TOPlist

Výlet s karavanem, Praha - Olomouc a domů do Košic

 

Rozlišuji dva druhy výletů karavanem, a to výlety ve znamení objevování nového, nepoznaného, ​​a pak ty "na jistotu", když se neomylně vracíme na místa, kde nám už kdysi bylo dobře. Jedním z letošních výletů z kategorie na jistotu byl i tento náš výlet do Prahy, kde jsme byli již před rokem a bylo nám tam nad očekávání skvěle. Dlouho jsme na ten výlet vzpomínali a už od jara jsme se na jeho pokračování doma všichni velmi těšili. V Praze máme vytipován jeden celoročně otevřený kemp přímo v centru města - tam, kde byste ho ani nečekali a nehledali - na Vltavě, na poloostrově s názvem Císařská louka a přímo pod Vyšehradem.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_karavan_praha.pngAbsolutním benefitem tohoto typicky městského kempu je, že od počátečního příjezdu karavanem do kempu (který trvá mimochodem cca 20 minut po jste sjel z dálnice D1) jste zcela nezávislí od nutnosti používat auto a velmi komfortně a bezstarostně se víte přímo z kempu pohybovat kombinovanou městskou hromadnou dopravou , přičemž např. cesta na Václavské náměstí i s přestupy trvá z kempu cca 15 min. Kemp byl tohoto roku doslova nabitý cestovateli. Jsem zvyklý vídat v kempech karavany z celé Evropy, zaujala mě však přítomnost čínských karavanistov.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_karavan_praha_1.jpeghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_karavan_praha_2.jpeg

 

O kouzlu a podrobnostech tohoto bezpochyby královského města bylo již napsáno tolik, že to nemá vůbec smysl opakovat - a jednoduše to třeba jen v přiměřené frekvenci a intenzitě čas od času na vlastní kůži zažít, přičemž toto město má své kouzlo v každém ročním období.

My osobně jsme si užívali střídavě historickou atmosféru, samotné kouzlo velkoměsta, české kulinářské dobroty, skvělé hospody s patřičným množstvím lahodných piv, jakož i různé nákupy "speci věcí" které u nás doma zdánlivě nemáme. Zkrátka, opět jsme v té Praze bez zaváhání splynuly s okolím tak upřímně a rádi, že když jsme si ihned na začátku koupili třídenní lístek na MHD se slovy, že to bude rozhodně stačit, tak jsem si čtvrtý den odpoledne s hrůzou uvědomil, že tu už skoro 20 hodin suverénně jezdíme všichni jedna radost nahoru-dolů totálně na černo. Nicméně bylo nám to, zdá se, pro tentokrát odpuštěno

Na další den jsme - i když neradi - vyrazili pěkně domů, protože na náš karavan už pomalu, ale jistě, začali čekat další cestovatelé. Cestou domů jsme ještě neodolali volání středověkého Olomouce a udělali si tam dvouhodinovou spontánní kulinářské-Procházkové přestávku.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/jidlo_v_kempu_praha.jpeghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/pivo_v_kempu_praha.jpeg

 

Olomouc také naplnil naše očekávání i zvěsti, které se k nám o něm dostali - byl sympatický a měl velmi příjemnou a přátelskou atmosféru. Opouštěl jsem ho s pocitem, že i sem ještě někdy vrátím, avšak příště aspoň na trochu déle. Následně jsme už chtě nechtě dorazili domů do Košic plný zážitků, jakož i milých a veselých příhod a vzpomínek a jsem si téměř jistý, že to na rok zase vedle jiných výletech rádi zopakujeme. Sledujte nás na Facebooku a nenechte si ujít naše novinky a příběhy dalších cestovatelů v našem blogu.

 

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 4 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY