TOPlist

Toulky s karavanem po Balatonu - Maďarsko

Rád píšeš o cestování, kempování, stanování, nebo máš spoustu zážitků z dovolené o které se chceš podělit? Tak pojď psát pro nás a vydělávej a to až 50% podíl z reklam u článků. Inkasovat můžeš i ty a to ne jednorázově, ale opakovně . Více info

 

AKTIVITYKULTURACESTOVÁNÍ & DOVOLENÁSPORTOVÁNÍOSTATNÍ
Akce a srazyPamátkyCestování s karavanemKam na vodu - vodáci

Videa

Tipy na výletyKulturaDovolená v EvropěRybaření

Vinařství

Kam na horyHrady a zámkyTipy na ubytováníCykloturistika

Restaurace a stravování

Pro dětiPříroda

Stanování

Sportovní aktivity

Rozhovory

 

Řeky, jezera, přehradyRecenze Campingového vybaveníHoubařeníSrandičky a vtipy
  Hodnocení ubytování 

Zábava

  Kempování na divoko Vybavení pro karavany

 

Po loňské skvělé zářijové zkušenosti s karavanových výletem na Balatonu jsme se už nemohli dočkat letošního pokračování během zářijového prodlouženého víkendu.

Přestože předpověď počasí nebyla právě nejpříznivější, ve středu večer jsme letmo sbalili nejdůležitější věci, ve čtvrtek odpoledne jsem je doslova naházel do karavanu, přímo s karavanem posbíral děti ze školy a vyrazili jsme. Nebrali jsme téměř žádné jídlo, vždyť v Maďarsku dokážeme holdovat jejich specialitám. Tentokrát jsme se rozhodli prozkoumat severní část Balatonu kolem letovisek Balatonfured a Tihany. Večer jsme měli ve vytipovaném kempu setkání s našimi skvělými kamarády, kteří tam šli z Prahy.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/balaton_camping_karavan_2.jpeghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/balaton_camping_karavan2.jpeg

Cestou po maďarských dálnicích jsme nečekaně zažili postupně písečnou bouři, vichřici, liják střídající se s průtrží mračen, jakož i prudké ochlazení. Zabrat dostalo auto i já jako řidič, avšak nedali jsme se odradit a večer, už po tmě, jsme se podle plánů a očekávání setkali v poloprázdném kempu přímo na břehu Balatonu.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/balaton_camping_karavan4.jpeghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/balaton_camping_karavan6.jpeg


Balaton

Ráno se ukázalo, že jsme neomylně zakempovali přímo, doslova pár metrů od startu i cíle - BALATONMAN-U, což je prý nejtěžší verze Ironman-u konajícího se v Maďarsku. S obdivem jsme sledovali výkony jednotlivých závodníků v plavání, cyklistice i běhu. Už jen dívat se na jejich výkony bylo vyčerpávající

Během uvedených závodů jsme i my vytáhli kola, trochu je dali dohromady a vyrazili na toulky. Panovala příjemná atmosféra končící sezóny, břehy byly plné rybářů, na cyklostezkách jsme potkávali cyklisty všech věkových kategorií i národností. Na vodě bylo zase plno plachetnic, surfů i výletních lodí.

Mimo jiné jsme v rámci zajímavostí objevili Levandulový dům, zachovalé zbytky starověkého osídlení, jakož i smažený sýr s rýží.

Na druhý den jsme vyrazili trochu dál, přesunuly se koly do nejužšího místa Balatonu v rámci Tihanyského výběžku, pak trajektem na druhou stranu a pokračovali na kolech až do města Siofok. Odtud jsme se opět těsně před setměním vrátili posledním lodním spojením toho dne na "naši stranu" Balatonu a dobicyklovali do kempu, do pohodlí našeho karavanu.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/balaton_camping_karavan9.jpeghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/balaton_camping_karavan3.jpeg

Utvrdili jsme se, že kolem celého Balatonu je stále na co dívat, resp. zažít a že je zajímavou destinací i takto po, případně před sezónou - a mimo jiné je jako stvořený na cyklistiku. Nejen, že kolem celého Balatonu vede označený cyklostezky, ale také jezdí vlaky se speciálními cyklovozňami- Také trajekty spojují křížem krážem jednotlivá střediska, přičemž v každém jednom jsou k dispozic zde v Maďarsku zaběhané kempy na slušné úrovni, díky čemuž je možné udělat jakoukoliv náročnou, případně nenáročnou cyklotúru a poznávat krajinu i takovýmto způsobem.

Poslední večer jsme zjistili, že kemp, ve kterém jsme byli ubytováni, je 0% carbon neutral camping, což sice dosud nevíme zcela přesně, co znamená, ale možná i proto nám v něm tak chutnala po večerech metaxa, kterou jsme měli s sebou kvůli prevenci.

Příští rok téměř jistě půjdeme i do těchto končin znovu, je ještě toho tolik, co jsme neviděli a nezažili - např. i na Balatonu. Pokud si chcete přečíst další z našich cestovatelských zážitků, sledujte Pronájem karavanů Base-Camp a naši blogovou sekci.

 

 

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
6 + 4 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY