TOPlist

Zážitky z kempu Karolina

O kempu Karolina jsme se dověděli z internetu, kde se nám donesla informace, že tento kemp byl oceněný televizí Nova stříbrnou hvězdou za rekreační ubytování a služby. Kemp je zameřený především na rodiny s dětmi, co my jsme, tak jsme to chtěli zkusit... V kempu bylo fajn, zážitků jsme si donesli tunu. Od sportovních aktivit, jako je ping-pong, cyklistika až po houbaření. Bohužel jsme kemp navštívili ke konci srpna, kdy se teploty drželi na úrovni 20-22 stupnů, takže bazén jsme museli vynechat. Když si pomyslím, že jsem se obával toho, co budu v kempu dělat po dobu 7 dnů, tak ted mi to přijde směšné, protože jsme tam nakonec strávili 9 dnů a to jsme si nestihli obhlídnout kulturní památky v okolí..

Po příchodu nás majitel kempu Karolina Vláďa Novotný nezapoměl informovat o tom, že jeho kafé je nejlepší široko - daleko, tak jsme to museli zkusit. Samozřejmě měl pravdu i když jsem si musel rejpnout, že co tím myslí široko daleko. Jestli do 100 km, nebo jen po nejbližší hospodu. laugh.  Nakonec jsem těch jeho kafé za celou dobu pobytu vypil jestli ne 20, tak ani jedno, ale diskuze o pojmu široko - daleko probíhala průbežně až do posledního dne našeho pobytu. devil

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/img_0025.jpghttp://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/img_0030_14.jpg

 

Cykloturistika v okolí kempu & sportování

Naše rodinné a obzvlášť moje cyklo aktivity začali jízdou do Tesca, které je od kempu jen pár kilometrů. Vzhledem k tomu, že kemp se nachází prakticky v lese, je umístnění Tesca výhodné. Samozřejmě větší část jsem projížděl skrze lesní stezky, takže když pominu fakt, že jsem se jednou cestou téměř srazil se srnkou a s kolouškem, tak ježdění bylo fajn. Následně jsme navštívili na kolech i okolní les a zatopený lom. Příroda v okolí je vskutku znamenitá. Mimo jiné je možné v kempu i "sportovat". My jsme si stihli zahrát jen Ping-pong a trochu nohejbal. Na volejbal, bandbington atd nám nezbyl žádný čas.. crying. Zde přikládám fotku ze zatopeného lomu..

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/img_0160.jpghttp://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/img_0043.jpg

 

Rybaření a houbaření v okolí kempu Karolina

Co se týče hub, tak těch bylo v okolí kempu požehnaně. My určitě nejsme vyhlášení houbaři, takže jsme se museli omezit jen na dubáky a kozáky, které známe. Později jsem se dověděl, že jsme nevědomky vynechávali bedle, nebo žampióny. Kdo měl vedet, jak vypadají v lese, že jo. indecision. V hypermarketu vypadají tak nejak jinak blush. Příští sezónu až navštívíme kemp, tak už budeme uvědomělý houbaři a domů půjdeme s mnohem větším úlovkem.

Na rybaření jsme původně vůbec nepomysleli, protože jsme nevěděli, že v okolí kempu se dá i rybařit o čem mě informoval soused Jirka, který přišel do kempu s karavanem a s rybářskou výbavou. Rybáře bude zajímat, že v blízkém okolí se nachází rybník s názvem Kajetán, kde je možné si zakoupit povolenku. Ryby, které zde naleznete jsou např. štiky, pstruzi, kapři a jiné kterým jsem zapoměl jména... :-) Tak jako tak, Vláďa majitel kempu Vám poskytne všechny potřebné informace ohledně rybaření..

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/img_0054.jpghttp://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/img_0053.jpg

 

Aktivity pro děti a dětské hřiště v kempu

Před návštěvou kempu jsem se obával, že i když všude píšou, že kemp Karolina je zaměřený na rodiny s dětmi, tak že naše dcera bude furt otravovat, nebo, že se bude pořád nudit a my jí budeme mít po celou dovolenou na krku. K našemu i k jejímu štěští dětských atrakcí je v kempu požehnaně. Jsou tam skluzavky, houpačky, "nářadí" pro míčové hry, lanovky a podobně, takže dcerka každé ráno snědla snídani a pak zdrhla wink. Právě naopak byl problém ji ztáhnout na oběd, nebo večeři. A takhle to vydržela celých devět dnů... Výhodou kempu je, že i když má kapacitu nad 100 ubytovacích lůžek + plochy pro karavany, obytné vozy a stany, tak nějak dítě jsme měli pořád v dohledu a viděli jsme co dělá. Téměř všechny rodiny přišli také s dětmi, takže si všichni hráli spolu..

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/img_0052.jpg

 

Celkový dojem z kempu hodnotím jako vysoce pozitivní. Personál je ochoten vyjít vstříc. Konkrétně já jsem měl pořád nějaké "dotazy". Když jsem chtěl grilovat, zapůjčili mi gril, když se na dva dny ochladilo, zapůjčili mi elektrický přímotop. V kempu zvládnou i náročnější hosty jako jsem já, takže ostatní hosté si tam budou připadat jako v ráji..yes. Majitel kempu Vláďa mi udělal krátkou instruktáž o přírodních památkách a o dalších cyklostrasách, které jsme bohužel nestihli navštívit.  A proto se do kempu Karolina, který se nachází v obci Planá (Plzeňský kraj / západní Čechy) určitě vrátime i příští sezónu.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Ubytování v okolí: 
Zařízení

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
2 + 15 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY