TOPlist

Výjezd do Ruska - karavanem do Karélie

 

Srdečně zveme na výjezd všechny příznivce slovenského a českeho karavaningu. Směr - Karélie Rusko. Termín výjezdu je: 26.06 - 15.07.2019. Zájemcům zašleme na základě mailové požadavky podrobné informace o výjezdu, mapové podklady, denní trasování, cenovou nabídku .Max. počet posádek: 10. Karélie je nejvýchodnějším územím evropské unie. Evropa od východu začíná Karélií. Je to skutečný a nefalšovaný pohodový ráj. Hustota osídlení je nižší už jen v Laponsku, města téměř neexistují, vesničky jsou stejně malebné jako romantické. Dřevěné kostely, obranné hrady, dřevěná Karelská architektura s barevným akcentem malovaných okenních rámů, ruské a pravoslavné vlivy, kulinářské speciality ... To je příroda par excellence! Stromy, skály a jezera v úžasné a nezapomenutelné karelské kompozici.

 

Karélie jako obědové menu
 

APERITIV:


Karélií se zvykne nazývat nevelké území v Rusku, které si však již užilo nemálo utrpení a nelítostných bojů a mocenských rošádu. V současnosti paradoxně profituje z někdejší více než stoleté podřízenosti carskému Rusku.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/karelia_-_zamok.png

 

PŘEDKRM:


V Karélii mají vše dříve, než kdekoliv jinde v Evropě. Minimálně o hodinu dříve tam vychází i zapadá slunce, o hodinu dříve tam mají Nový rok ... Jednoduše Karélie je nejvýchodnějším územím při Evropské unii a patří i do jiného časového pásma. Evropa od východu začíná Karélií.

 

HLAVNÍ CHOD:

Kdo si nejlépe odpočine v tiché a nedramatickej přírodě, ten asi v Evropě nemá l EPSi výběr. Karélie je skutečný a nefalšovaný pohodový ráj. Hustota osídlení je nižší už jen v Laponsku, města téměř neexistují, vesničky jsou stejně malebné jako romantické a neuvěřitelný jezerní svět spolu s bílým lemem březových porostů je kouzelný.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/karelia_-_hory_lesy.png

 

SPECIALITA:

Specialitou je jakoby zakonzervovaný venkov před sto lety, zpřístupněn, ale mimořádně kvalitními "okresky" - symboly obdivuhodného finského hospodářského rozvoje v ostatních letech. Ticho je tam až bolestivé, příroda snad až nezdravě zdravá, hub je tolik a takových velkých, že se dají vedle cesty pozorovat i během jízdy autem při stokilometrové rychlosti.

http://caravaning.sk/images/stories/logo1.png

 

CHUŤOVKA:

Tam je chuťovkou vše komplexně. Dřevěné kostely, obranné hrady, dřevěná Karelská architektura s barevným akcentem malovaných okenních rámů, ruské a pravoslavné vlivy, kulinářské speciality... To je příroda "Par excellence"! Stromy, skály a jezera v úžasné a nezapomenutelné karelské kompozici.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/karelia_rusko_mapa.png

DRINK NA ZÁVĚR:

Zatímco Laponsko se zvykne považovat za poslední autentickou divočinu, Karélie vyvolává pocit jakési evropské předzahrádky s nesmírným významem do budoucnosti. Budou ji stále více vyhledávat všichni, které již omrzí stále se zrychlující technický pokrok a životní tempo. Tam se budou moci dotknout zachované minulosti a nefalšovaného přírodního klidu. Doufám jen, aby tam spolu s kvalitními cestami nepronikly i nešvary rychle expandujících ekonomik...

 

Pozvánka a další informace zde: Výjezd Karélie - pozvánka

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Obrázek uživatele paivo
paivo (nepřihlášený) 31. Květen 2019 - 16:14

Karelia Karelie zní jako výborná možnost podívat se i do Finska. Akorát bych se zeptal, jak je to s vízy - zda tam bude potřeba nebo platí nějaký zvláštní režim s Finskem? Vyřídit vízum není problém, ale aby nebyl výdaj navíc.

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 9 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY