TOPlist

Chemické toalety - základní rady před nákupem

Rád píšeš o cestování, kempování, stanování, nebo máš spoustu zážitků z dovolené o které se chceš podělit? Tak pojď psát pro nás a vydělávej a to až 50% podíl z reklam u článků. Inkasovat můžeš i ty a to ne jednorázově, ale opakovně . Více info

 

AKTIVITYKULTURACESTOVÁNÍ & DOVOLENÁSPORTOVÁNÍOSTATNÍ
Akce a srazyPamátkyCestování s karavanemKam na vodu - vodáci

Videa

Tipy na výletyKulturaDovolená v EvropěRybaření

Vinařství

Kam na horyHrady a zámkyTipy na ubytováníCykloturistika

Restaurace a stravování

Pro dětiPříroda

Stanování

Sportovní aktivity

Rozhovory

 

Řeky, jezera, přehradyRecenze Campingového vybaveníHoubařeníSrandičky a vtipy
  Hodnocení ubytování 

Zábava

  Kempování na divoko Vybavení pro karavany

 

Uažujete o pořízení chemické toalety do karavanu,  kempu, lodi,  nebo na chalupu? Připravili sme pro vás několik rad které možná využijete před jejím  nákupem. Většina chemických záchodů na našem trhu se skládá ze dvou oddělitelných zásobníků.  Ten horní je pro vodu a na splachování a spodní slouží pro odpad. Chemické toalety mají po stranách rukojeti nebo madla. Je to pro to, aby šly snadno přenášet a vyprazdňovat.  V zadní části bývá snadno ovladatelné ruční čerpadlo,  kterým dosáhnete splachovacího efektu. Použití takovéhoto chemického wc je potom velmi jednoduché.  Do horní nádržky nalijete takzvanou splachovací chemii, která brání tomu aby v míse zůstávály usazeniny a nečistoty.

Do spodního zásobníku se pak nalévá dezinfekční koncentrát, který zabraňuje vývinu plynů ve spodní nádržce. Veškeré chemické přípravky pro tyto toalety jsou biologicky rozložitelné, takže vyprazdňovat nádržku s tohoto přenosného wc , můžete do běžného wc odpadu.  V některých kempech a jiných zařízeních k tomuto bývá určen speciální odpadnívývod, zpravidla poblíž toalet. Pro používání chemických wc se doporučuje také specifický toaletní papír, který je v nádržce snadno rozložitelný.

Většina těchto výrobků má kompaktní rozměry, takže je snadno umístíte do karavanu, lodě,  nebo místa na chatě. Případně mohou sloužit například jako nouzová wc na stavbách,  nebo při rekonstrukci bytu. Bývají využívány i pro imobilní osoby. Mezi nejznámější výrobce těchto produktů patří například firma Campingaz, která dodává i kompletní sadu chemického wc včetně speciálního papíru a splachovací chemie sadě za výhodnou cenu.

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
9 + 10 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY