Ebook - slevy - vouchery - kempy - celoročně

TOPlist

Cestou do italského kempu Piomboni Village - dovolená u moře

Italský kemp Piomboni má oficiální název Piomboni Camping Village a nachází se zhruba 11 kilometrů od historického města Ravenny. Zde začala naše letošní čtrnácti denní pouť za italskými památkami. Kemp Piomboni jsme si vybrali proto, protože byl blízko historické Ravenny a navíc u moře, což je naše ideální poloha kempu. Naše volba splnila plně naše záměry, takže jsme zde nakonec byli tři noci a pobyt v kempu jsme si náležitě užili.

 

Kemp poblíž pláže


Hned počáteční dojem z kempu Piomboni byl sympatický, protože z kempu jsme na písčitou pláž byli do pěti minut heart. Kemp byl navíc situován v nádherném piniovém lese, kde bylo hodně blahodárného stínu. Borovice pinie je téměř symbolem slunné Itálie, protože tento strom, který je typický svým deštníkovým habitem, patří neodmyslitelně k italským plážím. K tomu je ještě potřeba zmínit cikády, které nám v kempu hrály od rána až do večera, a idylka pravého italského kempu je načrtnuta. surprise

 

Vzorně upravená pláž


Pláž u kempu Piomboni nebyla ničím výjimečná, ale ocenil jsem, že byla každé rána vzorně upravena. Jinak italské pláže jsou písčité a rovinaté, takže každá se podobá jako vejce vejci. Jediným poznávacím znamením jsou barvy slunečníků a lehátek, které jsou u každé pláže jiné. V případě pláže kempu Piomboni to byly bílé a červené slunečníky. Součástí pláže byly ještě hřiště na plážový volejbal, plážový tenis a bar. Čistota italského moře není nikterak vábná, ale to se ví, takže nás to nijak negativně nepřekvapilo yes. Do Itálie jsme však nejeli za mořem, ale především za památkami, takže půlhodinové smočení v moři bylo pro nás spíše bonbónkem na začátku a pak na konci dne.

 

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/piomboni.jpeg

 

Ubytování v kempu


Vybavení kempu bylo na slušné úrovni. Kemp je situovaný v lese, takže zde bylo hodně stínu, což v letních parných dnech hodně oceníte. Sociální zařízení sice nebylo nijak nové, ale vše bylo funkční a čisté. Dostatek záchodů, sprchových koutů a  dřezů na umývání nádobí. Vše jak má být. Negativně však hodnotím absenci toaletních papírů a tekutých mýdel. S tímto fenoménem jsme se už v italských kempech několikrát setkali. Nejsem nijak náročný, ale pokaždé chodit na záchod s vlastním toaletním papírem a vlastním mýdlem, mě poněkud nepříjemně překvapilo. Na druhou stranu mě mile překvapila cena, neboť za jednu noc pro dvě osoby, včetně stanu a auta, jsme zaplatili 32 euro, což byl v pořadí třetí nejlevnější kemp, který jsme za čtrnáct dní v Itálii navštívili.

 

- vlastní stany

- karavany a obytná auta

- bungalovy / mobilní domy

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/piomboni_camping_village_karavany.jpg

Camping - mobilní domy

 

Další volnočasové aktivity kempu


V kempu Piomboni to jinak žije smiley. To všeobecně platí pro všechny italské kempy u moře. Na rozdíl od chorvatských kempů, jsou italské přímořské kempy také hojně navštěvovány místními italskými rodinami. Hlavně program pro děti zde byl hodně pestrý. Součástí kempu byl totiž i bazén se skluzavkou a velké hřiště, které nabízelo hodně atrakcí pro děti. Na hřišti však byly i stoly pro stolní tenis, hřiště pro petanque, hřiště pro badminton, terč pro lukostřelbu a široká zelená guma zavěšená mezi stromy, na které mohl člověk cvičit balanc a rovnováhu. Přidanou hodnotou bylo také pěkné hřiště pro psy, které by mohl závidět kdejaké kynologický klub v České republice. cool

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/piomboni_camping_village_bazen.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/piomboni_3.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/piomboni_1.jpg

 

Obchody a restaurace


Přímo v kempu byl malý supermarket a velká pizzeria. Ceny byly přijatelné. Součástí pizzerie byl i velký taneční plac, kde se každý ráno a každý večer pořádaly animační cvičení a diskotéky pro děti.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/piomboni_2.jpg

 

Herna a stolní fotbal


Kousíček od recepce byla místnost, kde bylo několik herních automatů a jeden stolní fotbal. Vše samozřejmě za další eura. Za recepcí byla také půjčovna jízdních kol a elektrokol.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/piomboni_4.jpg

 

Tipy na výlety v okolí kempu


Hlavním lákadlem poblíž kempu je samozřejmě historické město Ravenna, které je zapsáno na prestižním seznamu kulturních památek UNESCO. To byl také hlavní první cíl našeho čtrnácti denního putování po Itálii. A nezklamal. Ravenna je známá zejména svými křesťanskými mozaikami z pátého a šestého století po Kristu. A ty jsou úchvatné. Mozaiky jsou k vidění v několika stavbách, vám však postačí si koupit jeden lístek, který platí na vstup do všech památek, kde jsou vzácné mozaiky k vidění. Nejúchvatnější podívaná je však v kostele San Vitale, což je neobyčejně osmiboká cihlová stavba s mohutnou kopulí, která byla postavená v šestém století po Kristu. Uvnitř chrámu jsou k vidění nádherné pestrobarevné mozaiky, které jsou částečně ve stylu antickém, zčásti ve stylu byzantském. Zvláště překrásná je stropní dekorace, která je tvořena stromy, květinami a zvířaty na úchvatném zlatém pozadí, najdeme zde také i medailonky s barevnými podobiznami proroků a apoštolů. Nejkrásnější mozaika je pak mladistvý Kristus, který sedí na vesmírné kouli a podává mučednickou korunu sv. Vitalovi.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/piomboni_5.jpg

 

Výhody kempu

  • cenově velmi dostupný kemp
  • funkční a čisté sociální zařízení
  • animační programy pro děti
  • kousek od moře
  • uvnitř kempu supermarket a restaurace
  • hodně stromů
  • hřiště pro děti i další sportovní aktivity

 

Nevýhody kempu

  • absence toaletních papírů a tekutých mýdel na ruce  
  • brána kempu je od 13 do 15:30 hodiny zavřená

 


Více o kempu Piomboni Village


 

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
7 + 6 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY