TOPlist

Do Chorvatska v létě na makarskou

Makarská riviéra je velkolepým darem přírody s monumentálním pohořím Biokovo, které se vypíná nad Makarskou riviérou jako ochránce přilehlých vesnic na jeho úbočích a pobřežích, která se táhnou na jeho úpatí. Už pouhý příjezd lodí na Makarskou riviéru je nezapomenutelný zážitek. Od výstavby turistické jadranské magistrály, která byla vystavěna roku 1965, je třeba si tento zážitek dopřát alespoň během výletů lodí. Makarská riviéra v Chorvatsku vás přivítá křišťálovým mořem, malebným pobřežím i krásnou přírodou kolem. Na své si zde přijdou rodiny, senioři i zamilované páry. Užijte si proto svou dovolenou u Jadranu na Makarské riviéře.

Kam a odkud přijíždíte

Na pevninu se na Makarskou riviéru z jihovýchodu přijíždí od Ploče průjezdem přes úchvatná Bačinská jezera a po 12 km se vjíždí do Gradac. Ze severozápadu se přijíždí ze směru Omiše u horského sedla Dubci přes Prisik po silnici z vnitrozemí od Šestanovca. Příjezd je možný i přes Biokovo od Vrgorce po skalnatém Biokovo s velkolepým pohledem na Riviéru, od Drašnica, přes Podgoru, Tučepi, Makarskou, Brelu až do Splitu, dále na krásné ostrovy Brač, Hvar, Korčulu a polostrov Pelješac. Dovolená u moře je zde nádherná, ať zavítáte kamkoliv. Čeká vás zde skvělá gastronomie, ohromné množství zábavy, atrakcí pro děti i dospělé i sportovního vyžití.

Dovolená na Makarské

Ať přijedeme na Makarskou riviéru z kteréhokoliv uvedeného směru, vždy uvidíme staré vesnice s velkým kouzlem, ležící pod srázy a úbočími Biokova se zachovalou selskou architekturou, staré domy i sklepy. U pobřeží leží nové hotely, domy a vily skýtající ubytování na makarské - Dalmácie, harmonicky včleněné do starých rybářských a rolnických vesniček, ve kterých neustále pulsuje moderní život v souladu s tradicemi a dědictvím předků. Překrásné oblázkové a písčito-oblázkové pláže jsou zde lemované borovicemi. Apartmánové domy a další ubytování jsou od pláže vzdálené, jen co by kamenem dohodil, a určitě si zde dovolenou užijete.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
6 + 6 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY