TOPlist

Vychytávky do kempu - grilování

 

Při svých cestách do kempů v zahraničí patříme k těm , kteří si pod pojmem dovolená přestaví jediné slovo. POHODA. A k té podle mě patří pohodlné posezení u stanu s dobrým jídlem a pitím. Nebaví mně každé ráno lézt ze spacáku v 7 ráno a snažit se žít celou dovolenou na max. Protože jezdíme většinou na Balkán, tak trochu jsme načichli bezstarosností a životním stylem místních obyvatel a samozřejmě i jejich kuchyní. I proto jsme na letošní pobyt v Řecku přibalili do výbavy gril. Možná nad tím zakroutíte hlavou, ale co lépe vystihne pohodu než posezení u grilované ryby a dobrého vína v kempu u moře ? 

Opravdu se nebojte zařadit gril do vaší kempingové výbavy. Taky jsme mlsně při předchozích dovolených koukali na Italy, Řeky i Němce, od jejichž stanů se linula vůně grilovaných pochoutek. Nemusíte s sebou ale přece vozit žádná velká monstra. V současné době je na trhu i pár typů, které zaberou v autě asi tolik místa jako brašna s notebookem.

Grilovačka v kempuV nabídce většiny obchůdků, které jsou součástí kempů najdete i dřewvěné uhlí, takže model na dřevěné uhlí se jeví jako nejlepší volba. Také je v řadě z kempů místo, kde můžete pořádat BBQ párty ve společných betonových grilech. Tam bývá ale často plno a tek je lepší se zářídit jinak a mít gril na uhlí vlastní.  Řada kempařů na něj nedá dopustit i kvůli specifické vůni, kterou dává tento typ grilu upravovanému masu.  Pravdou je, že i tento typ je zejména v kempech na jihu evropy nejpoužívanější. Ano i já jsem se divli, že v zemích, kde ročně vznikají lesní pořáry, je toto tolerováno. Když při letošní dovolené kouř zahalil půlku kempu, čekal jsem hučení hasičských hydrolplánů ,nešlo však  o požár, ale o normální grilování početné srbské rodinky. Skladné grily na dřevěné uhli se vyrábějí v kufříkovém, nebo kulovém provedení a pro běžnou 4 člennou rodinu naprosto postačují. Pokud jste v kempu u moře, můžete zkusit se stavit na místním trhu nebo v přístavu a koupit si čerstvou rybu, Do některých kempů dokonce zajíždějí místní rybáři a nabízejí své úlovky. Pak už stačí jen trocha soli, rozmarýnu a olivového oleje a pochoutka je na světě.

Máte - li zaplacenou v kempu elektrickou přípojku, můžete si s sebou vzít elektrický gril. Tak jsme to udělali letos i my. Maso sice nebude mít tak specifickou vůni, zato budete připraveni k provozu téměř okamžitě. Můžete si na něm grilovat ale třeba i sýr , nebo udělat volská oka i  toasty. Fantazii se meze nekladou.  Ve Středomoří navíc najdete v supermarketech předpřipravené polorovary určené právě ke grilování - hamburgery, čevabčiči, masa i již zmíněné ryby. A často za hodně výhodné ceny.

Další možností je gril na plynové kartuše. Tyto modely dělá například Campingaz. V tomto případě většinou nejde o klasický gril , ale o vařič, nad jehož hořák umístíte pouze grilovací plotýnku. To je také zajímavé a skladné řešení, protože vařič při kempování stejně používáte. Tím je třeba Party Grill 200 Stove.

Nevím jaké jsou vaše zkušenosti s grilováním v českých kempech. Za sebe si tipnu, že i když to provozovatel kempu toleruje, sousední kempaři se na vás možná budou dívat skrz prsty. Pokud ale jedete k moři, tak zařadit kril do seznamu nezbytných věcí na dovolenou určitě doporučuji. 

 

Zde najdete např. :

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 0 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY