěvovaný kem pa tábořiště "Kemp u Jezu - Račice" přímo u břehu řeky Berounka.

okolí kempu    stanování, táboření

Tak a teď něco málo k turistickým zajímavostem, abyste také věděli kam zajet a něco se dozvědět. Je jich tady spousta, ale zmíníme se jen o těch větších a hodně zajímavých. Samozřejmě nejkrásnější jsou tady lesy, kterými vede spousta cest, po kterých jsou nádherné procházky, ale určitě je to hrad Křivoklát, který je dominantou zdejších lesů. Na Křivoklátě najdete také nově vybudované muzeum motocyklů a věřte, že je na co koukat. Zde se najde i něco pro děti. Nad hradem v lese je vybudované obrovské dětské hřiště, kde posedíte a můžete si opéci i buřtíky. Z Křivoklátu pak můžete jet zpět přes obec Zbečno, kde najdete krásný Hamouzův roubený statek.

Dalším místem, které stojí za zmínění je zámek Lány, kam jezdí i náš prezident Václav Klaus. V Lánech najdete i muzeum starých sportovních vozů.

Zámek Nižbor a jeho keltské muzeum se nesmí zapomenout. Muzeum podává informace o každodenním životě Keltů. Dozvíte se podrobnosti o jejich řemeslné šikovnosti, i o tom, jak těžili a zpracovávali suroviny, jak bydleli a čím se živili. Zajímavé jsou také informace o archeologickém výzkumu, jehož součásti jsou i projekty, při nichž se rekonstruuje život našich předků, bydlení a řemeslné postupy. O pár kilometrů dál po pravém břehu řeky dojedete do Stradonic, kde je „Stradonické oppidum“, což je naleziště starých dob.

Pokud budete chtít vyrazit na výlet třeba vlakem, dojeďte až do Berouna a zajděte se podívat na Městskou Horu na rozhlednu. A vzpomínáte si ještě na ta tři roztomile nemotorná, skotačivá medvíďata z Večerníčku? Na Kubu, Vojtu a Matěje? Nezapomeňte je navštívit v berounském medvědáriu pod rozhlednou. Hned vedle je obrovské dětské hřiště s mnoha prolézačkami. Za zmínku pak určitě stojí Koněpruské jeskyně, které leží jen pár kilometrů od Berouna. Pro návštěvníky je připravená téměř hodinová procházka dvěma patry jeskyní, která vnikala činností vody ve vápencích starých přibližně 400 milionů let. Vlakem pak na druhou stanu dojedete do Rakovníka, odkud se dostanete až na zříceninu hradu Krakovce.

Dalším z mnoha a mnoha míst jsou „Skryjská jezírka“ a naleziště trilobitů. Je to krásné místo, které stojí za navštěvu. Kdybychom se měli zmínit o všech krásách našeho kraje, tak to bude velmi dlouhé a rozsáhlé povídání, ale vraťme se zpátky do našeho tábořiště.

Když se pak z výletu vrátíte zpět, můžete si opéci buřtíky a potom chvilku posedět u pivečka v kiosku s občerstvením, který je v provozu společně s tábořištěm.

Ubytování v okolí: 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
9 + 2 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY