Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Cinibulkova stezka na Kokořínsku - Výlety a ubytování v okolí

Vsechny clanky_button

Jedním z nejznámějších, nejkrásnějších a turisticky atraktivních okruhů na Kokořínsku je Cinibulkova stezka. V letech 1904 až 1944 žil ve Mšeně propagátor a obdivovatel přírodních krás mšenského a kokořínského kraje Josef Bedřich Cinibulk. Miloval Kokořínsko, mšenské skály a lesy a na sklonku svého života načrtl stezku, která by návštěvníkům Mšena ukázala v nejbližším okolí nejkrásnější a nejzajímavější partie tohoto kraje. KČT se ujal této myšlenky a stezka nesoucí jméno iniciátora J. B. Cinibulka byla městem otevřena již v roce 1946.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/cinibulkova_stezka_mapa_1024x590.jpg
 


I když po letech změnila původní trasu a některé výhledy do okolí zastínily vzrostlé stromy, její půvab nadchne každého pěšího turistu. Ani totalitní přejmenování na mšenský okruh nenašlo u turistů odezvu. Nynější 9 kilometrový okruh nás provede po kaňonech, roklích, stržích, skalních průchodech s vyhlídky do krásné okolní krajiny.Po stezce nás vede místní žlutobílá turistická značka(psaníčko). Začátek trasy začneme na náměstí ve Mšeně, aby jsme se po náročné cestě vrátili zpět na výchozí bod. Čeká nás cesta členitým terénem s výstupy do strmých strání, spojené úzkými průlezy mezi skalami.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/j.cinibulkova_stezka_1024x768.jpg

 

Po cestě budeme míjet PROLEZOVAČKY – Ve skále čočkovité dutiny s úzkými průlezy. Jeskyni Máři Magdaleny (také obraznice) která sloužila za 30 leté války jako skrýš cenných obrazů. Cesta po dřevěných schůdcích a po hřebenech polomených hor přes Vyhlídky nás zavede k nejatraktivnější části naši trasy ke skalnímu bludišti. Přes Romanov, Švédský Val a průsečnou skálu, míjíme skalní útvar Obří hlavu a Žábu. Odtud sestoupíme pod skalní město s lezecky nejobtížnějším skalním masivem “FARAON”. Přes polní cestu s místním názvem Mičovka s pěknými výhledy na Mšeno. Okolo kapličky Sv. Antoníčka přijdeme k Městským lázním ( koupaliště). 

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/mestske_lazne_-_koupaliste_1024x768.jpg

 

Které jsou ojedinělým architektonickým dílem ve stylu art déco a patří mezi skvosty našeho regionu. Postaveny byli v roce 1932 a jsou jediné zachovalé v naši republice. Zde můžete ukončit naše putování a zchladit své tělo v chladivé vodě ze skalního pramene a nebo pokračovat zpět na výchozí bod a využít krámky na náměstí ve Mšeně.

 


TIPY NA: VÝLETY, UBYTOVÁNÍ, VODNÍ PLOCHY A ŘEKY

Ubytování v okolí - Mělník

Ubytování v oblasti - Kokořínsko

Ubytování v oblasti - Střední Čechy

Řeka Labe - 18,6 Km


<< Náš tip na ubytování v okolí - Autokemp Mšeno << 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 0 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY